Справа № 2а-542/1718-10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 грудня 2010 року Сарненський районний суд Рівненської області в складі головуючого судді ВЛАСИК Н.М.
при секретарі ВЕРЗУН О.П.
та сторін і інших осіб , що беруть участь у справі :
позивачки ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача Кулінки Ю.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сарни справу за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в Сарненському районі Рівненської області про визнання неправомірним рішення щодо відмови у призначенні пенсії як особі , що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи , -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_4 звернулася із позовом до Управління Пенсійного фонду України в Сарненському районі Рівненської області про визнання неправомірним рішення про відмову у призначенні їй пенсії , як особі , що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи . Вказує , що 8 червня 2010 року звернулась до УПФ України в Сарненському районі із заявою про призначення їй пенсії по віку в порядку вимог ст.. 55 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Дане звернення обумовлено тим , що на момент аварії на ЧАЕС 26. 04. 1986 року проживала у м. Сарни , яке в подальшому було віднесено до зони посиленого радіологічного контролю. В подальшому вона разом з родиною виїжджала в інше місто , однак станом на 1 січня 1993 року у вказаній зоні прожила не менше 4 років, що, відповідно до ст.. 55 ЗУ « Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», породжує у неї право на призначення їй пільгової пенсії за віком при досягненні 50 року. Оскільки вказаного віку достягла 21. 04. 2010 року , звернення до Пенсійного фонду вважає обґрунтованим . Крім того , вказує , що відповідно до рішення Рівненської обласної ради 29. 08. 1994 року їй було видано посвідчення громадянина , який постійно проживає на території зони посиленого радіологічного контролю , що також є підтвердженням її права на отриманні пільг , передбачених ст.. ст.. 65 та 55 ЗУ « Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали від Чорнобильської катастрофи « .
Листом від 01. 09. 2010 року № 1164/03-01 УПФ України в Сарненському районі відмовило їй у призначенні пільгової пенсії з посиланням на те , що право на пільгову пенсію мають особи , які постійно проживали або проживають або постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіологічного контролю, якщо вони станом на 1. 01. 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 4 років.
ОСОБА_4 підтримала позовні вимоги , проситьзобов»язати УПФ в Сарненському районі призначити їй пенсію відповідно до вимог ст.. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» , оскільки не дивлячись на те , що вона разом з чоловіком виїжджала для проживання в м. Архангельськ по місцю проходження строкової служби чоловіка , загальний час проживання її в м. Сарни станом на 1. 01. 1993 року є більшим ніж 4 роки і тому відмова відповідача у призначенні їй пільгової пенсії за віком є протиправною . Просить позов задоволити .
Представник відповідача УПФУ в Сарненському районі Колінка Ю. О. позовні вимоги не визнала , просить в задоволенні позову відмовити . Посилається на те, що призначення пенсії із зниженням пенсійного віку відповідно до ст. 55 ЗУ « Про статус …» передбачає подачу заяви про призначення такої пенсії з додатками , яким є Посвідчення громадянина , який постійно проживає на території зони посиленого радіологічного контролю та підтвердження факту проживання в зоні станом на 1. 01. 1993 року не менше 4-х років. Оскільки ОСОБА_4 восени 1989 року вибула по місцю проходження служби її чоловіка в м. Архангельськ , де 22.07. 1990 року народила сина ОСОБА_3 і пішла у відпустку по догляду за дитиною строком на півтора року , позивачка мала надати письмове підтвердження того , що вона дійсно з жовтня 1991 року ( тобто з дня прописки в м. Сарни ) проживала по АДРЕСА_1, а не в м. Архангельську. Оскільки позивачка надала лише доказ того , що з жовтня 1991 вона проживала в м.Сарни а не була лише прописана , спеціалістами УПФ не були отримані необхідні документи і ОСОБА_1 в призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку було відмовлено . Просить відмовити у задоволенні позову.
Суд, вислухавши пояснення позивача та представника відповідача , свідчення свідків , дослідивши письмові докази, вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
ОСОБА_4, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 року ( паспорт серії СР НОМЕР_1 ) має статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорія 4( посвідчення серії В-1 № НОМЕР_2 від 29. 08. 1994 року ).
Як вбачається з довідки з місця проживання № 9636 від 26. 05. 2010 року , виданої КП « Житло сервіс» , ОСОБА_4 є зареєстрованою в АДРЕСА_1 , де проживала і проживає по даний час , з 9. 10. 1991 року . З 1.10. 1985 року по 24.11.1987 року проживала по АДРЕСА_2 , де була зареєстрована .
На думку суду , є незаперечним той факт , що ОСОБА_4 після проживання в м. Архангельську з листопада 1987 року , повернулась разом з дітьми та чоловіком в м. Сарни в квітні 1991 року і після отримання квартири по вул.. Технічній , прописалась у житлі 9. 10. 1991 року , проживаючи весь час в м. Сарни. Вказане вбачається із свідчень ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 , ОСОБА_8 Також суд знаходить доказом того , що з квітня 1991 року ОСОБА_4 постійно проживає в м. Сарни , медичну картку амбулаторно хворого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження ,з якої вбачається , що 5.03. 1991 року дитина , яка перебувала на обліку в м. Архангельськ , вибула в Україну. Наступний запис від 12.04. 1991 року здійснено в поліклініці м. Сарни , куди мало місце звернення з приводу захворювання дитини , яка постійно в подальшому спостерігалась у даній лікувальній установі. Теж вбачається і з карти профілактичних щеплень ОСОБА_3
Суд знаходить надуманою позицію відповідача про те , що позивачка могла поставити в квітні 1991 року на облік в лікарню сина , а сама не проживала в м. Сарни. Це заперечується показами свідків – сусідів , які підтвердили те , що приїхала в м.Сари ОСОБА_4 навесні 1991 року і отримавши квартиру по вул.. Технічній разом з чоловіком здійснювали в ній ремонт , а на осінь посилились у житло .
Таким чином , суд приходить до висновку , що станом на 1. 01. 1993 року ОСОБА_4 дійсно прожила в м. Сарни , яке віднесено до зони посиленого радіологічного контролю , більше чотирьох років , і тому має право на призначення їй пенсії відповідно до ст.. 55 ЗУ « Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і тому позов підлягає до задоволення .
Суд з відповідача судового збору не стягує, так як в силу п.34 ч.1 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" Пенсійний фонд України, його підприємства, установи й організації від сплати державного мита звільняються.
Керуючись ст. 71,160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги ОСОБА_4 задоволити .
Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Сарненському районі про відмову у призначенні ОСОБА_4 пенсії як особі , що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи .
Зобов»язати Управління Пенсійного фонду України в Сарненському районі призначити ОСОБА_4 пенсію по віку в порядку вимог ст.. 55 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з часу виникнення права на пенсію , а саме з 21. 04. 2010 року.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції , який ухвалив постанову протягом 10-ти днів з дня отримання постанови .
Суддя підпис копія вірна
СУДДЯ САРНЕНСЬКОГО
РАЙОННОГО СУДУ ВЛАСИК Н.М.