Справа № 2-3698/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І M E H E M У К Р А Ї Н И
10 грудня 2010 року Глобинський районний суд Полтавської області в складі:
головуючої – судді Марущак Р.М.,
при секретарі – Кобеляцькій О.А.,
з участю позивача – ОСОБА_1
представника позивача – ОСОБА_2
відповідача – ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Глобине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів, треті особи без самостійних вимог щодо предмету спору – ОСОБА_4, відділ державної виконавчої служби Глобинськоого районного управління юстиції, відділ державної виконавчої служби Комсомольського міського управління юстиції,
В С Т А Н О В И В :
23.09.2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з зазначеним позовом.
Прохав зменшити розмір аліментів, які він сплачує ОСОБА_3 на підставі рішення Глобинського районного суду Полтавської області від 22.06.2004 року на утримання їх спільної дочки – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 1/4 (однієї четвертої) частки його заробітку (доходу) на 1/6 частку.
Посилався на те, що його сімейний та матеріальний стан з часу призначення аліментів змінився. 22.05.2004 року він зареєстрував шлюб з ОСОБА_4. Від даного шлюбу в них народився син ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, на утримання якого він, починаючи з 23.10.2004 року, сплачує аліменти в розмірі 1/6 частки його заробітку (доходу) на підставі рішення Комсомольського міського суду Полтавської області від 30.07.2010 року. Крім цього має значні додаткові витрати на лікування сина, оскільки той хворіє і потребує спеціального харчування. Стягнення на дітей аліментів в різних розмірах ставить їх у нерівне положення.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1, його представник ОСОБА_2 позов підтримували, посилаючись на підстави та обставини викладені в ньому. ОСОБА_2 вказував, що навіть при зменшенні розміру стягуваних аліментів, відповідачка буде отримувати на руки в межах тисячі гривень, що повністю забезпечуватиме прожитковий мінімум на дитину відповідного віку встановлений законодавством.
ІІІ особа – ОСОБА_4 в судове засідання не з»явилася, направила до суду заяву про розгляд справи у її відсутності. Вказала, що проти задоволення позову не заперечує.
Представники ІІІ осіб – ВДВС Глобинського РУЮ, ВДВС Комсомольського МУЮ в судове засідання не з»явилися. Належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи. Заперечень щодо задоволення позову суду не надали.
Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні позов не визнала. Мотивувала тим, що донька ОСОБА_2 хворіє, є ученицею 4 класу, витрати на неї весь час зростають. Вона в даний час не працює, а тому самостійно забезпечити дитину не може. Позивач не заперечувала, що щомісячно одержує аліменти в розмірі від 1200 до 1400 грн. на місяць.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, встановив наступне. Позивач сплачує аліменти на двох дітей: з 18.03.2004 року на підставі рішення Глобинського районного суду Полтавської області від 22.06.2004 року на користь ОСОБА_3 на утримання дочки – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частки його заробітку (доходу); з 23.04.2010 року - на підставі рішення Комсомольського міського суду Полтавської області від 30.07.2010 року на користь ОСОБА_4 на утримання сина ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/6 частки його заробітку (доходу).
Згідно довідки про доходи ОСОБА_1 працює у ВАТ « Полтавський гірничо-збагачувальний комплекс» водієм по вивозу гірської маси. Його середній заробіток за травень – жовтень 2010 року складав 7091 грн. 08 коп. До вересня ( часу, коли фактично проводилося стягнення на одну дитину) розмір стягуваних аліментів складав до 1400 грн., за вересень (коли розпочалося стягнення на двох дітей) становив 3387 грн. 36 коп., за жовтень – 3103 грн. 10 коп. Останнє вказує на погіршення матеріального стану платника аліментів.
Позивачем надано докази того, що крім аліментів він несе додаткові витрати, так як син ОСОБА_7 потребує постійної медичної допомоги в зв»язку з наявністю захворювання органів травлення і потребує спеціального харчування.
Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов”язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно ч.3 ст.181 названого кодексу, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно ч.1 ст. 192 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.
Оскільки такі обставини, щодо позивача встановлені, суд вважає позовні вимоги правомірними, і відповідно до ст.ст. 180-183, 192 Сімейного кодексу України, підлягаючими задоволенню.
Керуючись ст. ст. 180-183, 192 СК України, ст.ст. 10, 11, 30, 60, 212-215, 367 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Зменшити розмір аліментів, які стягуються з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця с. Романівка Глобинського району Полтавської області, зареєстрованого в АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_3 на утримання малолітньої дочки – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 1/4 (однієї четвертої) частки до 1/6 (однієї шостої) частки його заробітку (доходу), але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, і стягувати їх щомісячно, починаючи з дня вступу рішення в законну силу і до повноліття дитини.
Виконавчий лист № 2-390/04 від 22 червня 2004 року, виданий на підставі рішення Глобинського районного суду від 22.06.2004 року відкликати з виконання з відділу державної виконавчої служби Комсомольського міського управління юстиції та приєднати до матеріалів цивільної справи.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги . Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ Р.М. МАРУЩАК