Судове рішення #12857327

  Справа  № 2 – 553\ 10  

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М                 У К Р Ї Н И  

14 червня   2010 року Зіньківський районний суд. Полтавської області , в складі головуючого – судді Дігтяр М.І., при секретарі П’явка Н.І., розглянули у відкритому судовому засіданні в місті Зінькові справу за заявою -   ОСОБА_1  про визнання права власності на нерухоме майно та земельний пай ,-  

В С Т А Н О В И В :  

    Заявник  просить суд поставити рішення, яким визнати за ним право власності на нерухоме майно та земельний пай.  

Під час розгляду справи судом встановлено, що     ОСОБА_1  проживає в  господарстві в АДРЕСА_1.     Житловий будинок в якому  в даний час проживаю вона та  її чоловік ОСОБА_2 , був збудований згідно документів, її батьком ОСОБА_3. Станом  на 01.07.1990 року дане будинко володіння  згідно господарської книги  №4, особистого рахунку № НОМЕР_1 відноситься до типу колгоспного двору.  

Відповідно до довідки №665 від 15. 03. 2010 року виданої Тарасівською сільською радою, Зіньківського району, Полтавської області членами даного колгоспного двору станом на 01.07.1990 року були: ОСОБА_3 – голова двору, ОСОБА_1 - дочка, ОСОБА_2 - зять, ОСОБА_4 – онук, ОСОБА_5 – онука. а відповідно до цього кожен член колгоспного двору є співвласником даного господарства.  

Згідно свідоцтва про смерть серії  НОМЕР_2 видане 14.10.2009 року  виконкомом Тарасівської сільської ради, ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 у віці 85 років  помер. Після його смерті, ОСОБА_1, являється єдиним  спадкоємцем за заповітом від 05. 05.2000 року – вирішила успадкувати належне померлому батькові  майно, земельну ділянку, житловий будинок. На даний час поміж них із  чоловіком ОСОБА_2 та сином ОСОБА_4, донькою ОСОБА_5 не виникає ніяких протиріч стосовно належності частини даного господарства, а тому вони на належну їй частину спадщини не претендують та не заперечують, якщо право власності на частину житлового  будинку буде визнано за нею повністю, тому в даний час вони написали заяви про свою відмову від частини спадщини, які додаються до заяви.  

На даний час документ який посвідчує право власності на частину даного будинку у неї відсутній, тому нотаріус відмовляється переоформляти спадщину. В даному випадку вона вимушена звернутися до суду.  

Спадщина згідно документів складається 1.Будинок житловий, літера – А-1, 2.Сарай літера – Б, 3.Літня кухня літера – В, 4.Веранда літера – в, 5. Сарай літера – Г, 6. Сарай літера – Д, 7. сарай літера – Е, 8.Погріб літера – г, 9.Вбиральня літера Ж, 10. Огорожа №1, 11.Колодязь літера – К.  

Факт належності будинку померлому ОСОБА_3., та іншим членам двору підтверджується технічним паспортом  на будинок та довідкою Тарасівської  сільської ради, факт родинних зв’язків та факт прийняття спадщини підтверджується  заповітом, та заявою про прийняття спадщини, свідоцтвом про народження, свідоцтвом про одруження та довідкою сільської ради.  

Також при житті ОСОБА_3 мав у приватній власності земельну ділянку (пай) площею 2.50 гектарів, розташовану на території Тарасівської  сільської ради, Зіньківського району, яку йому було передано для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Вона має намір успадкувати цю земельну ділянку,  але не може здійснити цього права так як виявилось, що при невідомих їй обставинах державний акт на право приватної власності на вказану земельну ділянку батьком було втрачено. В останній час вони проживали із батьком разом, але  їй про втрату цього акту  стало відомо тільки після смерті батька, через деякий час.  

Факт того, що померлому ОСОБА_3   при житті належала вказана земельна ділянка  а після смерті батька належить ОСОБА_1, підтверджується її свідоцтвом про народження, свідоцтвом  про одруження, свідоцтвом про смерть батька, копією державного акта на право приватної власності на землю, серії НОМЕР_3, виданого на підставі рішення 29 – ї сесії 23 скликання Тарасівської сільської ради народних депутатів від 9 листопада 2001 року, який зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №1805,згідно якого її батькові ОСОБА_3  передано в приватну власність земельну ділянку площею 2.50 гектара, розташовану на території Тарасівської сільської ради, Зіньківського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Крім цього, факт втрати державного акту підтверджується його ксерокопією, договором оренди цієї земельної ділянки, однією із сторін якого є ОСОБА_3  

Заслухавши пояснення  позивача  та дослідивши матеріали справи, суд знаходить, що заявлені вимоги обґрунтовані і такі, що підлягають задоволенню,  

Керуючись ст. ст. 3, 15, 118 - 120, ЦПК України , ст.ст. 10, 60, 212,  Цивільного кодексу України, суд -  

В И Р І Ш И В :  

  Визнати за заявником ОСОБА_1  право власності на 2\5 господарства яке складається  1.Будинок житловий, літера – А-1, 2.Сарай літера – Б, 3.Літня кухня літера – В, 4.Веранда літера – в, 5. Сарай літера – Г, 6. Сарай літера – Д, 7. сарай літера – Е, 8.Погріб літера – г, 9.Вбиральня літера Ж, 10. Огорожа №1, 11.Колодязь літера – К. і знаходиться в АДРЕСА_1 та згідно державного акта на право приватної власності на землю, серії НОМЕР_3, виданого на підставі рішення 29 – ї сесії 23 скликання Тарасівської сільської ради народних депутатів від 9 листопада 2001 року, який зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №1805,згідно якого її батькові ОСОБА_3  передано в приватну власність земельну ділянку площею 2.50 гектара, розташовану на території Тарасівської сільської ради, Зіньківського району, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва належить ОСОБА_1 на праві приватної власності.  

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів після проголошення рішення, а апеляційну скаргу  може бути подано на протязі 20 днів  після подання заяви про апеляційне оскарження, шляхом подання апеляційної скарги через Зіньківський районний суд, з одночасним направленням  копії апеляції до апеляційного  

суду Полтавської області.  

  Суддя  

       

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація