Судове рішення #12858032

                                                    Справа № 2-1402/10

 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

 01 листопада 2010 року, Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, у складі:

головуючого   – судді Попова В.В.,

при секретарі  – Коробка Г.В.,

за участю:

позивача – ОСОБА_1,

відповідача – ОСОБА_2,

розглянувши у судовому засіданні, в залі суду, у м. Кривому Розі, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -  

 в  с  т  а  н  о  в  и  в  :

 Позивач звернулась до суду із зазначеним позовом, в якому вказала, що вона перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем. Від шлюбу є неповнолітня дитина – син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком яких є відповідач і який матеріальну допомогу на утримання дитини не надає, не працює, тому позивач просить суд стягнути з відповідача на свою користь аліменти на утримання неповнолітнього сина у твердій грошовій сумі у розмірі 800 гривень, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до повноліття дитини з дня подання заяви до суду.  

У судовому засіданні позивач позовні вимоги уточнила та просить стягнути з відповідача аліменти на свою користь на утримання неповнолітньої дитини – сина ОСОБА_3, 2003 року народження, у розмірі ? частини з усіх видів його заробітної плати (доходу) щомісяця, але не менше, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подання позовної заяви до суду і до повноліття дитини. Просить суд позовні вимоги задовольнити  в повному обсязі.

Відповідач уточнені позовні вимоги визнав у повному обсязі та не заперечував проти їх задоволення.

Заслухавши показання сторін, дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд вважає за необхідне задовольнити пред’явлені позовні вимоги з наступних підстав.  

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

Так, сторони перебувають у шлюбі з 29.08.2003 року, зареєстрованому за №228 у Відділі реєстрації актів громадянського стану Інгулецького районного управління юстиції м. Кривого Рогу Дніпропетровської області (а.с.2). Від шлюбу є неповнолітня дитина – син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Ця обставина підтверджується Свідоцтвом про народження дитини (а.с.2) та відповідачем не оспорюється.

Відповідно до ст.180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, але відповідач ухиляється від виконання свого обов`язку, матеріальну допомогу на утримання дитигипозивачці не надає.

З урахуванням наведеного вище, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.180, 181, 182, 183, 191 СК України, ст.ст.10, 11, 15, 88, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -

 В И Р І Ш И В  :

 Уточнені позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Інгулець Дніпропетровської області на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частки з усіх видів його заробітної плати (доходу) щомісяця, але не менше, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 16.09.2010 року і до повноліття дитини.

     На підставі п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України допустити рішення до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 грн. в дохід держави.  

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

 Суддя (підпис)

З оригіналом згідно

Суддя                                                                                                                 В.В. Попов.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація