Справа №2-2298/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 листопада 2010 року м. Кам”янка-Дніпровська
Кам”янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області в складі:
головуючого судді Комишня Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Кам”янка-Дніпровська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи без самостійних вимог Водянська сільська рада Кам”янсько-Дніпровського району Запорізької області, Відділ земельних ресурсів при Кам"янсько-Дніпровській райдержадміністрації в Запорізькій області про розподіл спадкового майна, -
В с т а н о в и в:
Позивачка звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_2, треті особи без самостійних вимог Водянська сільська рада Кам”янсько-Дніпровського району Запорізької області, Відділ земельних ресурсів при Кам"янсько-Дніпровській райдержадміністрації в Запорізькій області про розподіл спадкового майна, вказуючи, що на підставі розпорядження голови Кам”янсько-Дніпровської райдержадміністрації в Запорізькій області від 23.07.2002 року №289 її рідний батько – ОСОБА_4 отримав в приватну власність земельну ділянку (пай) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 3,36 га, розташовану на території Водянської сільської ради Кам”янсько-Дніпровського району Запорізької області (держакт на право приватної власності на землю серія ІІІ-ЗП № 053443 від 24.03.2005 року за реєстром № 010527000262).
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 помер.
Після смерті батька залишилась спадщина – приватизована земельна ділянка (пай) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 3,36 га, розташована на території Водянської сільської ради Кам”янсько-Дніпровського району Запорізької області.
Позивачка є спадкоємцем за законом та заповітом, посвідченим 03.12.2004 року приватним нотаріусом Кам"янсько-Дніпровського районного нотаріального округу Запорізької області за реєстром № 2900. Окрім неї іншим спадкоємцем за законом є дружина померлого та рідна мати позивачки - ОСОБА_2, 1926 р.н., яка спадщину у встановленому законом порядку не прийняла.
Після смерті батька позивачка морально важко перенесла втрату рідної людини та тривалий час знаходилась в стані депресії. За цих підстав вона не звернулась у встановлений законом строк до державної міської нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини та в теперішній час за відмовою нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії не має можливості оформити спадщину, проте фактично прийняла спадщину володінням та управлінням спадковим майном, правовстановлюючими документами та сільськогосподарським рудиментом спадкодавця, постійно проживала без реєстрації із спадкодавцем на час смерті.
Позивачка просить суд визнати за нею право власності на приватизовану земельну ділянку (пай) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 3.36 га, розташовану на території Водянської сільської ради Кам"янсько-Дніпровського району Запорізької області (держакт на право приватної власності на землю серія ІІІ-ЗП № 053443 від 24.03.2005 року за реєстром № 010527000262).
В судове засідання позивачка не з»явилась, надала суду заяву з проханням розглянути справу у її відсутність, позов підтримує в повному обсязі, просить суд задовольнити позовні вимоги.
В судове засідання відповідачка ОСОБА_2 не з"явилась, надала заяву з проханням розглянути справу у її відсутність, позовні вимоги визнає в повному обсязі.
Представники третіх осіб Відділу Держкомзему у Кам"янсько-Дніпровському району Запорізької області, Водянської сільської ради Кам"янсько-Дніпровського району в судове засідання не з»явились, в своїх заявах просять суд розглядати справу без участі їх представника, заперечень проти позову не надали.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Згідно ст.61 ЦПК України, обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
Як вбачається з державного акту на право власності на землю серія IІІ-ЗП № 053443 зареєстрованим в Книзі записів держаних актів на право приватної власності землю за № 010527000262 від 24.03.2005 року, на підставі розпорядження голови Кам"янсько-Дніпровської районної державної адміністрації від 23.07.2002 року за № 289 ОСОБА_4 отримав в приватну власність земельну ділянку площею 3,36 га, розташовану на території Водянської сільської ради Кам”янсько-Дніпровського району Запорізької області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с. 9).
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4– помер, що стверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1, про що в книзі реєстрації актів про смерть Водянської сільської ради Кам"янсько-Дніпровського району Запорізької області ІНФОРМАЦІЯ_1 зроблено запис № 25 (а.с.8).
Після смерті ОСОБА_4, відкрилась спадщина на належне йому спадкове майно приватизовану земельну ділянку (пай) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 3,36 га, розташовану на території Водянської сільської ради Кам”янсько-Дніпровського району Запорізької області.
Як вбачається з заповіту серії ВВО № 833631, посвідченого 03.12.2004 року приватним нотаріусом Кам"янсько-Дніпровської державної нотаріальної контори Запорізької області, зареєстрований в реєстрі під номером 2900, ОСОБА_4 заповідав ОСОБА_1 все належне йому майно, де б вона не було, і з чого б воно не складалося і взагалі все те, на що він по закону матиме право (а.с.6).
Спадкоємцями за законом після смерті ОСОБА_4 є дружина померлого ОСОБА_2, за заповітом рідна донька померлого – ОСОБА_1, факт родинних відносин підтверджується свідоцтвом про народження, одруження.
Інших спадкоємців не встановлено.
Відповідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк в шість місяців, який починається з моменту відкриття спадщини.
Відповідно ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на момент відкриття спадщини не проживав постійно з спадкодавцем, повинен подати в нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини.
Відповідно ст.1268 ЦК України, спадкоємець, який проживав постійно з спадкодавцем на момент відкриття спадщини, вважається прийнявшим спадщину, якщо на протязі строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.
Відповідно ст. 1223 ЦК України, право на успадкування мають особи, зазначені в заповіті. Право на успадкування виникає в день відкриття спадщини. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 ЦК України.
ОСОБА_1 прийняла спадщину після смерті ОСОБА_4 шляхом володіння, управлінням спадковим майном, а саме проживала разом на день смерті зі спадкодавцем, про що свідчить довідка Водянської сільської ради Кам"янсько-Дніпровського району Запорізької області від 19.11.2010 року за № 3417, в якій зазначено, що позивачка проживала з ОСОБА_4, без реєстрації по день його смерті за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 16) .
ОСОБА_2 спадщину у встановлений законом строк не прийняла, в своїй заяві посвідченій ІНФОРМАЦІЯ_1 секретарем виконавчого комітету Водянської сільської ради Кам"янсько-Дніпровського району Запорізької області та зареєстрованою в реєстрі за № 176 зазначила, що вона відмовляється від належної їй частки у спадщині, яка залишилася після ОСОБА_4 (а.с. 17).
Таким чином суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.. 1223, 1268, 1269 ЦК України, ст.ст.15,27,31, 61, 292 ЦПК України, суд,
В и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи без самостійних вимог Водянська сільська рада Кам”янсько-Дніпровського району Запорізької області, Відділ земельних ресурсів при Кам"янсько-Дніпровській райдержадміністрації в Запорізькій області про розподіл спадкового майна- задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на приватизовану земельну ділянку (пай) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 3.36 га, розташовану на території Водянської сільської ради Кам"янсько-Дніпровського району Запорізької області (держакт на право приватної власності на землю серія ІІІ-ЗП № 053443 від 24.03.2005 року за реєстром № 010527000262).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя Н.І. Комишня
- Номер: 2-во/488/13/21
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-2298/2010
- Суд: Корабельний районний суд м. Миколаєва
- Суддя: Комишня Наталія Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.03.2021
- Дата етапу: 05.04.2021
- Номер: 6/0198/49/24
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2298/2010
- Суд: Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Комишня Наталія Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.10.2024
- Дата етапу: 01.10.2024
- Номер: 6/0198/49/24
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2298/2010
- Суд: Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Комишня Наталія Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.10.2024
- Дата етапу: 03.10.2024
- Номер: 6/0198/49/24
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2298/2010
- Суд: Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Комишня Наталія Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.10.2024
- Дата етапу: 04.10.2024