Судове рішення #12815501

Справа № 11 - 748/10 р.                              Категорія ст. 122 ч. 1 КК України

Головуючий 1 інстанції                             суддя Закутський В.І.  

Доповідач апеляційної інстанції             суддя Гребенюк В.І.

  У Х В А Л А  

  ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

  09 грудня 2010 р.         Колегія суддів судової палати у кримінальних  

справ апеляційного суду Миколаївської області  

в складі:  

  Головуючого - судді     Дзюби Ф.С.  

Суддів                                         Чернявського А.С.  

Гребенюк В.І.  

За участю: прокурора             Іванова А.О.  

засудженого          ОСОБА_2  

 

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві кримінальну справу за апеляцією захисника ОСОБА_3 в інтересах засудженого ОСОБА_2 на вирок Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 07 жовтня 2010 року, яким  

  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця АДРЕСА_2, громадянина України, не одруженого, що має базову середню освіту, не працюючого, зареєстрованого по АДРЕСА_1, фактично проживаючого по АДРЕСА_3, раніше не судимого; -  

- засуджено за ч. 1 ст. 122 КК України  до 1 року обмеження волі.  

  Згідно з вироком ОСОБА_2 визнаний винним та засуджений за  спричинення потерпілому ОСОБА_4 середньої тяжкості тілесного ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло передбачених у ст. 121 КК України  наслідків, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров’я за таких обставин.  

  28.06.2010 року близько 23.00 год. за місцем мешкання родини ОСОБА_5 по АДРЕСА_4 на ґрунті особистих неприязних відносин між ОСОБА_2 та ОСОБА_4, який на той час рухався за допомогою костилів у зв’язку з переломом ніг, виникла сварка, яка переросла в бійку. ОСОБА_2  при цьому вихопив з рук ОСОБА_4 костиль, від чого останній впав на підлогу, а потім почав завдавати удари костилем по правій руці ОСОБА_4, якою потерпілий закривав поламані ноги.  Своїми діями  ОСОБА_2  спричинив потерпілому тілесні ушкодження середнього ступеню тяжкості за ознакою тривалого розладу здоров’я у вигляді перелому основної фаланги 3-ї п’ясної кістки, надлому дистальної треті п’ясної кісті.  

  В апеляції в інтересах засудженого ОСОБА_2 захисник ОСОБА_3, не оспорюючи висновків суду про винність засудженого у вчиненні злочину, просить змінити вирок, звільнивши ОСОБА_2 від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України.  

Зазначає, що санкція ч. 1 ст. 122 КК України передбачає крім покарання у вигляді обмеження волі також і виправні роботи.  

Посилається на те, що ОСОБА_2 раніше не судимий, позитивно характеризується за місцем проживання, має на утриманні малолітню доньку, згідно медичних документів страждає на гіпертонічну хворобу 3 ступеню та хронічний холецистит.  

  Заслухавши доповідь судді, засудженого ОСОБА_2 про визнання своєї вини та розкаяння у вчиненому і про  підтримку апеляції, думку прокурора Іванова А.О. про залишення вироку без змін, перевіривши матеріали справи та додатково надані засудженим матеріали, обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає її підлягаючою задоволенню з таких підстав.  

  Суд вірно встановив фактичні обставини вчиненого               ОСОБА_2 злочину, які ніким, в тому числі і апелянтом,  не оспорюються. Дії засудженого ОСОБА_2 судом правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 122 КК України.  

  Однак суд неправомірно вказав у вступній частині вироку, що  ОСОБА_2  є не судимим на підставі ст. 89 КК України, оскільки матеріали справи свідчать, що ОСОБА_2 раніше не був засуджений  і положення ст.  89 КК України щодо строків погашення судимості ніякого відношення до нього не мають.  

  А тому це посилання суду підлягає виключенню із вступної частини вирок, оскільки ОСОБА_2 є раніше не судимим.  

Вид та міра покарання  засудженому ОСОБА_2 призначені з додержанням вимог ст. ст. 65, 66, 67 КК України з урахуванням характеру і ступеню тяжкості вчиненого злочину;  пом’якшуючої покарання обставини -  задовільної характеристики з місця проживання; а також обтяжуючої покарання обставини - скоєння злочину у стані алкоголі сп’яніння.  

  Однак, при призначенні покарання суд першої інстанції залишив поза увагою ті обставини, що  ОСОБА_2 має незадовільний стан здоров’я - страждає на легку розумову відсталість,  на гіпертонічну хворобу 2 ступеню та наслідки перенесеного гепатиту, вперше притягується до кримінальної відповідальності і має  на утриманні неповнолітню доньку ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_5, визнав свою вину і розкаявся у вчиненому, що є пом’якшуючими покарання обставинами.  

 

Окрім вищезазначеного, колегія суддів також враховує,                          думку потерпілого  ОСОБА_7, який не наполягав на обранні ОСОБА_2  покарання з його реальним відбуванням.  

  Вищевикладені обставини справи, дані про особу засудженого ОСОБА_2  та пом’якшуючі його покарання обставини в їх сукупності свідчать про можливість його виправлення без ізоляції від суспільства, а тому колегія суддів вважає можливим застосувати до ОСОБА_2 звільнення від відбування покарання  з випробуванням відповідно до ст. 75 КК України з покладенням на нього обов’язків з числа передбачених ст. 76 КК України.  

  Керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України, колегія суддів  

 

У Х В А Л И Л А :  

  Апеляцію захисника ОСОБА_3 в інтересах засудженого                ОСОБА_2 задовольнити.  

  Вирок Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 07 жовтня 2010 року відносно ОСОБА_2   змінити.  

  Виключити із вступної частини вироку посилання суду на                       ст. 89 КК України, і вважати, що ОСОБА_2 раніше не судимий.  

ОСОБА_2, засудженого  за ч. 1 ст. 122 КК України  до 1 року обмеження волі, звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком на                     1 рік на підставі  ст. 75 КК України.  

 

Відповідно до п. п. 2, 3 ч. 1 ст. 76 КК України покласти на         ОСОБА_2 обов’язки не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу кримінально - виконавчої інспекції і повідомляти кримінально - виконавчу інспекцію про зміну місця проживання та роботи.  

  В іншій частині вирок відносно ОСОБА_2 залишити без змін.  

  Головуючий:  

  Судді:        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація