Справа № 2а-2719/10 р.
УХВАЛА
про відкриття провадження по справі
19.10. 2010р. м. Запоріжжя
Суддя Хортицького райсуду Громова І.Б., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до УПФУ в Хортицькому районі м.Запоріжжя про визнання дій незаконними та зобов»язання нарахувати та сплатити надбавку до пенсії як «Дитині війни» за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, та з 22.05.2008 року і у подальшому, -
в с т а н о в и л а:
Матеріали позову в частині позовних вимог про визнання дій незаконними та зобов»язання нарахувати та сплатити надбавку до пенсії як «Дитині війни» за останні шість місяців до дня подачі позову до суду – з 21.03.2010 року по 21.09.2010 року - відповідають вимогам ст.ст.105,106 КАС України та є достатніми для відкриття скороченого провадження у справі в порядку адміністративного судочинства.
Щодо позовних вимог про визнання дій незаконними та зобов»язання нарахувати та сплатити надбавку до пенсії як «Дитині війни» в період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, та з 22.05.2008 року по 21.03.2010 року, щодо яких заявлено вимогу про поновлення строку звернення до адміністративного суду, у відповідності до ст.ст.100,102 КАС України призначається судове засідання для вирішення питання про поновлення цього строку.
Керуючись ст.ст.102,183-2 КАС України,
у х в а л и л а :
Відкрити скорочене провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПФУ в Хортицькому районі м.Запоріжжя про визнання дій незаконними та зобов»язання нарахувати та сплатити надбавку до пенсії як «Дитині війни» за період з 21.03.2010 року по теперішній час.
У відповідності до ст.183-2 КАС України відповідач в 10-ти денний строк з дня отримання копії цієї ухвали та копій позову та додатків до нього може подати заперечення проти позову та необхідні документи, або заяву про визнання позову. В разі неподання у встановлений строк заяви про визнання позову або заперечень проти нього справу буде розглянуто по суті протягом 3 днів після закінчення строку.
Судове засідання у справі щодо вирішення питання про поновлення строку звернення до суду за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, та з 22.05.2008 року по 21.03.2010 року, призначити на 14 год. 00 хв. 12 листопада 2010 р.
Копії цієї ухвали невідкладно направити сторонам.
Суддя
УПФУ в Хортицькому районі
м. Запоріжжя
ОСОБА_1
АДРЕСА_1
Хортицький районний суд м.Запоріжжя надсилає копію ухвали про відкриття скороченого провадження по справі № 2а-2719/2010 р., та копію позовної заяви з додатками.
Додаток: копія ухвали, копія позову з додатками – для відповідача, судові повістки.
Суддя
Хортицького районного суду
м.Запоріжжя І.Б. Громов
ВИТЯГ
процесуальних прав та обов’язків, передбачених ст. ст. 49,51 КАС України
Права та обов’язки осіб, які беруть участь у справі. ( ст. 49 КАС України)
1) Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов’язки.
2) Особи, які беруть участь у справі, зобов’язані добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов’язки.
3) особи, які беруть участь у справі, мають право: знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; знайомитися з матеріалами справи; заявляти клопотання і відводи; давати усні та письмові пояснення , доводи та заперечення; подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; подавати заперечення проти клопотань , доводів і міркувань інших осіб; знайомитися з технічним записом , журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них; робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; оскаржувати судові рішення у частині , що стосується їхніх інтересів; користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4) особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Права та обов’язки сторін. ( ст. 51 КАС України)
1)Крім прав та обов’язків, визначених у ст. 49 цього кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
2) крім прав та обов’язків, визначених у ст. 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3) Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4) Суд не приймає відмови позивача від адміністративного разову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
УПФУ в Хортицькому районі
м. Запоріжжя
ОСОБА_1
АДРЕСА_1
Хортицький районний суд м.Запоріжжя надсилає копію ухвали про відкриття скороченого провадження по справі № 2а-2719/2010 р., та копію позовної заяви з додатками.
Додаток: копія ухвали, копія позову з додатками – для відповідача, судові повістки.
Суддя
Хортицького районного суду
м.Запоріжжя І.Б. Громов
УПФУ в Хортицькому районі
м. Запоріжжя
ОСОБА_1
АДРЕСА_1
Хортицький районний суд м.Запоріжжя надсилає копію постанови по адміністративній справі
№ 2а-2719/2010 р., для відома.
Додаток: копія постанови.
Суддя І.Б. Громов
Справа № 2а- 2719/2010 р.
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12.11.2010 року суддя Хортицького районного суду м. Запоріжжя Громов І.Б., секретаря Твердохліб О.С., розглянувши у порядку розглянувши у скороченого провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до УПФУ в Хортицькому районі м.Запоріжжя про визнання дій незаконними та зобов»язання нарахувати та сплатити надбавку до пенсії як «Дитині війни» за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, та з 22.05.2008 року і у подальшому.
В С Т А Н О В И В :
18.10.2010 року позивач звернулася до суду з позовом до УПФ України в Хортицькому районі м. Запоріжжя, в якому вимагає визнати дії УПФ неправомірними, зобов’язати відповідача провести перерахунок та виплатити йому за період з 09.07.2007 року і у подальшому, відповідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» підвищення розміру пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком з урахуванням проведених виплат. У позові зазначено, що позивач просить розглянути справу без її участі, та поновити строк звернення до суду, оскільки узнала про порушення своїх прав із преси.
У позові зазначено, що позивач просить розглянути справу без її участі у порядку скороченого провадження. Представник відповідача УПФ в Хортицькому районі , надав заперечення, яких просить застосувати строки
звернення до суду, передбачені статтею 99 КАС України .
Відповідно до ст. 99,100, 107, 183-2 КАС України щодо позовних вимог позивача у справі за адміністративним позовом про визнання дій незаконними та зобов’язання нарахувати та сплатити надбавку до пенсії як «Дитині війни» за період з 01.04.2010 року може бути відкрите скорочене провадження.
Щодо заяви про поновлення строку звернення до суду за вимогами позивача, не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 100 КАС України пропущений строк може бути поновлений, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин, або відмовити у поновленні строку та ухвалою суду залишити позов без розгляду. За загальним правилом, встановленого Законодавцем, відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач отримав статус «дітей війни» у 2006 році, Закон України «Про соціальний захист дітей війни» є загальнодоступним опублікованим у пресі, тому позивач мала можливість узнати про свої права з дня опублікування Закону, поважних причин пропуску строку у позові (хвороба, інші причини, які заважали своєчасно звернутися за захистом до суду) у позові поважних причин не зазначено, та доказів про поважність пропуску встановленого Законом строку звернення до суду за захистом своїх прав не надано.
Згідно ч.5 п.7 ст.107 КАС України при вирішенні питання про відкриття провадження у справі суддя з’ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення). Згідно ст.100, 102 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Оскільки позивачем навіть не зазначено, який строк він пропустив з поважних причин, не надано жодного доказу на підтвердження поважності пропуску строку, а строк встановлюється законом, а не за бажанням суду, тому суд вважає, що у суді не доведено поважності пропуску строку на звернення до суду, у поновлені строку йому слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 99, 100, 102, 107 КАС України.
Посилання позивача, що строк, передбачений статтею 99 КАС України не повинен застосуватися, є безпідставними, бо вказані позивачем нормативні документи не розповсюджуються на вимоги про визнання незаконними дій та стягнення не нарахованої допомоги дітям війни.
Відповідно до ст. 99,100, 107, 183-2 КАС України щодо позовних вимог позивача у справі за адміністративним позовом про визнання дій незаконними та зобов’язання нарахувати та сплатити надбавку до пенсії як «Дитині війни» за період з 01.04.2010 року має бути відкрите скорочене провадження.
Оскільки позивачем навіть не зазначено, який строк вона пропустила з поважних причин, не надано жодного доказу на підтвердження поважності пропуску строку, а строк встановлюється законом, а не за бажанням суду, тому суд вважає, що у суді не доведено поважності пропуску строку на звернення до суду, у поновлені строку йому слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 99, 100, 107 КАС України,
У Х В А Л И В :
У заяві ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до адміністративного суду, що містяться у адміністративному позові до Управління пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя про визнання незаконними дій, зобов’язання провести перерахунок, виплату, та стягнення недоплачених сум щомісячної державної допомоги дітям війни, - відмовити.
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя про визнання незаконними дій, зобов’язання провести перерахунок, виплату, та стягнення недоплачених сум щомісячної державної допомоги дітям війни за період з 09.07.2007 року по 01.04.2010 року - залишити без розгляду.
Відкрити скорочене провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя про визнання незаконними дій, зобов’язання провести перерахунок, виплату, та стягнення недоплачених сум щомісячної державної допомоги дітям війни, за період з 01.04.2010 року включно.
