Судове рішення #12845503

   Справа № 2-6406/10

  РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

 17 грудня 2010 року Личаківський районний суд м. Львова в складі:

головуючого судді:                                  Стрепка Н.Л.,

при секретарі судових засідань:             Чеботарьовій Л.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, з участю третьої особи Четвертої Львівської державної нотаріальної контори про визнання права власності в порядку спадкування, -

  встановив:  

 Позивач звернулася до суду з позовом до відповідачів, третьої особи про визнання права власності на ј квартири АДРЕСА_1. Позов мотивує тим, що весь час проживала в даній квартирі зі своєю матір‘ю ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Ще за життя мати залишила заповіт, яким виразила свою волю, щоб усе належне їй майно перейшло позивачу, однак остання у встановлені законом строки не оформила право власності на частку квартири. Після смерті спадкодавця і по теперішній час позивач користується квартирою АДРЕСА_1, тому вважає себе такою, що прийняла спадщину. В обґрунтування позову посилається на ст. 328, 392, 1258, 1261, 1268 ЦК України.

В судове засідання позивач не з‘явився, від її представника ОСОБА_7, який діє на підставі угоди про надання правової допомоги від 01.11.2010р. надійшла заява, згідно якої позов підтримує в повному обсязі, розгляд справи просить проводи без його участі та участі позивача (а.с. 28).

Від відповідачів надійшли заяви, згідно яких просять розгляд справи провести у їхню відсутність, претензій до позивача щодо спадкового майна не мають (а.с. 19-27).

Від представника третьої особи надійшло клопотання про розгляд справи без його участі, у вирішення справи покладається на розсуд суду (а.с. 18).

Перевіривши матеріали справи, оцінивши в сукупності зібрані по справі докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з таких мотивів.  

З копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_2 вбачається, що  спадкодавець ОСОБА_6 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 5). Таким чином, ще у 2002 році відкрилась спадщина.

У зв‘язку з цим, при вирішенні даного спору суду потрібно керуватись положеннями ст. 549 ЦК України від 1963р., згідно якої визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном. Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.  

Згідно копії свідоцтва про право власності на квартиру від 15.02.1994р. № 15157 квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_8, ОСОБА_6, ОСОБА_9, ОСОБА_10 (а.с. 7).

З копії свідоцтва про зміну прізвища серії НОМЕР_2 від 16.10.1993р. вбачається, що позивач змінила прізвище з ОСОБА_2 на ОСОБА_2 (а.с. 9).

Згідно копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 від 06.11.1953р. вбачається, що спадкодавець ОСОБА_6 є матір‘ю позивача (а.с. 29).

З копії довідки Львівського комунального підприємства «№ 503» від 05.08.2010р. № 662 вбачається, що позивач зареєстрована і проживає в квартирі АДРЕСА_1 та разом з нею постійно проживала і була прописана мати – ОСОБА_6, а ж до дня смерті (а.с. 6).

Отже,  суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 прийняла спадщину після смерті матері ОСОБА_6, оскільки проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини та фактично вступила в управління та володіння спадковим майном, яке складається з ј квартири АДРЕСА_1, так як з копії свідоцтва про право власності на квартиру, вбачається, що така належить на праві спільної сумісної власності чотирьом особам, в тому числі спадкодавцю.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд –

  вирішив:  

 Позов задоволити.  

Визнати за ОСОБА_2 право власності на ј частини квартири АДРЕСА_1.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Личаківський районний суд м. Львова шляхом подачі протягом десяти днів з дня його проголошення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

  Суддя:                                                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація