Судове рішення #12837096

                                                Справа № 2 - 165

  2010 р.

РІШЕННЯ

Іменем України

23 грудня 2010 року                                   Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області

в складі:          головуючого - судді Камінського В.П.,

                         при секретарі – Гудзь К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Жмеринка цивільну справу за позовом Жмеринської міської ради до ОСОБА_4 про звільнення самовільно зайнято й земельної ділянки та стягнення вартості витрат на приведення земельної ділянки у придатний стан,

В С Т А Н О В И В:

Жмеринська міська рада звернулася до суду з цим позовом і вказала, що в грудні 2008 року комісією із працівників виконкому було виявлено, що при виході з пішохідного тунелю під залізничними коліями в м. Жмеринка  на вул. Шевченко, на земельній ділянці площею 0,0020 га,  відповідачка самовільно встановила дві малі архітектурні форми. 22.01.2009 року виконавчий комітет Жмеринської ради своїм листом повідомив відповідачку проте, що вона незаконно використовує вказану земельну ділянку та про необхідність в семиденний строк звільнити земельну ділянку та привести її у первинний стан. Згідно кошторису зробленого управлінням житлово-комунального господарства  вартість приведення земельної ділянки у придатний до використання стан становить 911,39 грн..

Відповідачка припис виконавчого комітету не виконала, а тому Жмеринська міська рада просить суд зобов'язати відповідачку повернути територіальній громаді м. Жмеринка самовільно зайняту земельну ділянку площею 0,0020 га, що розташована при виході  з пішохідного тунелю під залізничними коліями на вул. Шевченко в м. Жмеринка, а також стягнути з відповідачки вартість  витрат на приведення земельної ділянки у придатний стан в розмірі 911,39 грн., стягнувши з відповідачки судові витрати.

В судовому засіданні представник позивача  Пасічник І.М. підтримала заявленні вимоги і  додала, що у відповідачки немає ніяких дозвільних документів на встановлення двух кіосків при виході з пішоходного тунелю під залізничними коліями на вул. Шевченко в м. Жмеринка, відповідачка без дозволу міської ради зайняла земельну ділянку площею 0,0020 га, яка є комунальною власністю територіальної громади м. Жмеринка. Представник позивача також повідомила проте, що рішенням Жмеринської міської ради №264 від 30.03.2004 року було надано державному територіально-галузевому об’єднанню «Південно-Західна залізниця» (далі ДТГО «ПЗЗ») у постійне користування земельні ділянки, що раніше були у користуванні Жмеринського відділку залізниці та підприємства робітничого постачання залізниці, але на даний час у залізниці немає державного акту на право постійного користування землею в межах м.Жмеринка, а тому земельна ділянка, на якій самовільно встановлені відповідачкою кіоски відноситься до комунальної власності. Додала, що Дердавного акта про право власності на земельну ділянку, де розташований пішохідний тунель з виходом на вул..Шевченко у Жмеринської міської ради також немає.

Представник відповідачки  ОСОБА_3  позов не визнав повністю і пояснив, що відповідачка ОСОБА_4 в 2002 році отримавши « Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особ-підприємця» (а.с.46), отримала дозволи від керівництва ДТГО «ПЗЗ» ( в особі начальника дистанції колії Жмеринської дирекції залізничних перевезеь Крупського С.Г.), погоджень від Жмеринської лінійної санітарно-епідеологічної станції на Південно-Західній залізниці, служби енергопостачання ДТГО «ПЗЗ», погодження з головним архітектором м. Жмеринка,  встановила два кіоски для роздрібної торгівлі на майданчику пішохідного тунелю під залізничними коліями на вул. Шевченко в м. Жмеринка,  який належить та експлуатується ДТГО «ПЗЗ». Жмеринська міська рада на земельну ділянку,  на якій знаходяться встановлені відповідачкою кіоски, ніякого відношення немає, так як вона не є власником цієї земельної ділянки. Просить суд відмовити позивачу у задоволенні позову.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних прав, на стороні відповідача  ДТГО «ПЗЗ» ОСОБА_6 позов не визнав і пояснив,  що  Жмеринському відділку ПІвденно-Західної залізниці 17.12.1998 року був виданий Жмеринською міською радою Державний акт на право постійного користування землею. Рішенням Жмеринської міської ради № 264 від 30.03.2004 року, в зв'язку з реорганізацією на залізниці, надано ДТГО «ПЗЗ» у постійне користування земельні ділянки, що раніше були у користування Жмеринського відділку залізниці, згідно технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) з врахуванням змін, що відбулися з 1998 року.  Встановлені відповідачкою кіоски  розташовані при виході з пішохідного тунелю, який прокладено під залізничним полотном ДТГО «ПЗЗ» на ст.Жмеринка, на вул. Шевченко в м.Жмеринка; даний пішохідний тунель знаходиться на балансі залізниці  і  експлуатується залізницею;  земельна ділянка, на якій розташовано пішохідний тунель під залізничними коліями,  відноситься до земель залізничного транспорту.  Відповідачка встановила кіоски з дозволу залізниці і оплачує  залізниці послуги.     На  даний час ДТГО «ПЗЗ» проводить тендер на закупівлю послуг на розробку технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право користування земельними ділянками якими користується залізниця (лист від 06.10.2010 року). Також представник ДТГО «ПЗЗ» додав, що землі, на які був виданий Жмеринською міською радою Державний акт від 17.12.1998 року, у залізниці не вилучались, про що також не заперечує представник позивача.

Заслухавши сторін, свідка, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов задоволенню не підлягає, так як згідно ст.68 Земельного Кодексу України – до земель залізничного транспорту належать землі смуг відведення залізниць під залізничним полотном та його облаштуванням, станціями з усіма будівлями і спорудами енергетичного, локомотивного, вагонного, колійного, вантажного і пасажирського господарства, сигналізації та зв'язку, водопостачання, каналізації, під захисними та укріплювальними насадженнями, службовими, культурно-побутовими будівлями та іншими спорудами, необхідними для забезпечення роботи залізничного транспорту.

Виходячи зі змісту зазначеної норми Закону, суд при вирішенні даної справи, згідно з вимогами ст. 214 ЦПК України повинен встановити чи мали місце обставини, якими обґрунтовувались вимоги і заперечення та якими доказами вони підтверджуються.  

В судовому засіданні встановлено, що земельна ділянка,  на якій розташовано пішохідний тунель під залізничними коліями на ст.Жмеринка і  на майданчику пішохідного тунелю на вул. Шевченко в м. Жмеринка з дозволу залізниці встановлені відповідачкою кіоски, відноситься до земель залізничного транспорту.

Це стверджується сукупністю доказів.

З Державного акта від 17.12.1998 року (а.с.51,170) видно, що Жмеринському відділку  Південно-Західної залізниці у постійне користування, як землекористувачу, надається зелі в межах згідно з планом землекористування (а.с.171).

З листа від 20.12.2010 року видно, правонаступником Жмеринського відділку залізниці є Державне територіально-галузеве об’єднання «Південно-Західна залізниця».

З п.8 рішення Жмеринської міської ради №264 від 30.03.2004 року видно, що ДТГО «ПЗЗ» надано у постійне користування земельні ділянки, що раніше були у користуванні Жмеринського відділку залізниці, під об’єктами нерухомого майна ДТГО «ПЗЗ», згідно технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) з врахуванням змін, що відбулися з 1998 року. А з рішення виконавчого комітету Жмеринської міської ради №338 від 24.12.2004 року  п.8 рішення ради №264 від 30.03.2004 року не був скасованим.

З листа (а.с.180) видно, пішохідний тунель, у якому розташований кіоск відповідачки, обліковується на балансі Жмеринської дистанції колії Південно-Західної залізниці, керівництво якої уклало з ОСОБА_4 договори підряду.

З листа від 20.03.2001 року видно, що Жмеринська дистанція колії не заперечує в надані аренди біля тунелю в полосі відчудження залізниці (а.с.65).

З листа від 15.11.2001 року видно, що управління містобудування та архітектури Дмеринського міськвиконкому не заперечує проти розміщення торгової точки ОСОБА_4 на землях залізничного транспорту при умові погодження цього питання з землекористувачем (а.с.67).

З протоколу від 14.05.2002 року (а.с.47,68) видно, що комісія з розміщення малих архітектурних форм  під головуванням першого заступника Жмеринського міського голови  дозволила ОСОБА_4 розміщення малих архітектурних  форм (торгівельних кіосків) при вході в пішохідний тунель з боку вул.. Шевченко з лівої та правої сторони в м.Жмеринка, відповідно до паспорту  прив’язки.

З дозволу (а.с.48,70) видно, що виконавчий комітет Жмеринської міської ради дозволив ОСОБА_4  розмістити два кіоски по вул. Шевченко при вході  в пішохідний тунель. Даний дозвіл продовжено до 2012 року (а.с.48).

З висновку (а.с.66) видно, що Жмеринський відділ земельних ресурсів надав висновок ОСОБА_4  проте, що місце розташування наданої земельної ділянки – вхід в пішохідний тунель з боку вул. Шевченко; землекористувач – Південно-Західна залізниця, Жмеринська дирекція залізничних перевезень.

З паспортів (а.с.71,72) видно, що Жмеринський міський голова затвердив ОСОБА_4 паспорти використання кіосків в тунелі по вул..Шевченко.

З дозволу №2689 від 07.12.2004 року, висновків №361,362 від 09.02.2006 року видно, Жмеринська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Південн-Західній залізниці дозволила ОСОБА_4 реалізацію промислових та канцелярських товарів в кіосках 1,2 в пішохідному тунелі вул.Шевчеко.

З  умови від 22.01.2004 року, виданого ДТГО «ПЗЗ» «Служба електропостачання» видно, що ОСОБА_4 видано технічні умови на підключення електроустановок кіосків на виході з пішохідного тунелю по вул.Шеченко в м.Жмеринка.

З догорів (а.с.172,173) видно, що між ОСОБА_4 та Жмеринською дистанцією колії укладений договір підряду (надання послуг).

З довідки (а.с.174) та розрахунку (а.с.175) видно, що ОСОБА_4 оплачує  Жмеринській дистанції колії  послуги по прибиранню території біля кіосків.

Ці докази суд приймає до уваги, так як вони зібрані з дотриманням вимог закону, ніким не  оскаржують ся і не суперечать один одному.

Суд не приймає до уваги твердження представника  позивача та покази свідка ОСОБА_7-начальника відділу земельних ресурсів, а також лист від 16.12.2010 року начальника відділу Держкомзему у м. Жмеринка Пензева С.В. проте, що кіоски відповідачки розташовані на земельній ділянці, що є комунальною власністю територіальної громади м. Жмеринка і те що у ДТГО «ПЗЗ» відсутні документи, що посвідчують право на земельну ділянку – пішохідний тунель по вул. Шеченко в м. Жмеринка, так як це спростовується вищенаведеним.

Керуючись ст.ст.5,8,10,60,209,210,212-214 ЦПК України, ст. 1243К України, суд –

В И Р І Ш И В:      

   Жмеринській міській раді у задоволенні позову   відмовити.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня його проголошення  через Жмеринський міськрайонний суд.

С У Д Д Я:                                     підпис

З оригіналом згідно:

СУДДЯ ЖМЕРИНСЬКОГО

МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ                                                                   В.П. КАМІНСЬКИЙ              

             

СЕКРЕТАР    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація