Справа № 2-8584/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2010 року Ленінський районний суд м.Кіровограда в складі:
головуючої судді: Шевченко І.М.
при секретарі: Фришко А.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кіровограді справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на час навчання ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась в суд з позовом до відповідача про стягнення аліментів на повнолітнього сина, який продовжує навчання мотивуючи його тим, що з 1990 року перебувала у шлюбі з відповідачем. Від шлюбу сторони мають спільну дитину – сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Син з 01.09.2009 року навчається в Одеській юридичній академії на денній формі навчання, потребує матеріальної допомоги. Відповідач не надає належної матеріальної допомоги, тому просить стягнути з відповідача аліменти на утримання сина в розмірі ј частини заробітку (доходу) щомісяця до виповнення йому 23 років.
В судове засідання позивачка не з»явилась, про час та місце слухання справи повідомлена, причини неявки суду не сповістила.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково, не заперечує сплачувати аліменти на утримання сина до закінчення ним навчання.
Заслухавши пояснення відповідача, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково.
В засіданні встановлено, що згідно свідоцтва про народження, виданого Палацом новонароджених м. Кіровограда 12.02.1992 року, актовий запис № 483, батьком ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_2.
Згідно довідки вих. № 1197 від 15.11.2010 року виданої Одеською національною юридичною академією ОСОБА_4 вбачається, що він дійсно є студентом другого курсу даного навчального закладу денного відділення Інституту прокуратури та слідства до 30.06.2014 року.
Відповідно до ст.199 ч.1 Сімейного Кодексу України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв”язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов”язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу, а ч.2 ст. 199 СК України визначено, що право на утримання припиняється у разі припинення навчання, тобто аліменти мають стягуватись до закінчення навчання повнолітнім сином.
Статтею 200 ч.1 Сімейного Кодексу України передбачено, що суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин при визначенні розміру аліментів.
При визначенні розміру аліментів судом враховується, що позивач є студентом денної форми навчання.
Відповідач не має хронічних захворювань, працює, отримує заробітну плату, інших виплат по виконавчим листам не має.
З врахуванням вищевикладеного, суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню частково.
Керуючись ст. 199, 200 СК України, ст.ст. 10, 11, 212, 213-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 уродженця м. Кіровограда на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ј частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 15 листопада 2010 року і до закінчення ним навчання, тобто до 30.06.2014 року.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 гривня.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 гривень.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Кіровоградської області через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом десяти днів.
Суддя Ленінського районного суду
м. Кіровограда І.М. Шевченко