Судове рішення #12848133

     Справа № 2а-2179\10

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

в порядку скороченого провадження

28 грудня 2010 року                                              м. Тячів

             Тячівський районний суд Закарпатської області в особі       головуючого  судді  Мельник В.І., при секретарі Фіцай М.М., розглянувши у порядку скороченого провадження в залі суду в м. Тячів справу за адміністративним позовом  ОСОБА_1   до Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі про нарахування недоплаченої соціальної державної допомоги,

                       В  С  Т  А  Н  О  В  И  В:  

ОСОБА_1   звернулася в суд з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі про нарахування недоплаченої соціальної державної допомоги. В позовній заяві зазначила, що вона народилася   ІНФОРМАЦІЯ_1   і відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» є дитиною війни та з 1 січня 2006 року їй до пенсії повинна виплачуватись щомісячна соціальна допомога у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.  

Виплата надбавки до пенсії повинна здійснюватись відповідачем, так як основним завданням органів Пенсійного фонду України є забезпечення своєчасного і у повному обсязі фінансування і виплати пенсій та інших виплат, які згідно законодавства здійснюються за рахунок коштів фонду та інших джерел, визначених чинним законодавством.

Всупереч положенням ст. 22 Конституції України, якою передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до діючих законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, бюджетним законодавством дію ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» було зупинено відповідно на 2006-2007 рр.  Її законні права було обмежено прийняттям неконституційних правових актів, а про факт порушення їй стало відомо лише після висвітлення зазначених подій у засобах масової інформації  і тому строки звернення до суду про відновлення порушених прав нею були пропущені.

Просить продовжити строк на звернення до суду та зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі нарахувати їй, як дитині війни, щомісячну державну допомогу у розмірі 30% мінімальної пенсії по віку та забезпечити її виплату за період  2007, 2008, 2009 роки і справу розглянути у її відсутності.

Представник відповідача надіслав суду письмові заперечення. В обґрунтування своєї позиції зазначив, що Законом України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 р. № 2195-ІV встановлена державна соціальна гарантія-мінімальний розмір державної соціальної допомоги, а також пільги з метою надання соціальної підтримки дітям війни. Стаття 6 цього Закону визначає, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни. Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до Закону № 2195-ІV та Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» дане підвищення проводиться за їх вибором згідно з одним із законів. Так як громадянка ОСОБА_1 користується пільгами передбаченими Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту», то надбавки до пенсії їй виплачувалися згідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». А відповідно до ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» пільги надаються за їх вибором згідно з одним із Законів, тобто два види пільгових надбавок згідно законодавства не передбачається. Отже, виходячи з вищевикладеного Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі заперечує проти позовних вимог в повному обсязі.  

 Сторони в судове засідання не з’явилися, надіславши письмові заяви про розгляд справи у їх відсутності, а тому суд вважає за можливе розглянути справу за наявними доказами в порядку скороченого провадження.

Дослідивши матеріали справи , суд дійшов наступного висновку.

У відповідності до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» , який набув чинності з 1 січня 2006 року , дитиною війни визнається особа , яка є громадянином України та якій на час закінчення ( 2 вересня 1945 року ) Другої світової війни було менше 18 років.

Відповідно до ст. 6 , 7 вказаного Закону  дітям війни пенсії підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Фінансове забезпечення державних соціальних гарантій , передбачених цим Законом , здійснюється за рахунок Державного бюджету України.  

Позивачка   ОСОБА_1   є ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до пенсійного посвідчення  НОМЕР_1 від 29.04.2009 року та довідки НОМЕР_2 від 29.10.2010 року виданої Дубівським управлінням праці та соціального захисту населення є дитиною війни і має право на пільги, передбачені Законом України  «Про соціальний захист дітей війни».

Разом з цим, судом встановлено, що позивач користується пільгами і відповідно до ст. 10 ч. 2 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту » на неї  поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

 В даний час позивачка отримує пільгову пенсію і цей факт підтверджується  відомостями про підвищення наданими Тячівським відділенням пенсійного фонду.  

Стаття 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» визначає, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

 Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до Закону № 2195-ІV та Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» дане підвищення проводиться за їх вибором згідно з одним із законів.

Суд вважає, що оскільки позивачка отримує пільгову пенсію відповідно до Закону України «Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту» в задоволенні її позовних вимог, слід відмовити.  

Керуючись  ст.ст. 1, 6, 7 Закону України«Про соціальний захист дітей війни»,  ст.ст. 6 , 11 , 71 , 72,  159-163 КАС України, ст.. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» суд ,

   П О С Т А Н О В И В:

     В задоволенні позову  ОСОБА_1  до Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі про зобов’язання Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі нарахувати недорахованої йому, як дитині війни щомісячної державної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії по віку та забезпечити її виплату за період 2007, 2008, 2009 роки – відмовити.  

Постанова може оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду  через Тячівський районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення , з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

     Суддя Тячівського  

            районного суду:                                                                                                  В.І.Мельник

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація