Справа № 2-1437
2010 року
РІШЕННЯ
Іменем України
24 листопада 2010 року м. Оріхів
Оріхівський районний суд Запорізької області в складі:
головуючого судді Галчанського С.В.,
при секретарі Федоренко О.В.,
за участю:
позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Горизонт», Державного комунального підприємства «Фенікс», Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України про встановлення факту, що має юридичне значення при призначенні виплат соціального страхування у зв’язку з нещасним випадком на виробництві, зобов’язання продовження виплат, –
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з цим позовом, в якому зазначає, що:
1) працював слюсарем в Оріхівському комбінаті побутових послуг;
2) 20 листопада 1985 року отримав травму на робочому місці, після чого був оформлений акт форми Н-1;
3) однак позивачу була надана копія цього акту форми Н-1, а не оригінал, яку позивач надав Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, після чого йому проводилися виплати по соціальному страхуванню;
4) на даний час такі виплати припинені в зв’язку з відсутністю оригіналу акту форми Н-1.
5) на звернення позивача до різних установ з вимогою про надання оригіналу акту форми Н-1, він отримував відмову.
6) позивач просить встановити факт нещасного випадку на виробництві, що стався з ОСОБА_1 20 листопада 1985 року; встановити справжність копії акту про нещасний випадок на виробництві форми Н-1 №1 від 03 січня 1986 року без наявності акту спеціального розслідування від 20 листопада 1985 року; визнати страхові виплати, виплачені відділенням ВД Фонду ССНВВ у м. Токмаку з 01 квітня 2001 року по 01 вересня 2009 року правомірними; зобов’язати відділення ВД Фонду ССНВВ у м. Токмаку продовжити страхові виплати ОСОБА_1 з 01 вересня 2009 року.
У судовому засіданні позивач позов підтримав, коротко виклавши обставини позову.
У судове засідання, належним чином повідомлені про дату та час проведення судового засідання, представники відповідачів не з’явилися про причину неявки суду не повідомили. Оскільки суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, відповідно до вимог ч.4 ст.169 ЦПК України суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.
Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, а саме: копії паспорту, трудової книжки, акту про нещасний випадок на виробництві №1 форми Н-1, повідомлень та постанови від 30.09.2009 р. Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, повідомлень Центрального комітету профспілки, Оріхівської райради, Запорізького обласного комітету профспілки, ТУДК України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду по Запорізькій області, технічного інспектора праці Федерації профспілок України, Оріхівської райради, довідок з Єдиного державного реєстру, поштових повідомлень, довідок з архівів, акту перевірки пенсійних справ, реєстраційних документів КП «Горизонт», рішення Оріхівського районного суду Запорізької області від 22 вересня 2005 року приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що позивач з 20 грудня 1983 року по 29 серпня 2001 року працював в Оріхівському районному комбінаті побутових послуг.
05 листопада 1985 року о 10 год. 30 хв. ОСОБА_1 отримав виробничу травму. Цей факт підтверджується копією акту №1 форми Н-1, складеним 03 січня 1986 року, хоч цей акт не підписаний начальником цеха.
Підтвердженням факту нещасного випадку на виробництві є також рішення Оріхівського районного суду Запорізької області від 22 вересня 2005 року в цивільній справі №2-500-05 за позовом ОСОБА_1 до Державного комунального підприємства «Горизонт» та Токмацького відділення фонду ССНВВІПЗ про стягнення заборгованості по виплатам з урахуванням компенсації.
Підтвердженням здійснення страхових виплат, як наслідку нещасного випадку на виробництві, є постанова відділення ВД Фонду ССНВВ у м. Токмаку від 30 вересня 2009 року про припинення виплати ОСОБА_1 місячної грошової суми в разі часткової чи повної втрати професійної працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку.
Таким чином, з’ясувавши обставини, на які посилається позивач, дослідивши докази, суд приходить до висновку про задоволення позову .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.60, 61, 64, 208-209, 212-215, 218, 256, 257, 259 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Встановити факт нещасного випадку на виробництві, що стався з ОСОБА_1 20 листопада 1985 року.
Встановити справжність копії акту про нещасний випадок на виробництві форми Н-1 №1 від 03 січня 1986 року без наявності акту спеціального розслідування від 20 листопада 1985 року.
Підтвердити факт наявності зв’язку нещасного випадку з ОСОБА_1 з виробництвом. Встановити справжність наявності копії (без підпису начальника цеха ОСОБА_2.) екземпляру акту про нещасний випадок на виробництві форми Н-1 №1 від 03.01.86 р. без наявності акту спеціального розслідування від 20.11.1985 р., тобто-дійсним документом, що достатньо підтверджує право на страхові виплати.
Визнати страхові виплати, виплачені відділенням ВД Фонду ССНВВ у м. Токмаку з 01 квітня 2001 року по 01 вересня 2009 року правомірними.
Зобов’язати відділення ВД Фонду ССНВВ у м. Токмаку продовжити страхові виплати ОСОБА_1 з 01 вересня 2009 року.
Складання повного рішення відкладено до 15 год. 00 хв. 24 листопада 2010 року
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Оріхівського районного суду
Запорізької області С.В.Галчанський