Справа 2-а- 3238
2010 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 грудня 2010 року Кіровський міський суд Луганської області в складі:
головуючого Харченко Г.А.
при секретарі Золотарьової О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Кіровську справу за адміністративним позовом управління праці та соціального захисту населення Кіровської міської ради Луганської області до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби головного управління юстиції у Луганській області про поновлення строку для подання позовної заяви та скасування постанови про накладення штрафу ,-
В С Т А Н О В И В:
Управління праці та соціального захисту населення Кіровської міської ради Луганської області (далі –УПСЗН) звернулося до суду з позовом про поновлення строку для подання позовної заяви та скасування постанови про накладення штрафу від 25.10.2010 року ВП № 18861850 виданої державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Луганській області Марченко С.О.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала повністю з мотивів викладених в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, не повідомивши суду причини неявки, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно з’ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами вважає позов обгрунтованим та таким, що підлягає повному задоволенню з наступних підстав:
В судовому засіданні встановлено, що 16.03.2010 року Кіровським міським судом Луганської області видано виконавчий лист по справі №2-а-863, відповідно до якого Управління праці та соціального захисту населення Кіровської міської ради Луганської області зобов’язано нарахувати та виплатити ОСОБА_2 недоплачену державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі, що обчислюється з урахуванням встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, починаючи з 01 лютого 2009 року та виходячи із розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років за станом на 01 лютого 2009 року у сумі 540 грн.
Порядок та умови виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначені Законом України «Про виконавче провадження».
Статтею 2 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Статтею 30 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що якщо боржник у встановлений строк добровільно не виконав рішення, державний виконавець невідкладно розпочинає його примусове виконання.
Відповідно до ст. 87 Закону України «Про виконавче провадження», у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, які можуть бути виконані лише боржником, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу в розмірі від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на боржника - юридичну особу - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та призначає новий строк для виконання.
Також в суді встановлено, що державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Луганській області 06.04.2010 року винесена постанова про відкриття виконавчого провадження ВП №18861850 за виконавчим листом від 16.03.2010 року по справі № 2-а-863. Відповідно до даної постанови боржнику надано строк для добровільного виконання судового рішення.
25.10.2010 року за невиконання у встановлений термін судого рішення державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Луганській області Марченко С.О. винесено постанову про накладення штрафу на позивача в розмірі 340 грн. (ВП №18861850), повідомлення про винесення постанови отримано УПСЗН 08.11.2010 року.
Згідно ст. 95 Конституції України, виключно Законом «Про Державний бюджет України» визначаються будь - які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.
Відповідно до ч.2 ст. 4 Бюджетного кодексу України при здійсненні бюджетного процесу в Україні положення нормативно-правових актів застосовуються лише в частині, в якій вони не суперечать положенням Конституції України, цього Кодексу та закону про Державний бюджет України.
Згідно ст. 4 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» покриття витрат на виплату державної допомоги сім'ям з дітьми здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів.
Судом встановлено, що позивачем частково виконано рішення Кіровського міського суду Луганської області по справі №2-а-863–нараховано ОСОБА_2 недоплачену допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також було зроблено заявку № 1997від 19.05.2010 року стосовно фінансування виплат за рішенням суду до відповідних фінансових органів, що підверджується матеріалами справи, проте, кошти для виплати вказаної недоплаченої допомоги на рахунках Управління праці та соціального захисту населення Кіровської міської ради Луганської області відсутні.
Відповідно, факт наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (не поступлення на рахунок Управління праці та соціального захисту населення Кіровської міської ради Луганської області коштів для виплати недоплаченої допомоги) на думку суду є поважною причиною не виконання судового рішення у встановлений державним виконавцем строк.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Виходячи з норм ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Позивачем не виконано вимогу державного виконавця про зобов’язання виконати судове рішення у зв’язку з відсутністю фінансування –кошти не передбачені у Державному бюджеті. Тому, в даному випадку, виплата на користь ОСОБА_2 недоплаченої допомоги з коштів не передбачених на дані цілі було б порушенням ст.7, 23, 51 Бюджетного кодексу України.
Враховуючи вищенаведене, позивачем не виконано вказану вимогу державного виконавця з поважних причин – відсутність у позивача коштів на виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, яка фінансується з Державного бюджету, а це свідчить про відсутність вини позивача та є підставою для скасування постанови про накладення штрафу.
Що стосується вимоги про поновлення строку подання позовної заяви суд вважає за необхідне поновити цей строк, оскільки він був порушений по поважним причинам, а саме у зв'язку з відсутністю у позивача коштів на сплату судового збору.
На підставі викладеного, ЗУ «Про виконавче провадження», керуючись ст. ст. 122, 158-163,181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити повністю.
Поновити строк Управлінню праці та соціального захисту населення Кіровської міської ради Луганської області для подання позовної заяви на дії підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Луганській області.
Скасувати постанову державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Луганській області ВП №18861850 від 25.10.2010 року про накладення штрафу у розмірі 340 (триста сорок) грн. на Управління праці та соціального захисту населення Кіровської міської ради Луганської області.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до адміністративного апеляційного суду Донецької області через Кіровський міський суд Луганської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: