Справа № 2-а-6601/2010 рік
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 грудня 2010 року Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого – судді Бурда Б.В,
при секретарі – Хілько Ю.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми про спонукання до вчинення дій,
В С Т А Н О В И В :
Позивач свої вимоги мотивує тим, що після призначення пенсії він продовжував працювати. Після закінчення дворічного терміну ним були виконані всі необхідні дії і подані документи відповідачу для проведення перерахунку пенсії, але в супереч вимогам ст.ст. 40, 42 Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування » ( далі – Закон ) відповідач провів перерахування пенсії виходячи з розміру заробітної плати не за календарний рік, що передує року зверненню за перерахунком пенсії, тобто за 2009 рік, а за попередній - 2007 рік. Таким чином, відповідач обмежив розмір пенсії позивача та порушив його права.
В судове засідання сторони не з’явилися, суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутністю сторін, оскільки вони повідомлені про час та місце розгляду справи та позивач подав клопотання про розгляд справи за його відсутністю. У зв’язку з чим, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач є пенсіонером за віком та продовжував працювати.
Після закінчення дворічного терміну, визначеного п. 4 ст. 42 Закону, позивачем у квітні 2010 року були подані документи відповідачу для проведення перерахунку пенсії, але в супереч вимогам Закону відповідач провів перерахування пенсії, виходячи з розміру заробітної плати не за календарний рік, що передує року зверненню за перерахунковим пенсії, тобто за 2009 рік, а за попередній - 2007 рік.
Згідно з п. 4 ст. 42 Закону, якщо особа, якій призначено пенсію за віком продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахування страхового стажу після призначення пенсії. В порушення вищевказаних приписів Закону, відповідач не проводив перерахування пенсії виходячи з розміру заробітної плати за календарний рік, що передує року зверненню за перерахунковим пенсії.
Вказані обставини підтверджуються, зокрема, і запереченнями відповідача проти позову.
Не можна погодитися з доводами відповідача про те, що, оскільки рішенням Коституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008 зміни, що були внесені до ст.ст. 40, 42 Закону в частині визначення показника заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсій були визнані неконституційними, а рішення щодо відновлення дії зазначеної норми в попередній редакції не приймалося, то відповідач діяв правомірно. При цьому, суд враховує те, що на момент звернення позивача, дія ст.ст. 40, 42 Закону в попередній редакції ( до 28.12.2007 року ) продовжувалася і відповідно до вимог саме цього закону і повинні були проводитися нарахування.
Таким чином, по справі встановлено порушення права позивача на отримання пенсії.
На підставі викладеного, суд вважає за необхідне зобов’язати відповідача здійснити перерахунок позивачці пенсії за віком, починаючи з 01.04.2010 року, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2009 рік у відповідності до ст.ст. 40, 42 Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування » та провести відповідні виплати.
Керуючись ст.ст. 9, 11, 159-163 КАС України, ст.ст. 40, 42 Закону України « Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування », постановою КМУ від 28.05.2008 року № 530 “ Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян ", Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008, суд –
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми здійснити перерахунок ОСОБА_1 пенсії за віком, починаючи з 01.04.2010 року, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2009 рік у відповідності до ст.ст. 40, 42 Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування » та провести відповідні виплати.
Сторони мають право оскаржити постанову в апеляційному порядку. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м. Суми. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя