Справа № 2-1248/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 листопада 2010 року Зіньківський районний суд Полтавської
області в складі: головуючого – Дігтяр М.і., при секретарі П’явка Н.І., розглянувши у
відкритому судовому засіданні в місті Зіньків справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою , що втратила право на користування жилим приміщенням в будинку, що належить громадянинові на праві приватної власності,--
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 просить суд визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування належним позивачеві жилим будинком АДРЕСА_1.
Під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 є власником жилого будинку із господарсько-побутовими спорудами АДРЕСА_1. 25.10.2004 року родичка заявника ОСОБА_3 зареєструвала шлюб із відповідачем ОСОБА_2 і винайняла у нього вказане житло для проживання. 03.08.2005 року
ОСОБА_1 надав дозвіл на прописку у вказаному жилому будинку чоловіка
ОСОБА_3-- ОСОБА_2, де він і прописався. 19.02.2008 року шлюб між
ОСОБА_4 і ОСОБА_2 був розірваний і останній залишивши сім’ю, та забравши свої речі, виїхав на постійне місце проживання до своїх батьків у село Червоний Маяк Бериславського району Херсонської області, де нині і проживає. Після цього більше у будинок заявника не повертався, з ним не спілкується, у будинку не появляється. Належні йому речі у будинку ОСОБА_1 відсутні.
Таким чином, незважаючи на реєстрацію , відповідач ОСОБА_2 не проживає у будинку ОСОБА_1 більше шести місяців, точніше понад два роки, так як не має такої потреби. Після виселення відповідач втратив статус члена сім’ї ОСОБА_3 і не являється квартиронаймачем, так як договору найму між ним і власником будинку , в розумінні ст.158 Житлового кодексу України, не існує. Відповідач має інше житло , квартплати позивачу не сплачує, ніякої участі в утриманні будинку не приймав і не приймає. Добровільно знятися з обліку на проживання в будинку заявника він не бажає . ОСОБА_1 має намір відчужити вказаний будинок, але не має змоги здійснити своє право власності на будинок, так як ОСОБА_2 зареєстрований у його жилому будинку, хоча фактично в ньому не проживає.
Вказані вище факти підтверджуються домовою книгою на будинок ОСОБА_1, та свідком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканкою АДРЕСА_1.
Таким чином, із дня вибуття відповідача із будинку ОСОБА_1, -- ОСОБА_2 втратив право на користування ним.
Заслухавши пояснення позивача, зважаючи на відсутність заперечень проти заявлених вимог відповідача, дослідивши матеріали справи , суд знаходить, що заявлені вимоги обґрунтовані і такі , що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та ст.ст. 158 , 167 Житлового кодексу України керуючись ст.ст. 15,30,62,208,209,214,215 ЦПК України, суд—
В И Р І Ш И В:
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця села Старолук’янівка Горностаївського району Херсонської області,-- таким, що втратив право на користування належним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженцю і мешканцю Зіньківського району, село Попівка, -- жилим будинком з господарсько-побутовими спорудами АДРЕСА_1.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження до апеляційного суду Полтавської області протягом 10 днів після його проголошення , шляхом подання апеляційної скарги через Зіньківський районний суд.
Суддя: підпис
Рішення вступило в законну силу 29 листопада 2010 року
З оригіналом згідно:
Суддя Зіньківського
районного суду Дігтяр М.І.