Судове рішення #12848460

     

 

 Справа №1-268/10

П О С Т А Н О В А

С У Д О В О Г О  З А С І Д А Н Н Я

   27 жовтня 2010 року Червоноградський міський суд Львівської області в складі: головуючого - судді                                                                       Савуляка Р.В.

при секретарі                                 Бицька М.В.

за участю прокурора                    Лофій Р.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Червонограді кримінальну справу  про обвинувачення:  

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Червонограда, Львівської області, українця, громадянина України,  не одруженого, з освітою  середньою, тимчасово не працюючого, не судимого, відповідно до ст.89 КК України, прож. АДРЕСА_1,  за ч.1 ст.309, ст.395  КК України,-  

 В С Т А Н О В И В:

 Підсудний ОСОБА_1, обвинувачується в тому, що він, будучи раніше судимим 30 січня 2009 року Червоноградським міським судом Львівської області за ч.1 ст.309 КК України до 3 місяців позбавлення волі, якому згідно постанови Червоноградського міського суду від 09 квітня 2010 року продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 місяців, будучи 09 квітня 2010 року ознайомленим із вищевказаною постановою, з метою ухилення від адміністративного нагляду, самовільно, без отримання належного дозволу працівників Червоноградського МВ УМВСУ у Львівській області та без поважних причин залишив місце свого постійного проживання по АДРЕСА_1, здійснивши виїзд в м. Київ, де перебував по 08 червня 2010 року, чим порушив пункт “Б” встановлених йому судом обмежень.

Крім того, ОСОБА_1  в один із днів середини липня 2010 року, з метою незаконного виготовлення наркотичних засобів для власних потреб, у невстановленому місці,  незаконно придбав головки маку, із якого незаконно виготовив 6 мілілітрів опію ацетильованого, що в перерахунку на суху речовину становить 0,16 грам, що відноситься до особливо небезпечних наркотичних засобів обіг яких заборонено, який незаконно зберігав.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість за ч.1 ст.309 КК України визнав повністю, та пояснив, що дійсно в один із днів липня 2010 року він для власного вживання виготовив наркотичний засіб опій ацетильований, який зберігав у кишені куртки.

Вночі 21 липня 2010 року був затриманий працівниками міліції по пр. Шевченка в м. Червонограді, які в ході поверхневого його огляду виявили та вилучили в нього шприц із наркотичною сировиною.

Оскільки він страждав наркоманією, то у вересні 2010 року добровільно звернувся у Червоноградську міську лікарню де пройшов курс лікування.

Тому просить звільнити його від кримінальної відповідальності на підставі ч.4 ст.309 КК України.

Розглянувши клопотання ОСОБА_1 про звільнення від кримінальної відповідальності., та думку прокурора, який заперечує проти його задоволення так як підсудний обвинувачується ще у вчиненні інших злочинів, тому не може бути звільнений на підставі ч.4 ст.309 КК України, суд вважає, що клопотання  підлягає до задоволення, а кримінальна справа про його обвинувачення за ч.1 ст.309 КК України закриттю із наступних підстав.

Відповідно до ч.4 ст.309 КК України, особа яка добровільно звернулася до лікувального закладу і розпочала лікування від наркоманії, звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 притягується до кримінальної відповідальності за  незаконне виготовлення, придбання, зберігання наркотичних засобів без мети збуту за ч.1 ст.309 КК України.

Довідкою наркологічного відділення Червоноградської центральної міської лікарні стверджується, що ОСОБА_1 добровільно звернулася   у вказаний лікувальний заклад і  перебував там на лікуванні  з 15 вересня по 04 жовтня 2010 року.

Відповідно до роз’яснень, які містяться  у п.23 постанови Пленуму Верховного Суду України від26 квітня 2002 року №4”Про судову практику в справах про злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів” вирішуючи питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності з цієї підстави, суду необхідно з’ясувати, зокрема, чи дійсно особа страждала на наркоманію і перебувала на лікуванні від неї.

Як показала в суді свідок ОСОБА_2 (лікуючий лікар підсудного), у вересні 2010 року до неї звернувся ОСОБА_1 про добровільне лікування від наркоманії. ОСОБА_1 був оглянутий нею і в нього були виявлені явища  абстиненції, тобто ломки. Нею було призначене відповідне лікування  у вигляді детоксикаційної терапії, гімодезу, вводилися внутрівенні антидеприсанти та антиконвульсійні препарати.

Після лікування стан здоров’я підсудного покращився. При виписці вона зауважила установку на тверезий спосіб життя підсудного.

Загальний діагноз який виставлений нею хворому згідно міжнародної класифікації МК –10  - є розлади психіки та поведінки внаслідок вживання опіоїдів. Шифр Ф-11.24.

Лікар стверджує, що на момент звернення до лікувального закладу ОСОБА_1 був узалежненим і страждав наркоманією.

Відтак суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 дійсно добровільно звернувся до лікувального закладу і розпочав лікування від наркоманії, тому він підлягає звільненню від кримінальної відповідальності за дії, передбачені ч.1 ст.309 КК України.

Той факт, що підсудний звернувся в лікувальний заклад після порушення відносно нього кримінальної справи, і в провадженні суду відносно нього є ще одна кримінальна справа не є підставою для відмови у задоволенні клопотання, оскільки законодавець (ч.4 ст.309 КК України) не ставить звільнення від кримінальної відповідальності від часу, коли особа звертається до лікувального закладу з приводу добровільного лікування від наркоманії чи від того, що він (ОСОБА_1) у  даний час обвинувачується в іншому злочині.  

Керуючись ч.4 ст. 309 КК України, ст.ст.7, 7-1, 7-2, 273  КПК України, суд,-

 П О С Т А Н О В И В:

 Звільнити ОСОБА_1  від кримінальної відповідальності за дії передбачені ч.1 ст.309 КК України на  підставі ч.4 ст.309 КК України у зв’язку із добровільним зверненням особи до лікувального закладу та розпочатого лікування від наркоманії.

Кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 за ч.1 ст.309 КК України – закрити.

Речові докази по справі -  шприц із наркотичною рідиною, опієм ацетильованим в кількості 6 мілілітрів, що знаходиться в камері схову Червоноградського МВ УМВСу знищити після вступу постанови в законну силу.

Стягнути із засудженого ОСОБА_1 в користь Науково дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВСУ 464,40 грн. за проведення  судово-хімічної експертизи.            

На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Львівської області протягом 7 діб з моменту її оголошення.

    Суддя                                                                                      Савуляк Р.В.                                                                                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація