Судове рішення #12856697

Р І Ш Е Н Н Я                        

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ                             Рядок ст. зв. №36      

Справа № 2-1813/10р.    

 10 грудня 2010 року                                                                                      смт. Доманівка  

            Доманівський районний суд Миколаївської області в складі:  

 головуючої-судді:                 Єгорової Н.І.,  

при секретарі:                        Маковецькій Л.А.,

за участі представника  

позивача:                                ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Доманівка цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для  прийняття спадщини,    

В С Т А Н О В И В:    

Позивач ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_4 про визначення додаткового терміну для подачі заяви про прийняття спадщини посилаючись на те, що його мати – ОСОБА_5  -  померла ІНФОРМАЦІЯ_2, про що свідчить свідоцтво про її смерть.  

Після смерті ОСОБА_5 відкрилася спадщина, яка складається з житлового будинку, що розташований по вулиці АДРЕСА_1 .

За життя, на випадок смерті, ОСОБА_5 зробила заповіт, в якому заповіла даний житловий будинок синам ОСОБА_3 та ОСОБА_1 який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, не оформивши спадкові права після смерті матері.                            

Позивач має право на прийняття спадщини та бажає її прийняти, а тому й звернувся до нотаріуса з заявою, однак йому відмовили з тієї причини, що ним було пропущено термін для подачі заяви до нотаріальної контори, як він вважає, з поважної причини. Для визначення додаткового строку для подачі заяви до нотаріальної контори позивач звернувся до суду..    

В судовому засіданні представник позивача уточнила позовні вимоги  та просила визначити додатковий термін для подачі заяви про прийняття спадщини строком на 1 місяць.  

Відповідач  – ОСОБА_4 – в судовому засіданні позовні вимоги визнав, проти їх задоволення не заперечував.

Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.  

Із матеріалів справи  вбачається, що ОСОБА_5  -  померла ІНФОРМАЦІЯ_2, про що свідчить свідоцтво про її смерть. Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з житлового будинку,  розташованого по вулиці АДРЕСА_1. Право власності спадкодавці на нерухоме майно підтверджується свідоцтвом про право особистої власності на житловий будинок.  

За життя, на випадок смерті, ОСОБА_5 зробила заповіт, в якому заповіла даний житловий будинок своїм дітям - ОСОБА_3 та ОСОБА_1 який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, не оформивши спадкові права після смерті матері.        

Спадкоємцями  після смерті ОСОБА_1 . є його діти – ОСОБА_4  та ОСОБА_1, який на спадщину не претендує, про що свідчить його письмова заява про визнання позовних вимог.  

Позивач ОСОБА_3. бажає прийняти спадщину після смерті матері, але своєчасно не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, так як мав складне матеріальне становище. .  

Згідно ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.  

Враховуючи, що  позивач  бажає прийняти спадщину, а термін для подачі заяви до нотаріальної контори пропустив з поважної причини, інший спадкоємець не заперечує проти задоволення позову, суд вважає можливим визначити позивачу додатковий термін для прийняття спадщини.  

Керуючись ст.ст. 1220, 1222, 1223, 1270, 1272 ЦК України, ст.ст.5,6,8,10,11,209,212-219 ЦПК України, суд  

                                                        В И Р І Ш И В:  

         Позовні вимоги задовольнити.  

Визначити ОСОБА_3 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 - терміном на  один місяць.    

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Доманівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.  

    Суддя:                                                                                                           Н.І.Єгорова  

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація