Судове рішення #12860468

  Справа № 2-1650/10  

 

 

Р     І     Ш     Е     Н     Н     Я  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

  22 грудня 2010 року Шишацький районний суд Полтавської області, в складі головуючого – судді – Рябченка В.В., за участю секретаря – Барабан Ю.С.,  розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Шишаки справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дочку  у зв’язку з продовженням нею навчання, -    

В С Т А Н О В И В:  

    Позивачка  звернулася в суд з позовом  до відповідача  про стягнення аліментів у зв’язку з продовженням навчання їх повнолітньою дочкою – ОСОБА_3, в позовній заяві зазначила , що вона з відповідачем перебувала в шлюбі з 31.05.1992 року по 24.11.1995 року, від шлюбу мають дочку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка в  даний час  навчається на першому курсі Полтавського державного педагогічного університету ім.                      В.Г. Короленка  і в зв’язку з навчанням потребує матеріальної допомоги.  

Оскільки відповідач в добровільному порядку будь – яку матеріальну допомогу надавати відмовляється, дочка знаходиться на її повному утриманні, позивачка просила суд стягнути з відповідача на її користь аліменти в розмірі 1/4  частини усих видів заробітку відповідача  щомісячно, починаючи з моменту подачі заяви і на період навчання дочки в Полтавському державному педагогічному університеті, тобто до червня 2014 року включно.  

В судовому засіданні позивачка підтримала позов, просила суд задовольнити її позовні вимоги.  

Відповідач в судовому  засіданні  позов не визнав, суду пояснив, що він не має можливості надавати матеріальну допомогу дочці в зв’язку з продовженням нею навчання, оскільки сам перебуває в складному матеріальному становищі, так як має на утриманні неповнолітню доньку  -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, яку виховує сам, та пристарілих батьків, які хворіють і також потребують матеріальної допомоги.  

Заслухавши пояснення сторін, ознайомившись з матеріалами справи, перевіривши та оцінивши наявні у справі докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивачки  підлягають частковому  задоволенню з слідуючих підстав.  

Згідно ст.. 199 Сімейного Кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчатися і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх  до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.  

Судом встановлено, ОСОБА_3  є донькою відповідача, що підтверджується свідоцтвом про її народження НОМЕР_1 , виданим 22 грудня 1992 року  Воскобійницькою сільською радою Шишацького району Полтавської області і вона в даний час навчається на денному відділенні Полтавського державного педагогічного університету на  основі державного замовлення, отримує стипендію в розмірі 715,92 гривні, термін навчання з 01.09.2010 року по 30.06.2014 року, що підтверджується  довідками  навчального закладу ( а.с. 9-10).  

Всі  витрати, пов’язані з навчанням, проживанням, та харчуванням доньки здійснює  позивачка, яка є інвалідом другої групи і отримує пенсію в розмірі  1260,79 гривень, що підтверджується довідками УПФ України в Шишацькому районі ( а.с. 8), та довідкою Воскобійницької сільської ради Шишацького району Полтавської області ( а.с. 11),  а тому суд приходить до висновку, що донька сторін потребує матеріальної допомоги у зв’язку з продовженням навчання  і  відповідач  має можливості надати їй матеріальну допомогу, так як працює трактористом в СТОВ « Воскобійники» Шишацького району і отримує стабільну заробітну плату, що підтверджується довідкою підприємства від 13.12.2010 року (а.с. 23), але разом з тим суд вважає, що розмір стягуваних з відповідача на користь позивачки аліментів на утримання повнолітньої доньки повинен становити 1/8 частину його заробітку ( доходу) при цьому суд враховує, що на утриманні відповідача знаходиться неповнолітня донька, дружина та син дружини, а також непрацездатні батьки, які також потребують матеріальної допомоги.  

  На підставі ст.ст. 180-182, 199,200 Сімейного кодексу України,  керуючись ст..ст. 10,11,60, 209, 212 – 215, 218, 367 ЦПК України,  суд, -                                                  

 

В И Р І Ш И В:  

  Позовні  вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів у зв’язку з продовженням навчання повнолітньою дочкою – ОСОБА_3  – задовольнити частково.  

Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, жителя АДРЕСА_1, працює трактористом СТОВ « Воскобійники» с. Воскобійники Шишацького району Полтавської області, на користь ОСОБА_1, жительки с. Воскобійники Шишацького району Полтавської області, аліменти на утримання повнолітньої дочки –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка продовжує навчання, в розмірі 1/8 частини від усих видів його заробітку ( доходу ), починаючи з 07 грудня 2010 року і по 30 червня 2014 року включно, тобто до закінчення навчання в Полтавському державному педагогічному університеті.  

Стягнути з  ОСОБА_2 на прибуток держави судовий збір в сумі 51 гривня, та 120 гривень в порядку відшкодування витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду даної справи.  

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць - допустити до негайного виконання.    

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області шляхом подання на протязі 10 днів з дня його проголошення до Шишацького районного суду апеляційної скарги.  

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засідання під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

Рішення суду набирає законної сили через 10 днів,  якщо не буде подано апеляційної скарги.  

У разі подання апеляційної скарги  рішення, якщо його не  скасовано, набирає законної сили  після розгляду справи апеляційним судом .  

  Головуючий, суддя                                 / підпис/                           В.В.Рябченко      

  Копія вірна  :  

Голова Шишацького  

районного суду  

Полтавської обл.                     В.В.Рябченко  

  Рішення набрало законної сили  

  Голова Шишацького  

районного суду  

Полтавської обл.                                                           В.В.Рябченко  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація