У Х В А Л А
№2-7986/10
22 листопада 2010 року Торезький міський суд Донецької області в складі:
головуючого-судді Стріжакової Т.В.
при секретарі Небелиця Н.В.
розглянувши в залі суду в м.Торезі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного Фонду України в м.Торезі про визнання дій противоправними, зобов’язання здійснити виплату недоплаченої допомоги, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання дій противоправними, зобов’язання здійснити виплату недоплаченої допомоги. Свої вимоги мотивує тим, що він є дитиною війни. Згідно зі ст.71 ЗУ «Про державний бюджет на 2009 рік» Кабінету Міністрів України надано право в 2009 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються в залежності від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах в межах видатків, передбачених відповідними бюджетними програмами. Дана норма передбачає встановлення в абсолютних сумах, розмірах тільки тих виплат, вихідним критерієм розрахунку яких є розмір мінімальної заробітної плати. Відповідно її дія не поширюється на спірні правовідносини, оскільки розмір зазначених соціальних виплат згідно ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» залежить від розміру мінімальної пенсії за віком. Таким чином, нарахування та виплата в 2009 році дітям війни підвищення до пенсії повинно нараховуватися відповідно до ЗУ «Про соціальний захист дітей війни». Згідно із ч.1ст. 28 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком при наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого законом. Згідно абз.2ч.1ст.2 ЗУ «Про прожитковий мінімум» прожитковий мінімум застосовується для встановлення розмірів мінімальної пенсії за віком. Згідно ст.54 ЗУ «Про державний бюджет на 2009 рік» встановлено прожитковий мінімум на одну особу, що втратила працездатність в розмірах, які діяли в грудні 2008 року, тобто 498грн. Отже, підвищення до пенсії дітям війни повинно було нараховуватись виходячи із зазначених вище розмірів. Однак в 2009 році підвищення дітям війни виплачувалося йому в УПФУ в менших розмірах, що не ґрунтується на нормах ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», внаслідок чого є наявні правові підстави для визнання протиправними дії, бездіяльності УПФУ в порушенні права на отримання підвищеного розміру пенсії з 01.01.2009 року по 31.01.2009 року відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Просить визнати дії УПФУ в м. Торезі незаконними, зобов’язати УПФУ в м. Торезі нарахувати йому щомісячну доплату до пенсії як «дитині війни» в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, з 22.05.2008 року по 31.12.2008 року, з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р., виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст. 28 ЗУ „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Позивач до початку судового засідання надав заяву, в якій просив про залишення його позовної заяви до Управління пенсійного Фонду України в м.Торезі про визнання дій противоправними, зобов’язання здійснити виплату недоплаченої допомоги без розгляду, справу розглянути без його участі, надав письмову заяву.
Згідно з ч.5 ст.207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач подав заяву про залишення позову без розгляду.
Тому клопотання позивача підлягає задоволенню, його позовну заяву необхідно залишити без розгляду, та роз’яснити, що він має право звернутися до суду повторно, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для залишення позову без розгляду .
Керуючись ч.5ст.207, ст.209, 210 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління пенсійного Фонду України в м.Торезі про визнання дій противоправними, зобов’язання здійснити виплату недоплаченої допомоги - залишити без розгляду.
Роз’яснити позивачу , що залишення позову без розгляду не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення позову.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга подається Апеляційному суду Донецької області через Торезький міський суд. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: Т.В.Стріжакова