Судове рішення #12832252

Справа № 2-639/2010 р .

___________________2010 року  

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

   22 грудня 2010 року Високопільський районний суд Херсонської області в складі:           головуючого судді - Дригваль В.М.  

при секретарі –          Гапич В.М.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Високопілля справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третіх осіб ОСОБА_3 та   служби у справах дітей Високопільської районної державної адміністрації Херсонської області про усунення перешкод у спілкуванні з онуками та визначення порядку спілкування з онуками, –

                                                                В С Т А Н О В И В:

     ОСОБА_4 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, третіх осіб ОСОБА_3 та служби у справах дітей Високопільської районної державної адміністрації Херсонської області про усунення перешкод у спілкуванні з онуками та визначення порядку спілкування з онуками. Свої вимоги мотивує тим, що 28.02.2008 року її син ОСОБА_3 уклав шлюб з відповідачкою ОСОБА_2. Від шлюбу у них народилося двоє дітей: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_7. Після укладення шлюбу до 2008 року відповідачка з її сином та онуками проживали у позивача по вулиці АДРЕСА_1. Таким чином позивач з народження онуків брала участь у їх догляді та вихованні, надавала матеріальну допомогу. В середині 2008 року придбала для сім’ї сина будинок. З того часу відповідачка з її сином та онуками стала проживати в новому будинку. З березня місяця 2010 року її син та відповідачка перестали проживати разом. Відповідачка разом з дітьми (онуками) виїхала до м. Зеленодольськ Дніпропетровської області та винайняла там житло. 31.03.2010 року шлюб між її сином та відповідачкою був розірваний на підставі рішення Високопільського районного суду Херсонської області. До початку літа 2010 року відповідачка декілька разів надавала позивачу можливість приїздити до онуків, а також надавала дозвіл забирати їх на вихідні до себе. З червня місяця 2010 року з невідомих причин відповідач перестала надавати онуків, від спілкування уникає, на телефонні дзвінки не відповідає, що стає перешкодою у спілкуванні бабусі з онуками. Вважає, що даними діями відповідача порушуються її права щодо спілкування з онуками, просить суд усунути перешкоди у спілкуванні з онуками та визначити порядок спілкування з онуками.

     В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала. Просить суд задовольнити позовні вимоги, при цьому не заперечує про постановлення рішення у наданні спілкування з онуками у дні які зазначає відповідач, а саме: один раз на місяць кожного місяця на вихідні дні - з пятниці 12.00 год до неділі  17.00 год., тричі на рік у період осінніх, зимових та весняних канікул тривалістю по три календарних дні та один раз на рік на період літніх канікул на 21 календарних днів за місцем її проживання, за погодженням з матір`ю дітей, ОСОБА_2.  

     Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнала частково та пояснила, що не заперечує у наданні дітей для спілкуваня та виховання, але один раз на місяць на вихідні дні з пятниці 12.00. год до неділі 16.00-17.00 год., по три дні в період осінніх, зимових та весняних канікул та 21 календарний день в період літніх канікул.

     Третя особа ОСОБА_3, в судове засіданні не прибув, надавши письмову заяву про розгляд справи у його відсутність та те, що підтримує позовні вимоги.

       Предстаник третьої особи служби у справах дітей Високопільської районної державної адміністрації Херсонської області, за дорученням  ОСОБА_7 в судовому засіданні позовні вимоги вважає, як такі що підлягають задоволенню на умовах, які узгаджені в судовому засіданні позивачем та відповідачем по справі.

     Заслухавши позивача, відповідача, представника третьої особи, вивчивши та дослідивши в судовому засіданні матеріали справи, судом встановлено наступне:

     Із копії свідоцтва про народження  (а.с.9) з'ясовано, що позивач має сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.

     Із копії свідоцтва про народження (а.с.7) з'ясовано, що ОСОБА_5, народився ІНФОРМАЦІЯ_1 та його батьками зазначено ОСОБА_3 та ОСОБА_2.

     Із копії свідоцтва про народження (а.с.8) з'ясовано, ОСОБА_6, народився ІНФОРМАЦІЯ_7 та його батьками зазначено ОСОБА_3 та ОСОБА_2.

     Із копії довідки виконкому Високопільської селищної ради (а.с.11) вбачається, що позивач ОСОБА_1 проживає по АДРЕСА_1 разом зі своєю матір’ю ІНФОРМАЦІЯ_4.

     Із копії довідки директора ПП ім.. ОСОБА_8 (а.с.12) вбачається, що позивач працює на посаді головного бухгалтера та має щомісячну заробітну плату в розмірі 1200 (Одна тисяча двісті) грн.

     Із копії характеристики Високопільської селищної ради (а.с.13) вбачається, що ОСОБА_1 (позивач по справі) характеризується за місцем проживання позитивно, трудолюбива, ввічлива, спокійна, урівноважена, доброзичлива до кримінальної відповідальності не притягувалася.

     Із копії акту від 13.08.2010 року обстеження сім’ї позивача (а.с.14) з’ясовано, що позивач проживає разом зі своєю матір’ю ІНФОРМАЦІЯ_4 та має всі необхідні для життя умови, меблі, побутова техніка, чотири жилих кімнати, кухню, ванну, туалет, а також  має земельний пай розміром 9,64 гектари, які знаходяться в оренді ПП ім. ОСОБА_8. Ведеться підсобне господарство, корова, кури, качки та город 0,28 гектарів.

     Згідно ст.257 СК України 1. Баба, дід, прабаба, прадід мають право спілкуватися зі своїми внуками, правнуками, брати участь у їх вихованні. 2. Батьки чи інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні бабою, дідом, прабабою, прадідом своїх прав щодо виховання внуків, правнуків. Якщо такі перешкоди чиняться, баба, дід, прабаба, прадід мають право на звернення до суду з позовом про їх усунення.

     Згідно ст.263 СК України 1. Спір щодо участі баби, діда, прабаби, прадіда, брата, сестри, мачухи, вітчима у вихованні дитини вирішується судом відповідно до статті 159 цього Кодексу.

     Згідно ст.159 СК України 1. Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод. 2. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування. В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи. Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров'я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами…

     У судовому засіданні не встановлено, що позивачка негативно впливає на онуків, так як із самого народження та до 2008 року проживала разом з онуками, доглядала та піклувалася над ними, надавала матеріальну допомогу.

     Враховуючи викладене, суд вважає, що позивачка має законні підстави для зустрічей з онуками. Визначаючи дні та часи зустрічей позивачки з онуками, суд враховує учбовий розклад малолітніх у школі та дитячому садку, те, що вони повинні виконувати домашні завдання та готуватися до учбового тижня, і вважає необхідним встановити дні та часи спілкування позивачки з онуками один раз на місяць на вихідні дня з пятниці з 12.00 години до 17.00 години неділі, за місцем проживання позивача; тричі на рік на період тривалості осінніх, зимових та весняних шкільних канікулів періодами по 3(три) календарних днів, за місцем проживання позивача; один раз на рік в літній період на 21 (Двадцять один) календарний день для спільного відпочинку за погодженням з матір’ю дітей ОСОБА_2. Таким чином судом встановлено, що позовна заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню, враховуючи уточнення позовних вимог з урахуванням думки відповідача.

        На підставі викладеного, ст.ст.159,257,263  СК України, керуючись ст.ст.10,60, 212, ст.ст. 213, 215 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В:

    Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третіх осіб ОСОБА_3 та служби у справах дітей Високопільської районної державної адміністрації Херсонської області про усунення перешкод у спілкуванні з онуками та визначення порядку спілкування з онуками – задовольнити.

    Встановити для ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, порядок спілкування з онуками ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_7: один раз на місяць на вихідні дні  з 12.00 години пятниці, до 17.00 години неділі, за місцем проживання ОСОБА_4; тричі на рік на період тривалості осінніх, зимових та весняних шкільних канікулів періодами по 3(Три) календарних днів, за місцем проживання ОСОБА_4; один раз на рік в літній період на 21 (Двадцять один) календарний день для спільного відпочинку за погодженням з матір’ю дітей ОСОБА_2.  

    На рішення може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Херсонської області протягом десяти днів з дня його проголошення, через Високопільський районний суд Херсонської області.

                 

                  Суддя :                                                                                В.М. Дригваль

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація