Судове рішення #12824249

Справа № 2- 6244

 2010 р.

РІШЕННЯ

Іменем України

09 грудня 2010 року.

    Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого – судді Клименка А.М.,

при секретарі – Левшиній І.О.,

з участю:

позивача – ОСОБА_1,

відповідача – ОСОБА_2,

представника відповідача – ОСОБА_3,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_4 про зменшення розміру аліментів,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 та ОСОБА_4 про зменшення розміру аліментів і просив зменшити розмір призначених до сплати аліментів, які він виплачує на користь відповідачок на утримання неповнолітніх дітей з ? частини його доходу до 1/6 частини на користь кожної посилаючись на те, що 04 вересня 2010 року він повторно одружився з ОСОБА_5, змінив місце роботи та проживання, проживає з дружиною в м. Києві в орендованій квартирі, за яку сплачує зі свого доходу, в зв’язку з чим його майновий стан суттєво погіршився і це робить неможливим сплату аліментів у сукупному розмірі половини його доходу.

В судовому засіданні позивач позов підтримав.

Відповідачка ОСОБА_2 позов не визнала і пояснила, що виходячи з інтересів її неповнолітньої дитини, вона має первісне право перед іншими стягувачами на отримання від позивача аліментів на утримання своєї дитини. Аліменти у розмірі, встановленому рішенням суду, є для неї вкрай необхідними.

    Відповідачка ОСОБА_4 в судове засідання не з’явилися, про час та місце розгляду справи була належним чином повідомлена, звернулася до суду з заявою про розгляд справи в її відсутність за участі її представника, надала письмові заперечення проти позову (а.с. 16, 35, 36).

    Представник ОСОБА_4 – ОСОБА_3 позов не визнав і пояснив, що з часу стягнення аліментів з позивача на користь ОСОБА_4 на утримання неповнолітньої дитини боржник сплачував їх вкрай нерегулярно і до теперішнього часу має значну заборгованість по аліментах. Та обставина, що він втретє одружився і проживає в м. Києві ніяким чином не впливає на його обов’язок сплачувати аліменти у встановленому судом розмірі.

    Вислухавши сторони, представника відповідачки ОСОБА_4, вивчивши матеріали справи, оцінив надані сторонами докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Рішенням Московського районного суду м. Харкова від 07 вересня 2010 року позивач зобов’язаний виплачувати аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання сина – ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ? частини його заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 16.04.2010 року і до повноліття дитини, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (а.с. 7).

Рішенням Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 22 грудня 2009 року позивач зобов’язаний виплачувати аліменти на користь ОСОБА_4 на утримання дочки - ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі ? частини його заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 31 жовтня 2008 року і до повноліття дитини, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (а.с. 20).

04 вересня 2010 року позивач уклав шлюб з ОСОБА_5, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб (а.с. 49).

В теперішній час позивач працює у ТОВ «Фудмережа». Його заробітна плата становить близько 8000 грн. на місяць. Після стягнення податків, обов’язкових платежів та аліментів на користь відповідачок позивач отримує заробітну плату  близько 3200 грн. на місяць. Ці обставини підтверджуються довідкою бухгалтерії ТОВ «Фудмережа» (а.с. 50).

    Позивач проживає в м. Києві, де за 3500 грн. на місяць орендує житло, що підтверджується договором найму жилого приміщення (квартири) від 10 липня 2010 року (а.с. 41), квитанціями про сплату комунальних послуг за нього (а.с. 42 – 44), та розписками власника житла про отримання від позивача передбаченої договором найму орендної плати (а.с. 45 – 48).

    Крім цього, позивач щомісячно сплачує кредит по 184,29 долару США, що підтверджується копією договору кредиту № 826/1-27/20/7-069 від 13 серпня 2007 року, який позивачем було укладено ще під час спільного життя з відповідачкою ОСОБА_4 (а.с. 51), та квитанціями про внесення грошових коштів до банку (а.с. 62 – 70).

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно з ч. 1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Згідно ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни  матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось з них.

    На підставі наданих позивачем доказів слід дійти висновку, що з часу прийняття судом рішень про стягнення з нього аліментів в розмірі ? частини на користь кожної з відповідачок, матеріальний та сімейний стан позивача змінився настільки, що його теперішнє матеріальне становище не дозволяє йому сплачувати аліменти у встановленому рішеннями суду розмірі і є підставою для зменшення розміру аліментів, які з нього вже стягуються на утримання неповнолітніх дітей до 1/6 частини його доходу на користь кожної з відповідачок.

    Задовольняючи позов ОСОБА_1 суд також виходить з того, що при встановленні розміру аліментів у 1/6 частину заробітку позивача на користь кожної з відповідачок, грошова сума аліментів, які будуть стягуватися з заробітної плати позивача щомісяця на утримання кожної неповнолітньої дитини, перевищує законодавчо встановлений розмір прожиткового мінімуму на кожного з цих дітей.

    Відповідно до ст. ст. 10, 15, 88, 209, 212, 215 ЦПК України, ст. ст. 180, 183, 192 СК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_4 про зменшення розміру аліментів - задовольнити.

Зменшити розмір аліментів, які стягуються з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання сина – ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, з ? частини його доходу до 1/6 частини і стягувати з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, який народився в м. Харкові, аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/6 частки його заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з дня вступу цього рішення суду в законну силу і до досягнення дитиною – ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, повноліття, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Зменшити розмір аліментів, які стягуються з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_4 на утримання дочки – ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, з ? частини його доходу до 1/6 частини і стягувати з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, який народився в м. Харкові, аліменти на користь ОСОБА_4 на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/6 частки його заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з дня вступу цього рішення суду в законну силу і до досягнення дитиною – ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, повноліття, після чого в розмірі ? частки його заробітку (доходу) до досягнення повноліття дитиною - ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Харківської області через районний суд.

    Суддя:                                                          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація