№2а- 9121/2010
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 грудня 2010 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області в складі
Головуючого – судді Бакуменко А.В.
При секретарі – Кісточка І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася в Краматорський міський суд з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську, про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії з урахуванням середньої заробітної плати за 2009 рік.
В позові зазначено , що вона має статус пенсіонера та одержує державну пенсію за віком призначену відповідачем. Після призначення пенсії вона продовжує працювати. В березні 2010 року вона звернулася до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії з урахуванням заробітку і збільшення трудового стажу. Відповідач перерахував пенсію на підставі поданої заяви, призначена після порахунку пенсія з урахуванням доплати за понад нормативний стаж роботи , що менше ніж належить при застосуванні порядку розрахунку, виписаного у Законі України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». При проведенні перерахунку пенсії відповідач запровадив показник заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні за 2007 рік, який складав 1197,91 грн., чим порушив ст.. 40 ч. 4, ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та підпункт 11 Постанови КМУ «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» від 28.05.2008 року №530, в яких вказано, що при проведенні перерахунку пенсії враховується заробітна плата за календарний рік, що передує року порахунку пенсії. В результаті використання показника заробітної плати за 2007 рік замість показника за 2009 рік її занижено суму перерахованої пенсії. Просить визнати дії відповідача по здійсненню перерахунку пенсії із застосуванням показника заробітної плати за 2009 рік, зобов’язати відповідача виконати перерахунок його пенсії, починаючи з 1червня 2010 року відповідно до вимог діючого законодавства, здійснити виплату заборгованості та стягнути з відповідача судові витрати.
Представник відповідача УПФУ в м. Краматорську в судове засідання не з’явилась, суду надала заперечення в яких вказано , що згідно листа Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 06.04.2010 року № 4852/03-1 перерахунки у 2010 році здійснюються відповідно до п.п. 3 п. 11 Постанови КМУ від 28.05.2008 року №530 із застосуванням показника середньої зарплати по Україні за 2007 рік – 1197,91 грн. Таким чином позивачу вірно зроблений перерахунок пенсії з 01.08.2009 року. Просить у задоволенні позовних вимог відмовити. Застосувати вимоги ст..99 КАСУ України.
Проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у м. Краматорську та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» .
Після призначення пенсії продовжує працювати до теперішнього часу.
В березні 2010 року ОСОБА_1 звернулася до відповідача з заявою про перерахування пенсії з урахуванням того, що продовжує працювати після призначення пенсії. Згідно наданої заяви позивачу було проведено перерахунок пенсії з 01.09.2010 року з урахуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік – 1197,91 грн. За роз’ясненнями, що містяться в листі Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 06.04.2010 року № 4852/03-1, в 2010 році при перерахунку пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення застосовується показник заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік (1197,91 грн.).
З 1 січня 2004 року набрав чинності Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року №1058-4, який відповідно до його преамбули визначає принципи, засади і механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій.
Абзацом другим преамбули цього Закону передбачено, що зміна умов і норм загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону. Частиною 3 статті 4 даного Закону передбачено, що умови, норми та порядок пенсійного забезпечення визначаються виключно законами про пенсійне забезпечення.
Відповідно частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року №1058-4, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш ніж 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за період страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої зарплати працівників, зайнятих у галузях економіки за 2009 рік, що передбачено ст..40 , ст..42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування „ в редакції закону від 09 липня 2003 року № 1058-1У.
Відповідно ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії, провадиться у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
За таких обставин суд дійшов до висновку, що дії відповідача є неправомірними. Суд застосував положення ст..99 КАС України - шестимісячний строк звернення до суду за захистом порушеного права.
Відповідач – УПФУ у м. Краматорську, на підставі п. 34 ст. 4 Декрету КМУ «Про державне мито», від сплати судових витрат звільнений.
Керуючись ст.ст. 6,9, 14, 159 КАС України, Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії задовольнити .
Визнати дії Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області в частині перерахунку ОСОБА_1 пенсії з застосуванням показника заробітної плати за 2007 рік неправомірними.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату державної пенсії відповідно до ст..40, ст..42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням показника середньої зарплати працівників зайнятих у галузях економіки за 2009 рік, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії з урахуванням фактично здійснених виплат за період з 1 червня 2010 року.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати по оплаті судового збору в сумі 03,40 грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. апеляційна скарга на постанову суду подається в адміністративний апеляційний суд Донецької області через Краматорський міський суд протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанову ухвалено в нарадчій кімнаті й надруковано в одному екземплярі.
Суддя
Краматорського міського суду А.В.Бакуменко