Судове рішення #12845471

Справа № 2-5997/10  

  РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

(заочне)  

  13 грудня 2010 року Личаківський районний суд м. Львова в складі:  

головуючого судді:                                   Стрепка Н.Л.,  

при секретарі с/з:                                       Чеботарьовій Л.Я.,  

з участю позивача:                                     ОСОБА_2  

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів, -  

  встановив:  

  Позивач звернулася до суду з позовом про стягнення з відповідача аліментів на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 2 000  гривень. Позов мотивує тим, що шлюб з відповідачем розірвано 19.08.2003р., проживають окремо, останній участі в утримані дитини не бере, угоди про сплату аліментів між ними не досягнуто. Відповідач працює на різних роботах, в тому числі підробляє на будівельних роботах, періодично їздить на заробітки. Позивачу встановлена третя група інвалідності, її доходів не вистарчає на утримання дитини.  

В судовому засіданні позивач позов підтримала з мотивів викладених в ньому, просить позов задоволити.  

Відповідач в судові засідання 24.11.2010р. та 13.12.2010р. не з’явився, хоча належним чином повідомлявся про розгляд справи, про причини своєї неявки суду не повідомив,  а тому відповідно до  ч. 4 ст. 169 ЦПК України суд вважає за можливе провести судове засідання у його відсутності, проти чого позивач не заперечила.  

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши зібрані у справі докази, вирішуючи спір в межах заявлених позовних вимог та на підставі наданих доказів, суд приходить до висновку, що позов слід задоволити з  наступних підстав.  

Згідно з ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.  

Відповідно до ч. 3 ст. 181, ст. 184 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) можуть бути визначені у твердій грошовій сумі.  

З копії свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_1 від 19.08.2003р. вбачається, що шлюб між сторонами розірвано.  

З копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 06.08.1993р., вбачається, що сторони є батьками неповнолітньої ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.  

Згідно довідки будинкоуправління № 2 Львівської експлуатаційної частини району Західного оперативного командування від 21.06.2010р. № 480 вбачається, що неповнолітня ОСОБА_4  проживає разом із позивачем ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1  

Таким чином, судом встановлено, що відповідач проживає окремо від позивача й доньки, не надає їй достатнього матеріального утримання, чим ухиляється від виконання обов’язку з утримання неповнолітньої дитини, місце праці  відповідача невідоме. У зв’язку з наведеним суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову, оскільки обов’язок утримувати дітей є рівною мірою обов’язком як матері, так і батька.  

При цьому у відповідності до вимог ч. 1 ст. 88 ЦПК України з відповідача слід стягнути судові витрати у справі.  

Керуючись ст. 10, 60, 88, 169, 212-215, 225, 226  ЦПК України, ст.ст. 180-184 СК України , суд -  

  вирішив:  

Позов задоволити.  

Стягувати з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 2 000 (двох тисяч) гривень щомісячно, починаючи з 28.10.2010 року і  до досягнення нею повноліття.  

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави 51 (п’ятдесят одну) гривню судового збору та 120 (сто двадцять) гривень судових витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.                            

Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.  

На рішення суду відповідачем може бути подана заява про перегляд заочного рішення в порядку і строки передбачені ст. 228 ЦПК України.  

На рішення суду позивачем може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області через Личаківський районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня проголошення рішення.  

  Суддя:                                                 (підпис)    

  З оригіналом згідно  

суддя                                                                                                                  Н.Л.Стрепко  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація