Судове рішення #12860838

Справа № 2-9414-2010  

Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

    30 грудня 2010  року Слов’янський міськрайонний суд Донецької області у складі:  

головуючого – судді  Гусинського М. О.,  

при секретарі Моїсеєвої О.І.,  

за участю представника  позивача ОСОБА_1,  

розглянув у відкритому  судовому  засіданні у залі суду м. Слов’янська цивільну  справу за позовом ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 до Маяківської сільської ради про продовження строку  прийняття спадщини, -  

  В С Т А Н О В И В:  

  28.10.2010 р. ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом в інтересах ОСОБА_3  до Маяківської сільської ради про продовження строку  прийняття спадщини, посилаючись на те, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_5, після смерті якої залишилося спадкове майно, яке складається з домобудівлі та земельної ділянки, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1. За життя 04.07.2002 р. ОСОБА_5 залишила заповіт, яким заповіла все належне їй майно своєму синові ОСОБА_6.  ОСОБА_6 фактично прийняв спадок, але ІНФОРМАЦІЯ_2 помер, так документально і не оформивши правовстановчі  документи на домоволодіння. Після смерті ОСОБА_6 єдиним спадкоємцем є ОСОБА_3, який не знав про те, що його батько документально не оформив спадщину. У вересні 2010 року ОСОБА_3 звернувся до державного нотаріуса з метою отримання свідоцтва про право на спадщину за законом, але йому було нотаріусом відмовлено у зв’язку з пропуском шестимісячного строку для прийняття спадщини. Вона звертається до суду з позовом, в якому просить суд визначити поважною причину пропуску ОСОБА_3 строку для прийняття спадщини у зв’язку із його хворобою, визначити ОСОБА_3 додатковий строк у розмірі трьох місяців для подання заяви про прийняття спадщини.  

  Позивач у судове засідання не з’явився,  просив суд  справу розглянути у його  відсутністю у зв’язку з тим, що він мешкає за межами м. Слов’янську та не має можливості приїхати до суду на розгляд  справи.  

  Представник позивача ОСОБА_1 дала пояснення, які співпадають із викладеним у позові, на задоволенні позовних вимог саме в такому вигляді, як вони викладені письмово, наполягала  

  Представник відповідача Маяківської сільської  ради у судове засідання не з’явився, але від Маяківського сільського голови надійшла заява про розгляд справи без участі представника відповідача, з повідомленням про визнання позову в повному обсязі.  

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до переконання, що позовні вимоги підлягають  задоволенню за наступних обставин.  

ОСОБА_3 народився  ІНФОРМАЦІЯ_3, його батьками були ОСОБА_6 та ОСОБА_7  (а.с.11).  

ОСОБА_6 народився  ІНФОРМАЦІЯ_4, його батьками були ОСОБА_8 та ОСОБА_5  (а.с.9).  

ОСОБА_5  померла у селищі Покотилівка Харківської області ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 6).  

ОСОБА_6  помер  у селищі Покотилівка Харківської області  ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 7).  

ОСОБА_5  за життя належав будинок АДРЕСА_1 (а.с. 4, 5,8).  

ОСОБА_5  04.07.2002 року  склала заповіт, яким заповіла все належне їй майно ОСОБА_6 (а.с. 9).  

У 2-й Слов’янській нотаріальній конторі (за місцем знаходження псдкового майна) спадкові справи після смерті ОСОБА_5 та  ОСОБА_6  спадкові справи не заводилися  (а.с. 22).  

ОСОБА_3 протягом 2010 року неодноразово хворів, знаходився на стаціонарному  лікуванні (а.с. 38-41).  

Згідно ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.  

  Відповідно до ст.1272 ЦК України  якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.  

За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.  

За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.  

  ОСОБА_3 після смерті ОСОБА_6 хворів, тому дійсно не мав фізичної змоги своєчасно звернутися до державного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини.  

Таким чином, причину пропущення ОСОБА_3  строку для прийняття спадщини суд вважає поважною.  

  Вирішуючи питання про призначення додаткового строку для прийняття спадщини, суд вважає, що виходячи з принципу справедливості та розумності достатнім буде призначення додаткового строку у межах трьох місяців з дня набрання рішенням законної сили.  

 

На підставі викладеного,   керуючись  ст. ст.  5-8, 10-15, 107, 130, 174, 208-209, 212-215, 218 ЦПК України, ст. ст.  1261 -1272 ЦК України, -  

        В И Р І Ш И В:  

  Позовні вимоги ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 до Маяківської сільської ради про продовження строку  прийняття спадщини – задовольнити.  

    Визначити поважною причину пропуску ОСОБА_3. строку для прийняття спадщини.  

  Визначити ОСОБА_3 додатковий строк у розмірі трьох місяців для подання заяви про прийняття спадщини.  

  На рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення   апеляційна скарга на рішення суду до Апеляційного суду Донецької області через Слов’янський міськрайонний  суд.      

   

  Суддя Слов’янського міськрайонного суду                                                Гусинський М. О.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація