Судове рішення #12862316

                                                                                                                                                            Справа №  3-819

                                                                                                                                                                             2010 р.

   

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

13.12.2010 р.                                                                                                                                              смт . Веселе

Суддя  Веселівського  районного  суду  Запорізької  області  Нагорний А.О., розглянувши   подання  Веселівської виправної колонії Державного департаменту України з питань виконання покарань у  Запорізькій області № 8 про конфіскацію в дохід держави вилученого у ОСОБА_1  мобільного телефону, зарядного пристрою та sim-картки,

ВСТАНОВИВ:

02.02.2010 р., близько 16.00 год., при проведенні неповного обшуку засуджених, які поверталися з  роботи в житлову зону, на КПП молодшим інспектором ВНіБ, сержантом внутрішньої служби Шалабодіним В.О. у засудженого ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, був виявлений та вилучений мобільний  телефон  MOTOROLA ( ІМЕІ НОМЕР_1), зарядний  пристрій  до  нього  та  sim-картки  операторів  Київстар (НОМЕР_2) та Білайн ( НОМЕР_3).

           Свідками виявлення та вилучення заборонених предметів у засудженого ОСОБА_1 стали засуджені ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які підтвердили цей факт в письмових поясненнях.

            Згідно протоколу № 2 від 02.02.2010 р., вилучений у засудженого ОСОБА_1, мобільний  телефон  MOTOROLA, зарядний пристрій до нього та sim-картки операторів Київстар та Білайн, передані для зберігання на склад Веселівської ВК № 8, що підтверджується квитанцією до прибуткового касового  ордеру № 3 від 02.02.2010 р.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню з  наступних підстав.

Згідно Правил внутрішнього розпорядку, мобільний телефон являється забороненим до зберігання засудженими предметом.

Частина 7 ст.102 КВК України передбачає, що зберігання засудженими при собі грошей, цінних паперів і речей, а також предметів, які заборонено використовувати в колоніях, не допускається.

Окрім цього, вказана стаття передбачає, що предмети, які заборонені до зберігання і використання в колоніях, вилучаються та передаються на зберігання до звільнення засудженого або знищуються, про що складається відповідний акт.

Виявлені у засуджених гроші, цінні папери та речі вилучаються та реалізовуються в порядку, передбаченому ч.4 ст.59 КВК України.

З подання та доданих до нього матеріалів вбачається, що зазначений мобільний телефон засуджений ОСОБА_1 начебто придбав в січні 2010 р. за 180,00 грн. у засудженого ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який на теперішній час звільнився з колонії умовно-достроково 06.01.2010 р., але  підтвердження  про купівлю-продаж відсутнє.

Мобільний телефон MOTOROLA, зарядний пристрій до нього та sim-картки операторів Київстар та  Білайн, не є власністю ОСОБА_1, тому не підлягають зберіганню до звільнення засудженого.

Враховуючи оціночну вартість телефону, його знищення не доцільне.        

Згідно ч.4 ст.59 КВК України, у випадку виявлення заборонених предметів, виробів і речовин у засуджених, вони підлягають вилученню та зберіганню. Речі, вилучені з обігу, знищуються, гроші, цінності та інші речі за рішенням суду можуть бути передані на користь держави.

На підставі ст.ст. 59, 102 КВК України, суд  

ПОСТАНОВИВ:

Вилучений згідно протоколу № 2 від 02.02.2010 р. у засудженого ОСОБА_1  мобільний  телефон  MOTOROLA ( ІМЕІ НОМЕР_1), зарядний  пристрій  до  нього  та  sim-картки  операторів Київстар (НОМЕР_2).н. та Білайн ( НОМЕР_3), що передані на склад Веселівської  ВК№ 8 Запорізької області для зберігання - конфіскувати на користь держави.

Скаргу на постанову та протест прокурора по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя                                                                                                 А.О. Нагорний

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація