Справа № 2-3776/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І M E H E M У К Р А Ї Н И
30 листопада 2010 року Глобинський районний суд Полтавської області в складі:
головуючої – судді Марущак Р.М.,
при секретарі – Кобеляцькій О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Глобине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, -
В С Т А Н О В И В:
4.10.2010 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з зазначеним позовом, в якому прохала стягнути з ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання неповнолітніх дітей – дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 (однієї третьої) частки його заробітку (доходу), але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня подання заяви до суду і до повноліття дітей.
Посилалась на те, що діти знаходяться на її утриманні, відповідач, який є батьком дітей, матеріальної допомоги не надає, хоча працює за окремими цивільно-правовими угодами і має доходи.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з»явилася. Направила до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, вказала, що позов підтримує.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з»явився. Належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи. В заяві, адресованій суду, прохав розглянути справу у його відсутності, вказав, що позов визнає.
Суд, дослідивши письмові докази у справі, встановив наступне. Згідно свідоцтв про народження ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Діти народжені в шлюбі сторін, який на даний час не розірвано, повністю знаходяться на утриманні матері. ОСОБА_1 тимчасово не працює. Відповідач працює по окремих цивільно-правових угодах, стягнення за виконавчими документами з нього не проводяться, інших дітей він не має. Його матеріальний стан дозволяє сплачувати аліменти в заявленому розмірі.
Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов”язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно ч.3 ст.181 названого кодексу, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу батька і (або) у твердій грошовій сумі.
В ч.1 ст.191 СК України вказано, що аліменти на дитину присуджуються від дня пред”явлення позову.
На цій підставі суд вважає позовні вимоги правомірними, і відповідно до ст.ст. 180-183, 191 Сімейного кодексу України, підлягаючими задоволенню. Визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.
В межах суми платежу за один місяць стягнення аліментів допускається до негайного виконання.
Згідно вимог ст.ст. 81, 88 ЦПК України з відповідача стягується судовий збір в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.
Керуючись ст. ст. 180-183, 191 СК України, ст.ст. 10, 11, 30, 60, 81, 88, 212-215, 367 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця та жителя АДРЕСА_1, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітніх дітей –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 (однієї третьої) частки від його заробітку (доходу), але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 04.10.2010 року – дати подачі позову і до повноліття дітей.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць виконати негайно.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави:
- судовий збір в розмірі 51 грн.;
- витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги . Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ Р.М. МАРУЩАК