Справа № 2- 6306
2010 р.
РІШЕННЯ
Іменем України
01 грудня 2010 року.
Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Клименка А.М.,
при секретарі – Левшиній І.О.,
з участю:
представника позивача – ОСОБА_1,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом до свого колишнього чоловіка - ОСОБА_3 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину і просила стягнути з відповідача на її користь аліменти в розмірі ? частини його доходу щомісяця на утримання їх неповнолітньої дитини – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на те, що з 22 серпня 1997 року до 09 червня 2010 року вона перебувала з відповідачем у зареєстрованому шлюбі. Від спільного життя ІНФОРМАЦІЯ_1 року в них народилася донька – ОСОБА_4. Зараз вона з відповідачем разом не проживає, дитина повністю знаходиться на її утриманні, відповідач матеріальної допомоги на дитину не надає, хоча має для цього матеріальну можливість.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала.
Відповідач в судове засідання не прибув, про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, звернувся до суду з заявою про розгляд справи в його відсутність, в якій також вказав, що проти позовних вимог про стягнення аліментів на неповнолітню дитину він не заперечує..
Вислухавши представника позивача, вивчивши матеріали цивільної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що сторони з 22 серпня 1997 року до 09 червня 2010 року перебували у зареєстрованому шлюбі і мають від спільного життя неповнолітню дитину – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Після розірвання шлюбу сторони мешкають окремо, сумісного господарства не ведуть. Дитина проживає з позивачкою і повністю знаходиться на її утриманні.
Відповідач не надає позивачці матеріальної допомоги на утримання дитини, хоча працює, і має для цього матеріальну можливість. Ці обставини визнані відповідачем і відповідно до положень ст. 61 ЦПК України доказування не потребують.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно з ч. 1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Маючи на увазі, що відповідач нікому аліменти не сплачує, інших дітей не має, суд вважає за доцільне стягнути з відповідача аліменти на утримання його дитини на користь позивачки в розмірі ? частини його доходу.
Також, на відповідача слід покласти і обов’язок сплатити судовий збір по справі на користь держави та витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи.
Відповідно до ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 224 - 226 ЦПК України, ст. ст. 180, ч. 1 ст. 183 Сімейного кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, який народився в м. Шадринськ Курганської області Російської Федерації, аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання дитини – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ? частки його доходу щомісяця, починаючи з 05 листопада 2010 року і до досягнення дитиною повноліття, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Стягнути з ОСОБА_3 51 грн. судового збору та 120 грн. витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи на користь держави.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Харківської області через районний суд.
Суддя: