Судове рішення #12832610

                                                                                   

Справа № 2-1383/10

ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ

І м е н е м     У к р а ї н и

15 грудня   2010 року             Козельщинський районний суд Полтавської області

                        в складі: головуючого судді: -  Оксенюк М.М.,

при секретарі – Пазій Г.В.,

                          з участю:  позивача – ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в залі суду в смт. Козельщині  цивільну справу за позовом   ОСОБА_2 до ОСОБА_3  про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

в с т а н о в и в :

Позивач ОСОБА_2 звернулася до суду із вищезазначеним позовом, в якому прохала стягнути з відповідача ОСОБА_3 на її користь аліменти на утримання малолітньої доньки ОСОБА_4   у розмірі 1\4  частини заробітку або доходу,  але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення нею повнолітнього віку.

При цьому позивач в позові зазначила,  що  відповідач ухиляється від обов’язку утримувати малолітню дитину, матеріальної допомоги добровільно не надає.

Позивач в судовому засіданні позов підтримала та прохала його задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, про причину неявки в судове засідання суд не повідомив.

Зі згоди позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Суд, вислухавши пояснення позивача та вивчивши письмові докази по справі встановив наступне.

Судом встановлено, що батьками малолітньої ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1  є позивач та відповідач, що посвідчується свідоцтвом про  народження дитини.

Відповідно до ст. 180 СК України, батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей. Розмір аліментів визначається  судом з урахуванням  стану  здоров’я і матеріального становища батьків і дитини  і не може бути меншим за 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини певного віку.

Враховуючи, що відповідач як батько малолітньої повинен приймати участь в утриманні своєї дитини, а також те, що  позивач не працює та потребує допомоги на утримання дитини, суд встановлює  для виплати 1/4 частину заробітку щомісячно, але не менше встановленої законом нижньої межі  30% прожиткового мінімуму на дитину певного віку.

              На підставі викладеного, керуючись ст.180  СК  України, ст.ст. 4, 6-14, 88, 197, 214, 215, 224-228   ЦПК України, суд, -

                                 вирішив:

    Позов ОСОБА_2 - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання малолітньої ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини заробітку або доходу,  але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 10.11.2010 року до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави держмито в сумі 51 грн., а також на користь  ГУДКУ в Полтавській області стягнути витрати за інформаційне технічне забезпечення судового процесу у розмірі - 120 грн.  

ОСОБА_2 від сплати судових витрат звільнити.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до ст. 228 ЦПК України, заочне  рішення  може  бути  переглянуте  судом,  що  його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про  перегляд  заочного  рішення  може  бути  подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.  

Рішення може бути оскаржене протягом  десяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Полтавської області через Козельщинський районний суд. Особи,  які брали  участь  у справі,  але  не  були  присутні  у  судовому  засіданні  під  час проголошення судового рішення,  можуть  подати  апеляційну  скаргу до апеляційного суду Полтавської області через Козельщинський районний суд протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення набуває чинності після спливу строку на подання апеляційної скарги.

Рішення надруковане суддею і є оригіналом.

Суддя

Козельщинського районного суду:                                                         М.М.Оксенюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація