Справа № 2-5124/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 грудня 2010 року Балаклійський районний суд Харквської області в складі : головуючого – судді Тімонової В.М.
при секретарі – Василенко О.І.,
позивача – ОСОБА_1,
представника позивача – ОСОБА_2,
відповідача – ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання права на частину земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
07.09.2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом, в якому просив визнати за ним право на земельну частку ( пай ), площею 5,87 умовних кадастрових га, яка розташована на землях Яковенківської сільської ради, що належала ОСОБА_4 на підставі сертифікату на право на земельну частку ( пай ) серії НОМЕР_1.
10.12.2010 року позивач уточнив позовні вимоги і просив визнати за ним право на Ѕ частину земельної ділянки ( паю ) площею 5,87 умовних кадастрових га, яка розташована на землях Яковенківської сільської ради, що належала ОСОБА_4 на підставі сертифікату на право на земельну частку ( пай ) серії НОМЕР_1.
В обгрунтування своїх вимог позивач зазначив, що він та його сестра ОСОБА_3 є рідними племінниками ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. За життя тітка склала заповіт, за умовами якого заповіла йому та сестрі все своє майно. Сестра відмовилась від своєї частини спадщини, і 20.07.2010 року йому було видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом на житловий будинок, який належав ОСОБА_4 Під час збору необхідних для оформлення спадщини документів від керівника ТОВ «Інвестиційна аграрна компанія «Балінвест»» йому стало відомо, що покійній видавався сертифікат на право на земельний пай, про що йому раніше нічого не було відомо. Серед особистих документів ОСОБА_4 в наявності сертифікату не було. Управління Держкомзему у Балаклійському районі повідомило, що дійсно на ім’я ОСОБА_4 видавався сертифікат на право на земельну частку. Оскільки документ, що посвідчує право ОСОБА_4 на земельну частку втрачений, він змушений звернутися до суду.
В судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги і просили їх задовольнити.
Відповідачка в судовому засіданні позовні вимоги визнала та не заперечувала проти їх задоволення.
Вислухавши сторони, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 05 серпня 1996 року ОСОБА_5 склала заповіт, за яким все свої майно, де б таке не було і з чого б воно не складалося, і взагалі все те, що їй буде належати на день смерті і на що вона за законом матиме право, заповіла в рівних долях ОСОБА_3 і ОСОБА_1. ( а.с. 6 )
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 померла. ( а.с. 5 )
27 лютого 2010 року ОСОБА_3 відмовилася від своєї частини спадщини на користь ОСОБА_1 і 20 липня 2010 року останньому було видано свідоцтво про право на спадщину на житловий будинок № 36, розташований по АДРЕСА_1, який належав ОСОБА_4 ( а.с. 7,)
Із пояснень сторін вбачається, що на день смерті тітки їм нічого не було відомо про наявність у ОСОБА_4 іншого спадкового майна, крім житлового будинку.
Як вбачається із довідки Управління Держкомзему у Балаклійському районі Харківської області № 01-15/779 від 09.06.2009 року, на ім’я ОСОБА_5 видавався сертифікат на право на земельну частку ( пай ) серії НОМЕР_1, зареєстрований 01.04.1997 року за № 398. ( а.с. 8 )
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Згідно ст. 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
18.06.2009 року в газеті «Сім днів» було надруковано оголошення про визнання недійсним у зв’язку із втратою сертифікату на право на земельну частку серії НОМЕР_1 на ім’я ОСОБА_5. ( а.с. 10 )
В наслідок втрати сертифікату на право на земельну частку, виданого на ім’я ОСОБА_5, позивач позбавлений можливості оформити своє право на Ѕ частину спірної земельної ділянки.
Зазначене вище дає підстави вважати, що спірна земельна ділянка може бути предметом успадкування і визнання за позивачем права на Ѕ частину вищезазначеної земельної ділянки не порушуватиме права інших осіб.
На підставі викладеного,керуючись ст. ст.10, 11, 60, 212, 215 ЦПК України, 1216, 1218, 1223 ЦК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання права на частину земельної ділянки в порядку спадкування за заповітом – задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право на Ѕ частину земельної ділянки ( паю ), площею 5,87 умовних кадастрових га, розташованих на землях Яковенківської сільської ради Балаклійського району Харківської області, яка належала ОСОБА_5 на підставі сертифікату на право на земельну частку ( пай ), серії НОМЕР_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Повний текст рішення виготовлено 27 грудня 2010 року.
СУДДЯ
- Номер: 2-5124/10
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-5124/10
- Суд: Личаківський районний суд м. Львова
- Суддя: Тімонова Валентина Миколаївна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.08.2010
- Дата етапу: 28.12.2010