Судове рішення #12832083

Справа № 2-2433/2010

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

       13 грудня 2010 року   Великобагачанський районний суд Полтавської області   в складі: головуючого    -    Лисенко Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду  в сел. Велика Багачка Полтавської області справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -  

 в с т а н о в и в:

        ОСОБА_1 звернулася 19 листопада 2010 року  до Великобагачанського районного суду Полтавської області  з  позовом   до  ОСОБА_2 про стягнення аліментів.

З позовної заяви  вбачається, що позивачка з відповідачем перебуває в шлюбі з 25 грудня 2003 року. Від цього шлюбу сторони мають малолітню дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом з позивачкою і повністю перебуває на її утриманні. В свідоцтві про народження дитини батьком записаний відповідач ОСОБА_2 Відповідач є військовим пенсіонером, отримує пенсію, але позивачу коштів на утримання їхньої дитини не надає. Позивачка просила  стягувати з відповідача на її користь аліменти  на  утримання   дочки  в розмірі ј частини всіх видів його заробітку (доходу), але не менше ніж 30 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, щомісячно на дитину починаючи з дня пред’явлення позову і до її повноліття.

Ухвалою суду від 24 листопада 2010 року було відкрито провадження по справі.

В судове засідання 13 грудня  2010 року  позивачка ОСОБА_1 не з’явилася, до суду подала заяву, і якій позовні вимоги підтримала, просить справу розглянути в її відсутність.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, суду повідомив, що позов  ОСОБА_1 про стягнення аліментів  визнає повністю, не згодний      лише з стягненням витрат  на правову допомогу, просить справу  розглянути  в його відсутність.

Суд, заслухавши пояснення позивача, вивчивши та проаналізувавши матеріали справи, приходить до висновку, що позов про стягнення аліментів підлягає  задоволенню з таких підстав.

Шлюб між сторонами зареєстрований 25.12.2003 року міським відділом РАГС Житомирського обласного управління юстиції, актовий запис № 2619 ( а.с. 2).

Від цього шлюбу сторони мають малолітню дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.  В  свідоцтві про її народження  відповідач ОСОБА_2  записаний як батько  (а.с.3).

Судом встановлено, що позивачка працює в приватній агрофірмі «Україна», її середньомісячна заробітна плата за останні шість місяців становить 910 грн. 44 коп. ( а.с.5).  

Відповідач ОСОБА_2 в даний час  не працює, він військовий пенсіонер, розмір  його пенсії складає  липень-вересень 2010 року - 1492 грн. 21 коп., жовтень-листопад 2010 року – 1499 грн. 21 коп., грудень 2010 року - 1504 грн. 71 коп.

Згідно ст. 180 СК  України  батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України, при визначенні розміру аліментів суд враховує, зокрема, стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, інші обставини, що мають істотне значення.  

 Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України “у разі визнання відповідачем позову суд за наявності передбачених законом підстав ухвалює рішення про задоволення позову.”

Суд, враховуючи вищевикладене, а також визнання  відповідачем  позову, яке не суперечить закону  і не порушує права, свободи  і інтереси  інших  осіб,   приходить до  висновку   про  ухвалення  рішення    про задоволення  позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.

ОСОБА_1 звільнена від сплати судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, в порядку ст. 88 ЦПК України судовий збір підлягає стягненню в дохід держави з відповідача ОСОБА_2, стягнення витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду  цивільної справи  в порядку ч. 3 ст. 81 ЦПК України також підлягає стягненню з відповідача.  

Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України «стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові  витрати»,  але суд не вбачає підстав для  стягнення  в повному розмірі  витрат  за правову допомогу, враховуючи, що  документи, які підтверджують витрати на правову допомогу, надані суду не в повному обсязі.

           Керуючись ст.ст. 180-182 Сімейного кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 79,81, 88, 174, 197, 212-215 ЦПК України, суд, -  

в и р і ш и в:

1. Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів  задовольнити.

2. Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер суду невідомий, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_4, пенсіонера, аліменти  на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на малолітню дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  в  розмірі 1/4 (однієї четвертої) частини  усіх видів його заробітку (доходу), але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно на дитину, починаючи  з 19 листопада 2010 року, дня подання позову,  і  до її повноліття.

3.  Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний  номер суду невідомий,  51 (п’ятдесят одну) грн. судового збору на користь держави.  

4.  Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний  номер суду невідомий,  витрати за  інформаційно-технічне забезпечення судового розгляду цивільної справи у Великобагачанському районному суді Полтавської області (одержувач: УДК у Великобагачанському районі, ЗКПО 34698275, р/р 31211259700013 в ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019; призначення платежу: 22050000 «Оплата витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи  Великобагачанський  районним  судом ») в розмірі 120 (сто двадцять) грн. та  на користь позивача  ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, оплату  правової допомоги адвоката в  сумі  100 грн.

Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської  області подається  протягом десяти днів  після його проголошення. Особи, які брали участь в справі, але не були присутні у судовому засіданні під час розгляду справи, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання  копії цього рішення..

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу  не  було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо  його не скасовано, набирає законної  сили після розгляду  справи апеляційним  судом.

                      Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація