Судове рішення #12848480

Справа № 2-о-96\10

     Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

 

22 липня  2010 року. Червоноградський міський суд Львівської області

в складі:головуючого-судді                                              Савуляка Р.В.

при секретарі                                                        Бицька М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Червонограді справу  за заявою ОСОБА_2, ОСОБА_3 про встановлення факту національності фізичних осіб , -

 В С Т А Н О В И В:

               ОСОБА_2 та ОСОБА_3. звернулися до суду із зазначеною заявою посилаючись на те, що їхні прадід ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та прабаба ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2, по батьківській лінії споріднення народилися в АДРЕСА_1  і там постійно проживали.

Їхня баба по батьківській лінії споріднення ОСОБА_6 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 в цьому ж селі і там проживала.

В кінці 40-х на початку 50-х років ХХ століття відбулися зміни в прикордонних смугах і кордонах західних областях України внаслідок поділу земель між державами України та Польща, також відбулися переселення громадян з цієї території.

Їхні прадід, прабаба та баба боялися визнавати, що вони польської національності і їхні первинні документи про народження та національність втрачені.

Після переселення на територію України  ОСОБА_6, 19 травня 1950 року, було видано свідоцтво про народження серії НОМЕР_1, у якому вказано, що її батьки по національності українці , відтак і вона по національності Українка.

Вказана у свідоцтві про народження ОСОБА_6 національність її та її батьків ( прабаби та прадіда заявників)  – українці не відповідає дійсності.

Просили постановити рішення, яким встановити факт, що їхнй прадід ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, прабаба ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, баба ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, які народилися в АДРЕСА_1   були поляками по національності.

В судовому засіданні ОСОБА_2 зазначену заяву підтримав, покликавшись на обставини, викладені в заяві та додатково пояснив, що свідоцтва про народження його прабаби  ОСОБА_5 немає. Проте, достеменно відомо, що вона, прадід ОСОБА_4 та його баба ОСОБА_6 народилися та проживали в с. Коростенко, яке до початку сорокових років ХХ століття  входило до Підкарпатського повіту Республіка Польща. Із початку 40-х років до 1951 року село входило до  Дрогобицького району УРСР. А в подальшому, згідно Договору від15 лютого 1951 між СРСР та Польщею,  було повернуто до Підкарпатського повіту Республіки Польща, де і знаходиться по даний час. Тому від народження ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 були поляками по національності

Просив заяву задовольнити.

Аналогічні за змістом пояснення дала в суді ОСОБА_3

Просить заяву задовольнити.

Вислухавши пояснення заявників, свідків, оцінивши наявні у справі письмові документи, суд вважає, що заява підлягає до задоволення із наступних підстав.

Судом встановлено , що прадід та прабаба заявників ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5,ІНФОРМАЦІЯ_2. народилися та проживали в АДРЕСА_1

ІНФОРМАЦІЯ_3 у тому ж селі у них народилася дочка ОСОБА_6, яка є бабцею заявників по батькові лінії споріднення.

Із початку 40-х років ХХ ст. до 1951 року село входило до  Хирівського району, Дрогобицької області УРСР, а в подальшому, згідно Договору від15 лютого 1951 між СРСР та Польщею  було повернуто до Підкарпатського повіту Республіки Польща де і знаходиться по даний час.

Як убачається із матеріалів справи (а.с.6), в 1950 році ОСОБА_6, було видано нове свідоцтво про народження серії НОМЕР_1, в якому зазначено , що її батьки по національності (ОСОБА_4  та ОСОБА_5.) українці , що не відповідає фактичним обставинам, оскільки встановлено, що останні народилися та довгий час проживали на польській території, були громадянами цієї країни від народження.

Відтак відомості у свідоцтві про народження ОСОБА_6,  що вона, як і її батьки  ОСОБА_4 та ОСОБА_5 були українцями, записані без з»ясування цих обставин.

Свідок ОСОБА_7. в суді пояснила, що ОСОБА_6 у ІНФОРМАЦІЯ_3 народилася в селі АДРЕСА_1. Батько ОСОБА_6 – ОСОБА_4 працював на польській залізниці, а мати - ОСОБА_5 була домогосподаркою. Після переселення, у родині продовжували зберігати релігійні традиції Польщі, та розмовляти польською мовою.

Свідок ОСОБА_1 в суді пояснив, що його мама ОСОБА_6 народилася в селі Коростенко  на території республіки Польща. Після переселення на територію західної України продовжували зберігати польські традиції.

При встановлених обставинах , суд приходить до висновку, що ОСОБА_4, ОСОБА_5 , та ОСОБА_6. народилися та проживали в АДРЕСА_1 і були поляками по національності.

Керуючись ст.10, ст. 62, ст.212, п.2 ст.256  ЦПК України , суд,-

 В И Р І Ш И В:  

      Заяву ОСОБА_2, ОСОБА_3 задовольнити.

 Встановити факт, що  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4,  ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2, та  ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, які народилися в АДРЕСА_1   були поляками по національності.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції.

                Суддя                                                                                             Сауляк Р.В.                                                                          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація