Судове рішення #12845545

                                                           

                                                                                                                                                   

                                                                        Справа № 2-2532/10      

ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 жовтня 2010 року  Червоноградський  міський суд Львівської області

в складі: головуючого  - судді                                 Савуляка Р.В.

при секретарі                                                           Бицька М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Червонограді справу за позовом ОСОБА_1 до ВАТ «Червоноградська автобаза» про стягнення середнього заробітку за затримку розрахунку при  звільненні та моральної шкоди, -

                                              В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся в суд із зазначеним позовом, покликаючись на те що він  працював у відповідача – ВАТ «Червоноградська автобаза» водієм автоколони № 4. Згідно наказу № 24-к  від 22 квітня 2010 року звільнений на підставі п.1 ч.40 КЗпП України..

Однак, в порушення вимог ст.116 КЗпП України відповідач при звільненні не виплатив всіх належних йому сум, зокрема заборгованої заробітної плати, яка на момент звільнення становила 17833 грн. 47 коп.

Згідно судового наказу Червоноградського міського суду Львівської області від 01.06 2010 року вказану суму (17833 грн. 47 коп.) стягнуто в його користь із ВАТ «Червоноградська автобаза». Проте, така на момент подачі позову до суду залишається невиплаченою.

У зв”язку із затримкою розрахунку, відповідач зобов”язаний сплатити йому середній заробіток з 22.04.2010 року (день звільнення з роботи) по 10.06.2010 2010 року (час звернення до суду) в сумі 1099,6 грн.

Крім цього, діями відповідача йому спричинено моральну шкоду, яку оцінює у 4000 грн.

Тому просить стягнути з відповідача в його користь середній заробіток за період затримки розрахунку цієї суми на момент винесення рішення суду, 4000 грн. моральної шкоди  та судові витрати.

В судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги уточнив, просить стягнути з відповідача 2776,49 грн. середнього заробітку за весь час затримки розрахунку.

Вимоги позивача підтримуються в судовому засіданні його представником ОСОБА_2

Відповідач в судове засідання не з”явився, хоча належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи , про причину неявки суд не повідомив, тому суд на підставі ст.ст.224,225 ЦПК України провів заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.

Вислухавши пояснення позивача та його представника ОСОБА_2, оцінивши наявні у справі письмові документи, суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення із наступних підстав.

У відповідності до ч.1 ст.115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки , встановлені колективним договором , але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу , що не перевищує шістнадцяти календарних днів.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебував у трудових відносинах з ВАТ «Червоноградська автобаза» і був звільнений з роботи на підставі п.1 ч.40 КЗпП України  22 квітня 2010 року.

Згідно довідки організації відповідача від 01.06.2010 року № 151 заборгованість по заробітній платі ОСОБА_1 станом на 01.06.2010 року становила 17833,47 грн.

Як передбачено ст.116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум , що належать йому від підприємства , установи , організації проводиться в день звільнення. Якщо працівник у день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред”явлення звільненими працівниками вимог про розрахунок.

Вказана заборгованість не виплачена позивачу на даний час , що підтвердив останній в судовому засіданні.

Як передбачено ст.117 КЗпП України у разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненим працівникам сум у строки визначені ст. 116 КЗпП України, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація  повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Зважаючи на те, що розрахунок із ОСОБА_1 проведено з порушенням вимог трудового законодавства в його користь слід стягнути  середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні.

Середній заробіток позивача становить 604,89 грн., що підтверджується довідкою ВАТ «Червоноградська автобаза» від 09.06.2010 року № 155.

Заробітна плата за 1 день, відповідно, буде становитиме 27,49 (604,89 :22 =27,49)

Звідси 27,49 х 101 (період затримки розрахунку, з 22.04.2010 року по 08.10.2010 року) = 2776,49 грн.

Вказана сума підлягає стягненню в користь позивача.

Що стосується вимог позивача про відшкодування моральної шкоди, то у відповідності до ст.237-1 КЗпП України визначено, що відшкодування власником або уповноваженим органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв*язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

Відтак, встановлено, що внаслідок протиправних дій відповідача позивач тривалий час недоотримував належну йому до виплати заробітну плату.

Таким чином діями відповідача ОСОБА_1 спричинено моральну шкоду.

Моральна шкода полягає у тому, що через неналежне виконання посадовими особами ВАТ «Червоноградська автобаза»  своїх посадових обов”язків позивач тривалий час неотримував належні йому кошти, у зв”язку з чим він та його сім»я не мала коштів на існування, переживала психологічний стрес, змушена була звертатись з письмовими заявами до керівництва різних інстанцій з цього приводу, а в подальшому витрачати свій час на вирішення питань , пов»язаних з виплатою заробітної плати.

Тому, на думку суду,  у позивача був порушений нормальний уклад життя і це вимагатиме додаткових зусиль для його організації.

З врахуванням глибини моральних страждань, віку позивача, його особистого ставлення до дій відповідача, виходячи із засад розумності виваженості та справедливості, суд вважає, що в користь ОСОБА_1  необхідно стягнути 500 гривень моральної шкоди.

Вимоги про стягнення 4000 гривень моральної шкоди є завищеними, належним чином не мотивованими, тому така сума моральної шкоди не може бути стягнута.

Керуючись ст.ст. 10,11, 209, 212, 215,224-226 ЦПК України, ст.115,116,237-1 КЗпП України, суд,-

                                          В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Стягнути з ВАТ «Червоноградська автобаза» в користь ОСОБА_1 2776 (дві тисячі сімсот сімдесят шість) грн. 49 коп. середнього заробітку за несвоєчасну виплату розрахункових сум при звільненні та 500 (п»ятсот) грн. моральної шкоди.

Стягнути з ВАТ «Червоноградська автобаза» в дохід держави 51 (п*ятдесят один) грн. держмита та 120 (сто двадцять) грн. витрат на інформаціно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ.

Заочне рішення може бути переглянуте судом , що його ухвалив , за письмовою заявою відповідачів, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копіїї .

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

СУДДЯ

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація