Справа №2-1442/10р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ У К Р А Ї Н И
20 грудня 2010 року Миколаївський районний суд Львівської області
в складі: головуючої – судді Берези В.І.
при секретарі: Волківській Н.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів ,-
встановив:
Позивачка – ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів з відповідача ОСОБА_2 на утримання сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який на даний час перебуває на утриманні матері в розмірі 700 грн. щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку до досягнення ним повноліття. Позов мотивує тим, що шлюб між ними було розірвано 11.11.2010 року, відповідач є батьком дитини, однак добровільно не надає коштів на утримання сина.
В судовому засіданні позивачка – ОСОБА_1 вимоги своєї позовної заяви підтримала повністю та надала пояснення, аналогічні змісту позовної заяви.
Відповідач – ОСОБА_2 в судовому засіданні позову не визнав та пояснив, що офіційно ніде не працює, інколи купляє продукти, також купляє одяг дитині, має змогу платити аліменти щомісяця в розмірі 150 грн.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши наявні у справі докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення виходячи з наступного :
У відповідності до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.
З матеріалів справи вбачається, що сторони мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом з матір’ю та перебуває на її утриманні, що підтверджується довідкою № 3784 від 11.11.2010 р., виданої КП «Розділжитлосервіс» Новороздільської міської ради Львівської області.
Згідно акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї ОСОБА_1, виданого виконавчим комітетом Новороздільської міської ради Львівської області, ОСОБА_2 разом з дитиною не проживає, вихованням і утриманням дитини займається час від часу, аліменти необхідні для належного утримання та розвитку дитини, придбання продуктів харчування, одягу, сплати комунальних послуг.
Так як відповідач добровільно коштів на утримання сина не надає, доходи позивачки є недостатніми для утримання дитини, суд приходить до висновку про доцільність часткового задоволення позовної вимоги ОСОБА_1
Керуючись ст.ст. 208, 209, 213, 215, 218 ЦПК України, ст.ст.180, 182, 183 СК України, суд,-
в и р і ш и в :
Позов задоволити частково.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя АДРЕСА_1 Львівської області в користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, жительки АДРЕСА_2 Львівської області аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 350 (триста п’ятдесят) грн. щомісяця до досягнення дитиною повноліття, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 17 листопада 2010 року.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави судовий збір в розмірі 51 (п’ятдесят одна) гривня.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 (сто двадцять) гривень.
Рішення можна оскаржити через районний суд до апеляційного суду Львівської області протягом десяти днів.
Суддя: Береза В.І.