Судове рішення #12829698

                                        № 2-2908/10

                                     

            У Х В А Л А

03 листопада  2010 року                                                                                     м. Харків

Орджонікідзевський районний суд м. Харкова в складі: судді Глібко О.В., за участю секретаря - Гарбуз О.В., розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до управління пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова про визнання бездіяльності неправомірною та проведення перерахунку пенсії ,  

                                                     встановив:

30.04.2010 року позивач подав в суд позов, в якому просив визнати неправомірною бездіяльність відповідача по не виконанню з 01.01.2009 року по 30.04.2010 року приписів ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в частині не нарахування щомісячного підвищення пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Крім того, позивач просив зобов’язати відповідача провести відповідні нарахування та виплати.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.  

    На підставі п. 2 ч. 1 ст. 15 ЦПК України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких актів України, щодо підвідомчості справ, пов’язаних з соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року, з дня набрання чинності цим законом, 10 березня 2010 року, зазначена вище справа підлягала розгляду в порядку цивільного судочинства.

    Рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010 року № 19-рп/2010 у справі № 1-40\2010 за конституційним поданням Верховного Суду України, деякі положення Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами” від 18.02.2010 року № 1691-VI визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

    Зокрема, визнано неконституційним пункт 2 частини першої ст. 15 ЦПК України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких актів України, щодо підвідомчості справ, пов’язаних з соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-VI.

    Враховуючи, що положення Закону України «Про внесення змін до деяких актів України, щодо підвідомчості справ, пов’язаних з соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-VI та Цивільного процесуального кодексу України, які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення з цього приводу, та враховуючи те, що рішення Конституційного Суду України є обов’язковими до виконання на території України, керуючись п.1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України, суд закриває провадження у справі, оскільки вона не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

          Крім того, у відповідності до ст. 83 ЦПК України, суд вважає необхідним повернути позивачу сплачені ним при подачі до суду позову судовий збір та кошти, на оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.  

На підставі викладеного, керуючись п.1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України, ст. 83 ЦПК України, суд                                                                  

у х в а л и в :

          Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова про визнання бездіяльності неправомірною та проведення перерахунку пенсії - закрити.

    Роз’яснити позивачу, що для вирішення даного спору, необхідно подавати позов до суду в порядку адміністративного судочинства України.

    Зобов’язати фінансовий орган – управління державного казначейства у Орджонікідзевському районі м. Харкова повернути ОСОБА_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, сплачений  29.04.2010 року у ХОУ ВАТ «Ощадбанк» платіж №34 судовий збір в сумі 51 грн. 00 коп. (квитанція б/н від 29.04.2010 року) і сплачені там же 29.04.2010 року 37 грн. на оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи ( квитанція б/н від 29.04.2010 року платіж №35).  

    Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на ухвалу, яка була постановлена без участі особи, яка її оскаржує, може бути подана протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.  

Суддя                                     О.В. Глібко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація