Справа № 2п-2902/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
“13“ грудня 2010 року Шевченківський районний суд м.Львова у складі:
головуючої – судді ЛУЦІВ-ШУМСЬКОЇ Н.Л.
при секретарі ТИМКОВИЧ С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення часток у майні, що є спільною сумісною власністю,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просить постановити рішення яким визнати за нею право на Ѕ ідеальну частку в квартирі АДРЕСА_1. В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що спірна квартира належить їй та колишньому чоловікові ОСОБА_2 на праві спільної сумісної власності. Шлюб між нею та відповідачем розірвано 29.09.2005 року. Змушена звернутись до суду з позовом про виділ ідеальної частки у майні, оскільки ОСОБА_2 не визнає наявності у неї права на спірну квартиру.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, покликаючись на вказані у позовній заяві обставини. Просить позов задовольнити, визначити її право власності на Ѕ частки квартири №АДРЕСА_1.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, хоч про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача, виходячи з наявних доказів, та постановити заочне рішення.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши зібрані по справі докази, з’ясувавши дійсні обставини справи, суд дійшов висновку про можливість задоволення позову з таких мотивів.
Квартира № АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на підставі Свідоцтва про право власності на квартиру від 20.11.1996р.
Сторони по справі колишнє подружжя. Шлюб між ними розірвано 29.09.2005 року, що стверджується копією свідоцтва про розірвання шлюбу.
Сторони не можуть досягнути згоди щодо визначення розміру часток кожного у праві власності на квартиру.
Тому суд вважає, що слід поділити спільне сумісне майно – квартиру № АДРЕСА_1, визначивши ідеальні частки співвласників.
Вирішуючи дане питання суд виходить з рівності часток кожного з учасників спільної сумісної власності на майно і визначає ці ідеальні частки по Ѕ частині квартири. У зв’язку з поділом майна між співвласниками право спільної сумісної власності на нього припиняється.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підставний і його слід задовольнити.
Керуючись ст.ст.8,10,57,58,60,208,209,212,215,224,226 ЦПК України, ст.ст.368, 372 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визначити за ОСОБА_1 право власності на Ѕ ідеальну частку квартири № АДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Шевченківський районний суд м.Львова шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
СУДДЯ Н.Л. ЛУЦІВ-ШУМСЬКА