Судове рішення #12837718

                                        

                                             Справа 2а-2068/10

                             У  Х  В  А  Л  А

                       ( в порядку письмового провадження)

      22 грудня 2010 року.          

Тячівський районний суд  Закарпатської області в особі головуючого судді Чопик В.В., при секретарі Олексій Я.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Тячів адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі про нарахування недоплаченої державної соціальної допомоги ,  

                           В  С  Т  А  Н  О  В  И  В:

     ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі про нарахування недоплаченої державної соціальної допомоги.

Просить поновити строк звернення до суду та зобов’язати відповідача на рахувати на його користь недоплачену їй , як дитині війни , щомісячну державну допомогу у розмірі 30% мінімальної пенсії по віку та забезпечити її виплату за період з 2007. 2008. 2009 рр. та за дев’ять місяців 2010 року в розмірі 6917.40 грн..

Сторони в судове засідання не з’явилися , надіславши письмові заяви про розгляд справи у їх відсутності , а тому суд вважає за можливе розглянути справу за наявними доказами в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи , суд дійшов наступного висновку.

У відповідності до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» , який набув чинності з 1 січня 2006 року , дитиною війни визнається особа , яка є громадянином України та якій на час закінчення ( 2 вересня 1945 року ) Другої світової війни було менше 18 років.

Відповідно до ст. 6 , 7 вказаного Закону  дітям війни пенсії підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Фінансове забезпечення державних соціальних гарантій , передбачених цим Законом , здійснюється за рахунок Державного бюджету України.  

Згідно до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду , встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною другою цієї статті визначено , що для звернення до адміністративного суду за захистом прав , свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк , який , якщо не встановлено інше , обчислюється з дня , коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав , свобод чи інтересів.

Поданий позивачем 6 грудня 2010 року позов грунтується на думку позивача на бездіяльності відповідача , допущеної упродовж 2007-2009 років та 9 місяців 2010 року.

Згідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов , поданий після закінчення строків , установлених законом , залишається без розгляду , якщо суд за заявою особи , яка його подала , не знайде підстав для поновлення строку , про що постановляється ухвала.

Наведені позивачем причини пропуску строку на звернення до суду суд вважає неповажними , а тому даний адміністративний позов в частині заявлених вимог з 1 січня 2007 року до 6 червня 2010 року слід залишити без розгляду.  

     Керуючись ст. ст. 99 , 100 , 122 ч.4 КАС України,суд,

                         У  Х  В  А  Л  И  В:

     Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі про нарахування недоплаченої державної соціальної допомоги за період з 1 січня 2007 року до 6 червня 2010 року залишити без розгляду.

     Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тячівський районний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

     

Суддя:                                                                                                     Чопик В.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація