Справа № 2-4956/10
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 лиcтопада 2010 року Франківський районний суд м.Львова
в складі : головуючого судді Ванівського Ю.М.
при секретарі Мартинюк Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-
в с т а н о в и в :
позивач звернулася в суд з позовом про стягнення аліментів.
Свої вимоги мотивує тим, що шлюб з відповідачем зареєстровано 23 грудня 1987 року у Франківському відділі реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції . У шлюбі народились діти : син - ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 та син – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які знаходяться повністю на її утриманні. На даний час позивачка перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років , не працює, їй важко утримувати двох дітей.
Чоловік матеріально сім»ю не підтримує, дітям не надає жодної матеріальної допомоги. Просить позов задовольнити .
У судовому засіданні позивачка позов підтримала, та пояснила що шлюб з відповідачем зареєстровано 23 грудня 1987 року. У шлюбі народились діти : син – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та син – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2., які знаходяться повністю на її утриманні. Чоловік добровільно матеріальну допомогу на її утримання та утримання дітей не надає. Вона перебуває у декретній відпустці ї їй важко утримувати без допомоги чоловіка дітей. Просить стягувати з відповідача на її користь на утримання дітей аліменти в розмірі 2/3 частки з усіх видів заробітку , але не менше ніж 30% одного прожиткового мінімуму для кожної дитини відповідного віку і до досягнення ними повноліття. А також стягувати з відповідача на її утримання аліменти у розмірі 500 гривень до досягнення сином ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_2 трьох років.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав, не заперечував проти його задоволення.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження Серії НОМЕР_1 ( актовий запис № 3737) та свідоцтва про народження Серії НОМЕР_2 відповідач ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3 ,ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Згідно виписки з наказу №59-К Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру позивачка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років з 01.04.2009 року по 13.02.2012 року.
Згідно ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а у відповідності до ст. 182 згаданого кодексу при визначенні розміру аліментів, суд враховує стан здоров’я дитини, матеріальне становище дитини та платника аліментів.
На підставі ст. 183 СК України частка заробітку, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60,209,212,213-215,367 ЦПК України ,ст.ст.80,84,180,181,182,183,191 Сімейного Кодексу України, суд,-
в и р і ш и в :
позов задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 , працюючого електрозварником ТзОВ « Нютрейдинг Львів», проживаючого: Львівська область,Золочівський район,с.Золочівка на користь ОСОБА_1 ,ІНФОРМАЦІЯ_5 ,проживаючої в АДРЕСА_1,аліменти на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 – ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 2/3 частки з усіх видів його заробітку (доходу), але не менше ніж 30% одного прожиткового мінімуму для кожної дитини відповідного віку і до досягнення ними повноліття.
з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого електрозварником ТзОВ « Нютрейдинг Львів ІНФОРМАЦІЯ_5 ,проживаючої в АДРЕСА_1 на її утримання аліменти у розмірі 500 гривень до досягнення сином ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 трьох років.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір по справі в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7,50 грн. в дохід держави .
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Франківський районний суд м. Львова шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
СУДДЯ Ю.М.Ванівський