Справа № Л-1616/10
УХВАЛА
про відкриття скороченого провадження
21 грудня 2010 року суддя Ленінського районного суду м. Луганська Луганський В.І., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська про визнання бездіяльності неправомірною, стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги, -
ВСТАНОВИВ:
20.12.2010 року позивачка звернулась до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська про визнання протиправними дій щодо відмови виплачувати їй, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком та стягнення на її користь недоплачену їй спірну допомогу за період з січня по грудень 2009 по час винесення рішення.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі за текстом КАС України), спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності розглядаються в порядку адміністративного судочинства.
Згідно положень ст.18 КАС України, дана справа підсудна Ленінському районному суду м. Луганська як адміністративному суду.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
У позові позивач просить захистити його права як «дитини війни» за період з січня 2009 року, тобто вимоги заявлені позивачем за період 2009 року та з 01.01.2010 року по 20.06.2010 року знаходяться за межами строку звернення до адміністративного суду.
Розглянувши клопотання позивача про поновлення строку для звернення до суду, суд залишає позовні вимоги за період 2009 року та з 01.01.2010 року по 20.06.2010 року без розгляду з наступних підстав.
В обґрунтування свого клопотання про поновлення строку для звернення до суду з позовом позивач посилається на те, що його законні права було обмежено шляхом прийняття окремих неконституційних положень нормативно-правових актів вищої сили, Законів України, крім того, про належні йому , як дитині війни виплати йому повідомлено не було, тому про факт порушення його прав стало відомо лише після отримання листа відповідача.
Однак, з цими доводами позивача суд не може погодитись.
Так, рішеннями Конституційного Суду України від 22.05.2008 за №10-рп/2008 року визнавались неконституційними окремі положення Законів України «Про Державний бюджет на 2007 рік», «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», якими було зупинено дію ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Відповідно до ч.2 ст. 73 Закону України «Про Конституційний Суд України» у разі якщо Закони, інші правові акти або їх окремі положення визнаються такими, що не відповідають Конституції України (неконституційними), вони оголошуються нечинними і втрачають чинність від дня прийняття Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Згідно ч.2 і ч.3 ст. 67 Закону України «Про Конституційний Суд України» ухвали, рішення і висновки Конституційного Суду України разом з окремою думкою суддів Конституційного Суду України протягом наступного робочого дня після їх підписання оприлюднюються на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України і направляються Президенту України, Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України. Рішення і висновки Конституційного Суду України разом з окремою думкою суддів Конституційного Суду України публікуються у "Віснику Конституційного Суду України" та в інших офіційних виданнях України. Таким чином, рішення Конституційного Суду України є загальновідомими та доступними для ознайомлення та вивчення актами для усього кола громадян України, у тому числі і для позивача.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що про порушення своїх прав «як дитини війни» позивач повинен був дізнатись з часу прийняття Конституційним судом України рішень від 22.05.2008 за №10-рп/2008, тому причини, на які посилається позивач у своєму позові, про поновлення строку, суд не може визнати поважними.
Відповідно до ч.1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Оскільки відсутні підстави для задоволення клопотання про поновлення строку для звернення до суду, адміністративний позов повинен бути залишений без розгляду в частині вимог за період 2009 року та з 01.01.2010 року по 20.06.2010 року.
В іншій частині позов поданий з дотриманням вимог ст.ст.99, 104-106 КАС України. Підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі в цій частині немає.
Відповідно до ч.1 ст.183-2 КАС України в адміністративних справах про оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг застосовується скорочене провадження.
Заявлені в позові вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов’язків третіх осіб, тому вважаю за необхідне відкрити скорочене провадження у даній справі.
Керуючись ст.ст.17, 18, 23, 99, 100, 107, 109, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні клопотання про поновлення пропущеного строку для звернення до суду.
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська про визнання бездіяльності неправомірною, стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги за період 2009 року та з 01.01.2010 року по 20.06.2010 року залишити без розгляду.
Відкрити скорочене провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська про визнання бездіяльності неправомірною, стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги за період з 20.06.2010 року по грудень 2010 року.
Копію ухвали невідкладно направити відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів.
Встановити відповідачу строк у десять днів з дня отримання копії ухвали для подання письмових заперечень проти позову.
Заперечення проти позову або заява про визнання позову мають бути подані безпосередньо до канцелярії Ленінського районного суду м. Луганська.
Справа буде розглянута протягом таких строків:
- не пізніше наступного дня з дня надходження до суду заяви відповідача про
визнання позову;
- не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, встановленого відповідачу для подання письмових заперечення проти позову , у випадку неподання такого заперечення;
- не пізніше п*яти днів з дня подання позивачем заперечення проти позову.
Адміністративна справа розглядатиметься у порядку скороченого провадження суддею Ленінського районного суду м. Луганська Луганським В.І. одноособово.
Ухвала судді в частині залишення адміністративного позову без розгляду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, яка подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м. Луганська протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
В іншій частині позовних вимог ухвала набирає законної сили з моменту підписання і оскарженню не підлягає, проте може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності протягом п’яти днів з дня її отримання.
Суддя
З повідомленням
22.12.2010 р. Управління Пенсійного фонду України
№ Л-1616/10р. в Ленінському районі м. Луганська
__________________________________
91055, м. Луганськ, вул.. Радянська, 42
Ленінський районний суд м. Луганська надсилає на Вашу адресу копію ухвали суду від 21.12.2010 року, копію адміністративного позову та доданих до нього документів до відома.
Додаток: копії позовної заяви з додатками.
Суддя Ленінського районного
суду м. Луганська В.І. Луганський
вик. Бірюкова О.О. 92-14-07
З повідомленням
22.12.2010 р.
№ Л-1616/10р. ОСОБА_1
__________________________________
м. Луганськ, АДРЕСА_1
Ленінський районний суд м. Луганська надсилає на Вашу адресу копію ухвали суду від 21.12.2010 року, до відома.
Додаток: на 2-х арк.
Суддя Ленінського районного
суду м. Луганська В.І. Луганський
вик. Бірюкова О.О. 92-14-07