Судове рішення #12821808

Справа №2-4437/2010 рік

                                         

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

        15 листопада 2010 року   Франківський районний суд м. Львова

в складі: головуючої-судді: Ванівського Ю.М.

при секретарі:                       Редкевич О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на автомобіль та усунення перешкод в його користуванні, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про визнання за нею права власності, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4, на автомобіль марки ЗАЗ, модель Lanos TF69Y0, рік випуску 2007, колір сірий, шасі НОМЕР_2, об”єм двигуна 1498, реєстраційний № НОМЕР_1, зареєстрований за ОСОБА_4 згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3, виданого Львівським відділом реєстраційно-екземенаційної роботи ДАІ 12.02.2008р. та зобов'язання ОСОБА_3 повернути їй  автомобіль марки ЗАЗ, модель Lanos TF69Y0, рік випуску 2007, колір сірий, шасі НОМЕР_2, об”єм двигуна 1498, реєстраційний № НОМЕР_1 і не чинити перешкод у його використанні.

  Свої вимоги обгрунтовує тим, що між Позивачем, ОСОБА_2 та ОСОБА_4 30.09.1995 року було укладено шлюб, який зареєстрований Самбірським відділом реєстрації актів громадянського стану, про що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу зроблено запис № 236. Її чоловіку, ОСОБА_4, належав автомобіль марки ЗАЗ, модель Lanos TF69Y0, рік випуску 2007, колір сірий, шасі НОМЕР_2, об”єм двигуна 1498, реєстраційний № НОМЕР_1, зареєстрований за ним згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3, виданого Львівським відділом реєстраційно-екземенаційної роботи ДАІ 12.02.2008р. ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1. На день смерті і, відповідно, відкриття спадщини спадкове майно складалось в тому числі і з вказаного вище автомобіля. До часу смерті ОСОБА_4, вона проживала разом з ним у гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1, де я і зареєстрована. Однак після смерті ОСОБА_4, його брат ОСОБА_3, заволодів вказаним вище автомобілем і технічним паспортом на нього, та відмовляється передати мені його у власність та користування.      

          Позивач вважає, що ОСОБА_3 перешкоджає їй належним чином прийняти спадщину та користуватись належним їй по спадковості автомобілем, це проявляється у вигляді не допуску Позивача до автомобіля та ненадання їй технічного паспорту для вчинення необхідних дій спрямованих на прийняття нею спадщини та оформлення права власності у встановленому законодавством порядку. Свої дії Відповідач пояснює тим, що померлий чоловік Позивачки обіцяв подарувати вказаний автомобіль йому.      

 Позивач зазначає, що в даному випадку дії ОСОБА_3 є протиправними, та такими, що порушують право Позивача на спадкування за законом.

          Позивач в судове засідання не з явилась, подала клопотання у якому зазначила, що додаткових доказів по справі надати не може, просить розгляд справи провести на підставі наявних у ній матеріалів та постановити законне рішення без її участі в судовому засіданні, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

          Відповідач в судове засідання не з явився, подав відповідну заяву у якій зазначив, що померлий чоловік позивачки ОСОБА_4 був власником спірного автомобіля, але часто давав мені його в користування та обіцяв в подальшому мені його або продати, або подарувати. ОСОБА_4 помер у вересні 2009р., не виконавши своєї обіцянки, а я, як його брат маю право на це. Крім того, Позивачка не має можливості утримувати та обслуговувати цей автомобіль, а він псується без використання його за призначенням, тому, на даний час Відповідач його продовжую зберігати. Не вбачає у своїх діях якогось порушення закону і намагається діяти для збереження цілісності та торгового вигляду цього автомобіля. Не виключає, що в майбутньому він з позивачкою зможе досягнути порозуміння щодо використання спірного майна.  Фактично позов не визнає, просить розгляд справи провести без його участі та постановити рішення у справі.

        Д ослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задоволити виходячи з наступного.

Судом встановлено, що між Позивачкою, ОСОБА_2 та ОСОБА_4 30.09.1995 року було укладено шлюб, який зареєстрований Самбірським відділом реєстрації актів громадянського стану, про що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу зроблено запис № 236.  

ОСОБА_4, належав автомобіль марки ЗАЗ, модель Lanos TF69Y0, рік випуску 2007, колір сірий, шасі НОМЕР_2, об”єм двигуна 1498, реєстраційний № НОМЕР_1, зареєстрований за ним згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3, виданого Львівським відділом реєстраційно-екземенаційної роботи ДАІ 12.02.2008р.

ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_4 виданого міським відділом реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції 22.09.2009р.

   Відповідно до даних паспорту, Позивачка проживала разом з чоловіком у гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1, де і зареєстрована.

   Позивача наполягає на тому, що після смерті ОСОБА_4, Відповідач, заволодів вказаним вище автомобілем і технічним паспортом на нього, та відмовляється передати Позивачці у власність та користування, таким чином, Відповідач перешкоджає Позивачці належним чином прийняти спадщину та користуватись належним їй по спадковості автомобілем.  

             Суд приходить до висновку, що Позивачка є спадкоємцем першої черги померлого ОСОБА_4, а Відповідач як брат – лише спадкоємцем другої черги і відповідно вважає дії ОСОБА_3 протиправними, та такими, що порушують право Позивачки на спадкування за законом.

   Згідно статті 1218 ЦК України до  складу спадщини  входять усі права та обов'язки, що належали  спадкодавцеві на  момент відкриття спадщини і   не припинилися внаслідок його смерті.

   У відповідності до ст. 1220 ЦК України – спадщина відкривається внаслідок смерті особи. Часом відкриття спадщини є день смерті особи.

   Згідно ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими  після відкриття спадщини.

  Відповідно до ст. 1223 ЦК України право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

  Згідно ст. 1258 ЦК України спадкоємці  за  законом  одержують  право  на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує  право на  спадкування  у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування,  неприйняття  ними  спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.

 Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

  Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

           За таких обставин, позовні вимоги є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.

            Виходячи з вищенаведеного, керуючись ст.ст. 1218, 1220, 1222, 1223, 1258, 1261, 1268, 1270 ЦК України, ст. 10, 11, 60, 169, 209, 214, 215 ЦПК України, суд

в и р і ш и в :

Позов задоволити.

Визнати за ОСОБА_2 право власності, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4, на автомобіль марки ЗАЗ, модель Lanos TF69Y0, рік випуску 2007, колір сірий, шасі НОМЕР_2, об”єм двигуна 1498, реєстраційний № НОМЕР_1, зареєстрований за ОСОБА_4 згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3, виданого Львівським відділом реєстраційно-екземенаційної роботи ДАІ 12.02.2008р.

Зобов'язати ОСОБА_3 повернути ОСОБА_2  автомобіль марки ЗАЗ, модель Lanos TF69Y0, рік випуску 2007, колір сірий, шасі НОМЕР_2, об”єм двигуна 1498, реєстраційний № НОМЕР_1 та не чинити першкод у його використанні.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 судові витрати в розмірі 420, 00 гривень.

            Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя                                                        Ю.М.Ванівський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація