Справа № 2- 0-169/2010р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 грудня 2010 року.
Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі: головуючого: судді Алфьорової Т.М., за участю секретаря судових засідань ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справа за заявою ОСОБА_2, зацікавлена особа ОСОБА_3 про встановлення факту належності правовстановлюючого документа,
встановив :
Заявник ОСОБА_2 звернулася до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, посилаючись на те, що її чоловік ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 і після його смерті вона та її син ОСОБА_3, як спадкоємці першої черги своєчасно звернулися до Дванадцятої Харківської державної нотаріальної контори з заявами про прийняття спадщини, але спадщину оформити в повному обсязі не змогли, так як допущені описки в правовстановлюючому документі. Так в Державному акті на право власності на земельну ділянку, серія ЯГ № 569241, виданим 01.11.2006 року Покровським районним відділом земельних ресурсів Дніпропетровського обласного головного управління земельних ресурсів на право власності на земельну ділянку, що знаходиться за адресою Дніпропетровська обл.., Великомихайлівська с/рада, Покровський район помилкове вказано прізвище чоловіка, як „ ОСОБА_4” замість „ОСОБА_4”. Те, що цей документ дійсно належить померлому чоловіку свідчить те, що адреса проживання чоловіка в акті та в документах, які свідчать про його реєстрацію одна і та ж, а саме АДРЕСА_1. Така ж адреса чоловіка вказана і в свідоцтві про право на спадщину за законом на вклади в банківських установах, де вона зазначена, як дружина померлого ОСОБА_4 Помилка в державному акті сталася тому, що Державний акт на землю оформлявся на підставі свідоцтва про право власності після смерті матері чоловіка в якому також була допущена помилка в прізвище чоловіка. Встановлення приналежності правовстановлюючого документа має для неї юридичне значення, так як тягне за собою оформлення спадщини після смерті чоловіка.
В судове засідання заявник та зацікавлена особа ОСОБА_3 надали письмові заяву про слухання справи за їх відсутністю і зацікавлена особа не заперечує поти задоволення заяви.
Відповідно до ч.2 ст. 197 ЦПК України - фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Перевіривши матеріали в справі, суд вважає вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав :
Встановлено, що заявник ОСОБА_2 знаходилася в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_4 з 30.12.1999 року, що підтверджується наданим свідоцтвом про реєстрацію шлюбу, серія НОМЕР_1, виданого Фрунзенським відділом реєстрації актів громадянського стану.
Згідно копії свідоцтва про смерть, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану по м. Харкові № 4 Харківського міського управління юстиції від 12 жовтня 2007 року ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Після його смерті заявник та зацікавлена особа, як спадкоємці першої черги звернулися до Дванадцятої Харківської державної нотаріальної контори з заявами про прийняття спадщини.
Як було встановлено померлому ОСОБА_4 належить на праві власності земельна ділянка, що розташована за адресою Дніпропетровська обл., Великомихайлівська с/рада, Покровський район і йому був наданий Державний акт на право власності на земельну ділянку, серія ЯГ № 569241, виданим 01.11.2006 року Покровським районним відділом земельних ресурсів Дніпропетровського обласного головного управління земельних ресурсів, в якому помилково вказано прізвище спадкоємця як „ОСОБА_4” замість „ОСОБА_4”. В акті вказано адреса проживання померлого – АДРЕСА_2, що збігається с документами, які підтверджують його реєстрацію. Така ж сама адреса спадкодавця вказана і у свідоцтві про право на спадщину за законом на вклади у банківських установах де заявник зазначена, як дружина померлого ОСОБА_4
Вказаний державний акт був виданий на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом № 2248 від 02.07.2005р.. виданого Покровською державною нотаріальною конторою Дніпропетровської обл. Спадщина оформлювалася після смерті матері спадкодавця. Її прізвище в свідоцтві про право на спадщину також вказано, як ОСОБА_5 Факт родинних стосунків підтверджується свідоцтвом про народження померлого ОСОБА_3, яке видано російською мовою і в якому його прізвище вказано „ ОСОБА_3”, а в якості матері ?ОСОБА_5”.
Таким чином помилка прізвища в свідоцтві про право на спадщину, яка була зроблена нотаріусом, призвела до помилки у державному акті на землю.
Відповідно до ч.2 ст.256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Пунктом 6 ст.256 ЦПК України до цих фактів віднесено і встановлення належності правовстановлюючих документів осіб. прізвище, ім’я по батькові, місце і час народження
якої не збігаються з прізвищем, ім’ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або у паспорті.
З огляду на представлені докази, суд в важає, що встановлення факту належності правовстановлюючого документа. знайшов своє підтвердження.
Встановлення даного факту має для заявника юридичне значення, тому що необхідно для оформлення спадщини за законом .
Керуючись ст. ст., 10,11, 60, 209, 212, 213, 215 256- 259 ЦПК України ,суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_2, зацікавлена особа ОСОБА_3 про встановлення факту належності правовстановлюючого документа задовольнити.
Встановити факт належності Державного акту на право власності на земельну ділянку, серія ЯГ № 569241, виданого 01.11.2006 року Покровським районним відділом земельних ресурсів Дніпропетровського обласного головного управління земельних ресурсів на ім’я ОСОБА_4, що мешкав за адресою м. Харків. вул. Краснодарська, б. 171-а.кв. 40, зареєстрованого в книзі реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею договорів оренди землі за № 1/010602500831 - ОСОБА_4
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції, який ухвалив судове рішення, шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу, не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий – суддя –