Справа №2-а-301/2010р.
У Х В А Л А
13 грудня 2010 року смт Березнегувате
Суддя Березнегуватського районного суду Миколаївської області Міщенко Г.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Березнегуватському районі Миколаївської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни»,
В С Т А Н О В И В:
10 грудня 2010 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в Березнегуватському районі Миколаївської області, в якій просила зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити їй недоплачену як дитині війни щомісячну соціальну допомогу з 01.01.2006 року до 01.12.2010 року.
ОСОБА_1 зазначила, що вона має статус дитини війни, а тому відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на щомісячне підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Посилаючись на те, що таке підвищення їй безпідставно не виплачувалось, просила позовні вимоги задовольнити, а пропущений строк для звернення до суду поновити.
Проте суддею з’ясовано наступне.
Згідно з ч.1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною другою цієї статті встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод чи інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Зі змісту позову слідує, що ОСОБА_1 стало відомо про порушення її права щодо регулярної виплати соціальної допомоги, встановленої законом для дітей війни, з висвітлення у пресі рішення Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року, а відтак відсутні поважні причини пропуску нею шестимісячного строку звернення до адміністративного суду за захистом свого права в частині позовних вимог, оскільки перебіг цього строку почався з дати ухвалення цього рішення, а іншого позивач суду не вказав.
У відповідності з ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляє ухвалу.
Виходячи з цього позовні вимоги ОСОБА_1 в частині зобов’язання відповідача нарахувати та виплатити їй недоплачену як дитині війни щомісячну соціальну допомогу з 01.01.2006 року по 09.06.2010 року підлягають залишенню без розгляду.
Позовна заява в іншій частині подана з додержанням статей 105-106 КАС України, а тому керуючись ст.ст.107, 183-2 КАС України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Березнегуватському районі Миколаївської області в частині зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачену як дитині війни щомісячну соціальну допомогу з 01.01.2006 року по 09.06.2010 рік – залишити без розгляду .
Відкрити скорочене провадження у справі в частині позовних вимог ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України про зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачену як дитині війни щомісячну соціальну допомогу з 10.06.2010 року по 01.12.2010 року.
Копію ухвали про відкриття скороченого провадження невідкладно надіслати відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів та запропонувати подати у десятиденний строк, з моменту отримання ухвали, письмові заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову безпосередньо до канцелярії суду.
На ухвалу суду позивачем в частині залишення позовної заяви без розгляду може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного адміністративного суду через Березнегуватський районний суд Миколаївської області протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Міщенко Г.В.