Судове рішення #12857746

  Справа № 2-425/10

23.11.2010р.  

    Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

 9 грудня 2010 року Старовижівський районний суд Волинської області

 В складі: головуючого –судді Кошелюк Л.О.,

при секретарі Сулеві Н.С.,

за участю: позивачки - ОСОБА_1,

відповідача – ОСОБА_2,

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Стара Вижівка справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про втрату користування житлом,

в с т а н о в и в :  

      Позивачка ОСОБА_3 покликається на те, що є власником будинку у АДРЕСА_1. І що відповідач проживав у будинку, як член сім’ї , з 1989 року. А в жовтні 2009 року залишив сім’ю і перейшов на постійне проживання до матері у  с. Дубечне цього ж р-ну. Однак добровільно знятися в реєстрації не бажає.

 Просить визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування жилим приміщенням у с. Лютка та зняти з реєстрації.

 У судовому засіданні позивачка ОСОБА_3 позов підтримала з наведених підстав.

             Відповідач ОСОБА_2 позову не визнав і пояснив, що тимчасово проживає з матір’ю у с. Дубечне, яку доглядає після операції очей.

      Заслухавши пояснення сторін, показання свідка, вивчивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.

      У відповідності зі ст. 156 ЖК України члени сім’ї власника жилого будинку, які проживають разом з ним у будинку, що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку, якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.

 … Припинення сімейних відносин з власником будинку не позбавляє їх права користування займаним приміщенням.

 З пояснень сторін, показань свідка ОСОБА_4 і письмових доказів ( копій паспорта позивачки та її свідоцтва про право власності на будинок від 27.11.09р. ( яке зареєстроване в БТІ 7.04.2010 року); копії свідоцтва про розірвання шлюбу між відповідачем і ОСОБА_5 (зареєстрованого в РАЦСІ  25.08.2005р.); акту обстеження проживання відповідача від 16.11.2010 р.; довідок Дубечненської сільської ради про склад сім’ї сторін і тимчасове проживання ОСОБА_2 у матері в зв’язку з доглядом останньої та пенсійного посвідчення про інвалідність відповідача) судом встановлено, що 13.09.1986 року ОСОБА_2 одружився з дочкою позивачки, ОСОБА_5  І з 1989 року подружжя проживає у будинку ОСОБА_3  Пізніше шлюб між ними було розірвано, однак продовжували жити в її помешканні і разом з нею, як одна сім’я. За період сумісного

                                                     -2-

  проживання спільно перекрили будинок та обклали цеглою; збудували надвірні споруди: літню кухню, гаража, приміщення для сіна, дров та провели інші ремонтні роботи.

 З жовтня 2009 року відповідач тимчасово живе у матері (ОСОБА_6, 1933 р.н.), яку доглядає після перенесеної операції очей. Бо інші діти живуть : дочка – 10 років в Італії, а син – в Росії.

      З’ясовано, що ОСОБА_2 узяв з собою лише необхідний одяг, а решту майна залишив за місцем свого проживання, тобто в позивачки. Там і зареєстрований. Про виготовлення правовстановлюючого документу на спільне майно не знав до цього часу.

      А що стосується доводів позивачки про вибуття зятя на постійне проживання до матері, то вони спростовуються поясненнями відповідача, довідкою сільської ради і показаннями вищезгаданого свідка про наявність майна ОСОБА_2 у с. Лютка.

      З врахуванням викладеного, суд не вбачає підстав для задоволення позову.

      Керуючись ст. ст. 10,60,212-213 ЦПК України, ст. 156 ЖК України

суд , -  

  в и р і ш и в  

   У  позові ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про втрату права користування житлом і зняття з реєстрації, відмовити.

      Рішення набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення, якщо протягом цього  часу не поступить апеляційна скарга до апеляційного суду Волинської області через Старовижівський райсуд.

    СУДДЯ                                                                                                              Л.О.КОШЕЛЮК  

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація