Апеляційний суд Кіровоградської області
Справа № 22-13053 2010 р. Головуючий у 1-й інстанції – Галаган О.В .
Категорія – Доповідач – Авраменко Т.М.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області в складі :
головуючої судді : Авраменко Т.М.
суддів : Пономаренко В.Г., Суровицької Л.В.
при секретарі : Слюсаренко Н.Л.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Кіровського районного суду м. Кіровограда від 27 липня 2010 року.
Заслухавши доповідача,дослідивши матеріали справи, колегія суддів, -
В С Т А Н О В И Л А :
В квітні 2009 року закрите акціонерне товариство комерційний банк «Приватбанк» звернулося в суд з позовом до позичальника ОСОБА_2 і поручителя ОСОБА_1 про звернення стягнення на заставлене майно в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором на загальну суму 58816,07 доларів США.
Ухвалою від 12 травня 2009 року відкрито провадження в цивільній справі.
В липні 2010 року позивач подав заяву про забезпечення позову та передачу предметів застави на зберігання банку шляхом вилучення у позичальника, а також у поручителя ОСОБА_1 автомобіля.
Ухвалою Кіровського районного суду м. Кіровограда від 27 липня 2010 року заява про забезпечення позову задоволена: передано на зберігання банку шляхом вилучення у ОСОБА_2 предметів застави трьох автомобілів, також передано на зберігання банку шляхом вилучення у ОСОБА_1 предмету застави належного йому автомобіля «РЕНО».
В апеляційній скарзі відповідач ОСОБА_1 просить скасувати зазначену ухвалу, яка ухвалена з порушенням норм процесуального права. Посилається на те, що договір застави є нікчемним та недійсним, оскільки договір мав місце 26 грудня 2007 року, а посвідчувався 25 грудня 2007 року. Він є фізичною особою-підприємцем, а вилучений автомобіль - єдиним джерелом для забезпечення матеріального існування його сім’ї. Заходи забезпечення не повинні перешкоджати господарській діяльності. Крім того, в ухвалі відсутні підстави та мотивація прийняття рішення про вилучення автомобіля і передачі його банку на зберігання.
В засідання апеляційного суду сторони не прибули, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином (а.с.70-71).
Колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 і ч.5 ст.153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, і про вжиття заходів забезпечення позову суд постановляє ухвалу.
Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду (ч.3 ст.151 ЦПК України ).
З матеріалів справи вбачається, що між сторонами виник спір про виконання позичальником та поручителем умов кредитного договору, заборгованість по якому становить 58816,07 доларів США , спір розглядається в суді з квітня 2009 року, заборгованість по кредиту не погашається. Для виконання умов кредитного договору поручителем передано в заставу автомобіль «Рено».
За таких обставин, колегія суддів вважає, що судом обґрунтовано прийнято ухвалу про забезпечення позову шляхом передачі автомобіля, який є заставним майном.
Крім того, відповідно до ч.2 ст.154 ЦПК України у разі забезпечення позову про стягнення грошових коштів відповідач може з дозволу суду замість допущеного виду забезпечення внести на депозитний рахунок суду суму, зазначену в позовній заяві, клопотання про зміну виду забезпечення відповідачем не подано.
Рішенням Кіровського районного суду м. Кіровограда від 09 грудня 2010 року позов банку про звернення стягнення на предмет застави задоволено, а в задоволенні зустрічного позову ОСОБА_1. про визнання договору застави недійсним відмовлено (а.с.77).
Актом від 05 жовтня 2010 року підтверджується факт передачі майновим поручителем ОСОБА_1 заставного автомобіля представникам банку та доручено його реалізацію для погашення заборгованості по кредитному договору (а.с.78), акт складено не в порядку виконання ухвали суду про забезпечення позову.
Наведене свідчить, що в межах доводів апеляційної скарги підстав для скасування ухвали суду не встановлено. Відповідачем ОСОБА_2 ухвала суду про забезпечення прозову не оскаржена.
Керуючись п.1 ч.2 ст.307, п.1 ч.1 ст.312, п.4 ч.1 ст.314,ст. 315 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, а ухвалу Кіровського районного суду м. Кіровограда від 27 липня 2010 року щодо забезпечення позову за рахунок майна ОСОБА_1 залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає.
Головуюча суддя :
судді: