Судове рішення #12861143

  Справа 1-278/10  

                                       

  В И Р О К  

І М Е Н Е М        У К РА Ї Н И  

  7 грудня  2010 року Кременчуцький районний суд Полтавської області  

в складі головуючого судді – Колотієвського О.О.,  

при секретарі – Голуб О.В.,  

за участю прокурора – Лукія К.В.,  

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці кримінальну справу по обвинуваченню  

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, громадянки України, освіта повна середня, не заміжня,  не працюючої, має неповнолітню дитину ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, відносно якої позбавлена батьківських прав, офіційно зареєстрована в АДРЕСА_1, фактично проживаюча АДРЕСА_2   Кременчуцького району Полтавської області, раніше судима  вироком Кременчуцького районного суду від 22 січня 2010 року за ст. 164 ч 1 КК України до 80 годин громадських робіт, -  

в скоєнні злочину передбаченого ч.2 ст.164 КК України, -  

  В С Т А Н О В И В:  

  ОСОБА_1 , згідно  рішення  Кременчуцького районного суду від 13.10.2005  року та виконавчого листа № 2-2822/2005 від 13.10.2005 р., зобов'язаний виплачувати аліменти на користь Градизької спеціальної школи-інтернату для дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування Глобинського району Полтавської області на утримання двох неповнолітніх дітей  - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_7 та доньки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 в розмірі третини заробітку (доходу), але не менше за один неоподатковуваний мінімум доходів громадян щомісячно на кожну дитину починаючи з  дня поміщення дітей в дитячий заклад і до повноліття сина ОСОБА_3, тобто до 12.11.2006 року, а після повноліття сина – на утримання дочки ОСОБА_2 в розмірі 1/6 частини до її повноліття  - 25 серпня 2012 року. Син в даний час є повнолітній.  

Однак, ОСОБА_1 достовірно знаючи про покладені на неї  обов’язки щодо виплати аліментів, незважаючи на неодноразові попередження, злісно ухилялася від сплати аліментів, у зв’язку з чим  22.01.2010 року засуджена Кременчуцьким районним судом Полтавської області за ч. 1 ст. 164 КК України до  80 годин громадських робіт. За період з 22.01.2010 року по 01.10.2010 року включно   жодного разу аліменти не сплатила, заходів по сплаті аліментів для виконання рішення суду не вживала, про факти наявності тимчасових заробітків  ВДВС Кременчуцького РУЮ не повідомляла, на виклики до державного виконавця не з»являлася, не повідомляла про своє місце роботи та проживання, будучи працездатною, на обліку в Кременчуцькому  міжрайонному центрі зайнятості не перебувала,  будь-якої  іншої матеріальної допомоги своїм дітям на протязі вказаного часу не надавала, в результаті чого допустила заборгованість по виплаті аліментів з 22.01.2010 року по 01.10.2010 року включно 2644 грн. 83 коп., загальна сума заборгованості складає 7104 грн. 90 коп.  

Підсудна ОСОБА_1 свою вину у вчиненому злочинові визнала повністю, пояснила про обставини і мотиви скоєного, що відповідає їх описанню у вступній частині вироку.  

Крім особистого визнання своєї вини підсудною, її вина підтверджується зібраними у справі доказами та відповідно до ч.3 ст. 299 КПК України судом не досліджувались оскільки фактичні обставини справи по вказаному епізоду ніким не оспорювалися.  

Таким чином  ОСОБА_1  злісно ухиляється від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дитини, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, тобто вчинила злочин, передбачений ст. 164 ч.2 КК України.  

  Вирішуючи питання про міру покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудної, яка характеризується  посередньо, згідно  характеристики з Омельницької сільської ради вбачається, що ОСОБА_1 за час відбування нею покарання у виді громадських робіт, порушень трудової дисципліни не допускала,  на обліках у лікарів нарколога та психіатра не  перебуває .  

  Пом’якшуючі покарання обставини – щире каяття підсудної у вчиненому злочині, та  активне  сприяння розкриттю злочину.  

  Обтяжуюча покарання обставина – рецидив злочинів.  

  Виходячи з наведеного суд приходить до висновку, що підсудній ОСОБА_1  має бути призначене покарання необхідне й достатнє для її виправлення та  подальшого попередження нових злочинів у виді  громадських робіт.  

  Керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, суд, -  

  З А С У Д И В:  

    ОСОБА_1 визнати винною і призначити покарання за ч.2 ст.164 КК України у виді 120 годин громадських робіт.          

  До набрання вироком законної сили міру запобіжного заходу відносно засудженої ОСОБА_1 залишити попередню – підписку про невиїзд.  

  На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Полтавської області через Кременчуцький районний суд протягом 15 діб всіма учасниками процесу з дня проголошення.  

 

  Суддя                                                                                             О.О.Колотієвський  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація