№2-а-1074/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2010 року м. Сімферополь
Центральний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі головуючого, судді - Заболотної Н.М., при секретарі – Щировій Ю.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя Автономної Республіки Крим про визнання рішення неправомірним, зобов’язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Управління пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим про визнання рішення неправомірним, зобов’язання відповідача провести перерахунок її пенсії з урахуванням середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2009 рік з дати подачі заяви – 25.02.2010 року, мотивуючи свої вимоги тим, що вона 25.02.2010 року звернулася до відповідача за перерахунком пенсії. Проте, відповідач зробив перерахунок з порушенням вимог ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», зокрема, заробітна плата для перерахунку взята не за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії, а за 2007 рік.
Ухвалою Центрального районного суду м. Сімферополя від 10.12.2010 року ОСОБА_1 поновлено строк на звернення до суду.
В судовому засіданні позивач – ОСОБА_1 підтримала позов, просила його задовольнити з вищенаведених підстав.
Представник відповідача – Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя у судове засідання не з’явився, клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надходило, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Заслухавши позивача, вивчивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.
Підпунктом «б» підпункту 10 пункту 35 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» частина 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» викладена в новій редакції, зокрема, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.
Рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22.05.2008 року вказані зміни, внесені підпунктом «б» підпункту 10 пункту 35 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» визнані неконституційними.
Статтею 152 Конституції України передбачено, що закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Таким чином, частина четверта статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державние пенсійне страхування» діє в іншій редакції, згідно з якою у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.
Згідно з положеннями частини 2 статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» заробітна плата для обчислення пенсії розраховується з урахуванням середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.
Відповідно до пункту 3 частини 11 постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року №530 „Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”, установлено що, у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.
Судом встановлено, що 25.02.2010 році ОСОБА_1 звернулася до Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя із заявою про перерахунок пенсії. Відповідач перерахував пенсію, виходячи із показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2007 рік, посилаючись на відсутність законодавчого врегулювання питання визначення показника заробітної плати на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески.
Таким чином, рішення Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя суперечить положенням вищенаведених правових норм і вимоги позивача про визнання його неправомірним та перерахунок пенсії, виходячи з показника середньої заробітної плати за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» п ерерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Враховуючи, що позивачка звернулася із заявою про перерахунок пенсії 25.02.2010 року, пенсія позивачці має бути перерахована, починаючи з 01.03.2010 року.
Суд, згідно з положеннями частини 2 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України вважає за необхідне для повного захисту прав, свобод та інтересів позивача вийти за межі позовних вимог та зобов’язати відповідача виплатити позивачу недоплачену суму пенсії з 01.03.2010 року.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 40,42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», підпунктом 3 пункту 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», ст.ст. 9-12,17,71,72,99 ч.2, 94 ч.3, 160 ч.3, 162,167,186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя Автономної Республіки Крим – задовольнити частково.
Визнати рішення Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя Автономної Республіки Крим щодо перерахування пенсії позивачці, виходячи з заробітної плати за 2007 рік – неправомірним.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя Автономної Республіки Крим перерахувати пенсію ОСОБА_1, виходячи з показника середньої заробітної плати за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії (2009 рік) та виплатити ОСОБА_1 недоплачену з 01.03.2010 року суму пенсії.
В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
На постанову може бути подана апеляція в Севастопольський апеляційний суд через Центральний районний суд м. Сімферополя у порядку ст. 186 КАС України шляхом подачі протягом 10 днів із дня проголошення постанови апеляційної скарги.
Суддя Заболотна Н.М.
- Номер:
- Опис: "Діти війни"
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1074/10
- Суд: Барвінківський районний суд Харківської області
- Суддя: Заболотна Наталя Миколаївна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.10.2010
- Дата етапу: 25.11.2010
- Номер:
- Опис: діти війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1074/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Заболотна Наталя Миколаївна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.10.2010
- Дата етапу: 14.10.2010
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1074/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Заболотна Наталя Миколаївна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.12.2010
- Дата етапу: 31.12.2010