У відповідності до ст.183-2 КАС України відповідач в 15-ти денний строк з дня отримання копії цієї ухвали та копій позову та додатків до нього може подати заперечення проти позову та необхідні документи, або заяву про визнання позову. В разі неподання у встановлений строк заяви про визнання позову або заперечень проти нього справу буде розглянуто по суті протягом 3 днів після закінчення строку.
Ухвала суду в частині залишення позову без розгляду може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду на протязі 5 діб з дня отримання копії ухвали.
Суддя:
Справа № 2а- 2719/2010 р.
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30.11.2010 року суддя Хортицького районного суду м. Запоріжжя Громов І.Б., розглянувши у порядку розглянувши у скороченого провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до УПФУ в Хортицькому районі м.Запоріжжя про визнання дій незаконними та зобов»язання нарахувати та сплатити надбавку до пенсії як «Дитині війни» за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, та з 22.05.2008 року по і у подальшому, суд -
В С Т А Н О В И В :
18.10.2010 року позивач звернулася до суду з позовом до УПФ України в Хортицькому районі м. Запоріжжя, в якому вимагає визнати дії УПФ неправомірними, зобов’язати відповідача провести перерахунок та виплатити йому за період з 09.07.2007 року до чинного часу, відповідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» підвищення розміру пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком з урахуванням проведених виплат. У позові зазначено, що позивач просить розглянути справу без його участі та поновити строк звернення до суду, оскільки узнала про порушення своїх прав із преси.
У позові зазначено, що позивач просить розглянути справу без її участі у порядку скороченого провадження. Представник відповідача УПФ в Хортицькому районі , надав заперечення, яких просить застосувати строки звернення до суду, передбачені статтею 99 КАС України .
Ухвалою суду від 12.11.2010 року відповідно до ст. 99,100,107 КАС України, позовні вимоги за період з 09.07.2007 року по 01.04.2010 року залишені без розгляду.
Суд, дослідивши матеріали справи, розглянувши надані докази, вважає, що вимоги позову підлягають частковому задоволенню на підставі наступного.
Судом встановлено, що відповідно до посвідчення та копії паспорту , позивач є громадянкою України, якому до 2 вересня 1945 року було менше 18 років, отже відповідно до ст.1 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” має статус дитини війни і в силу ст. 46 Конституції України та ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни ” має право на отримання державної соціальної підтримки – підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.
З матеріалів справи вбачається, що Управління ПФУ сплачує щомісячно позивачу, як дитині війни, підвищення до пенсії, починаючи з 22 травня 2008 року згідно до постанови КМУ від 28.05. 2008 року № 530 в розмірі 10 % від прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність. Проте Рішенням КС України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008 зміни, внесені підпунктом 2 пункту 41 розділу II ЗУ від 28.12.2007 р. N 107-VI „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України ” до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" щодо визначення розміру підвищення до пенсії, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними). Отже після набрання законної сили рішення КСУ від 22.05.2008 року відновлена дія ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни ”, яка передбачає доплату 30 % мінімальної пенсії за віком, яка у 2010 році не була обмежена у дії. Постанова КМУ від 28.05.2008 року №530 є підзаконним нормативним актом і не повинна була застосовуватись відповідачем, як така, що суперечить ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни ”, який має вищу юридичну силу та відповідно до ст. 9 КАС України судом застосовуються до спірних правовідносин Закон України "Про соціальний захист дітей війни". У відповідності до вимог ч.2 ст.71 КАС України, повинен був довести правомірність своєї бездіяльності стосовно позивача. Проте відповідачем не було надано будь-яких доказів щодо правомірності його бездіяльності на період заявлених вимог – за останні шість місяців, що передують зверненню до суду, тому вимоги позивача підлягають задоволенню. Згідно вимог ст. 99 -102 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів встановлюється шестимісячний строк з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав. Вимоги, заявлені понад встановлені строки, залишаються ухвалою суду без розгляду, якщо не має підстав для їх поновлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 22, 55, 95 Конституції України, Законом України "Про соціальний захист дітей війни", ст. 17, 69-71, 183-2 КАС України, ст.ст. 3, 4 6, 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року, ст.28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя щодо нездійснення перерахунку ОСОБА_1 підвищення пенсії відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком - неправомірною.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя здійснити перерахунок та в подальшому виплачувати ОСОБА_1 підвищення пенсії згідно до статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" та частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" починаючи з 01.04.2010 року з урахуванням різниці, яка була виплачена у цей період.
В іншій частині позову ОСОБА_1 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови через Хортицький районний суд Запорізької області.
Суддя: