Судове рішення #12812552

Справа № 2-а-9410/2010 р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ          УКРАЇНИ

 

22 грудня 2010 року Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Притуло Л.В., розглянувши о 09-00 годині в м. Мелітополі в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом   ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Мелітополі Запорізької області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії за період  09.06.2010 року по 01.12.2010 року,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась до суду із позовом до Управління Пенсійного фонду України у м.Мелітополі Запорізької області про визнання бездіяльності Управління Пенсійного фонду України в м.Мелітополі Запорізької області щодо нездійснення перерахунку та виплати їй підвищення пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 09.06.2010 року по 01.12.2010 року в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком  неправомірною та зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в м.Мелітополі Запорізької області здійснити перерахунок та виплатити їй підвищення пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за період з 09.06.2010 року по 01.12.2010 року в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, а також прийняти рішення про подальше призначення та виплату соціальної допомоги починаючі з 01.12.2010 року.

22.12.2010 року від представника відповідача надійшло заперечення проти позову, відповідно до якого позов не визнав, так як фінансування виплат соціальної допомоги дітям війни проводиться з державного бюджету, а не з бюджету Пенсійного Фонду України. З 2008 року питання про нарахування та виплати соціальної допомоги дітям війни законодавчо врегульовано і їм щомісячно проводиться доплата до пенсії в розмірі надбавки, встановленої для учасників війни. Ці надбавки до пенсії позивачці виплачуються.

Оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, вважаю, що в наявності достатньо підстав для прийняття законного та обґрунтованого судового рішення.

Позовні вимоги в частині зобов’язання відповідача в подальшому нараховувати та виплачувати соціальну допомогу відповідно до рішення Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року не підлягають задоволенню з огляду на те, що рішення суду не може прийматись як застереження від будь-яких порушень, та не може бути умовним, а розглядати справу та приймати рішення на майбутнє, приймаючи за наявні неіснуючі порушення, суперечить чинному законодавству.

Керуючись ст.ст. 22, 46 Конституції України, ст.183-2 КАС України, ст. 3, 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», суд вважає, що позов підлягає задоволенню в частині нарахування позивачці суми підвищення пенсії за період з 09 червня 2010 року по 01 грудня 2010 року.

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов  ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Мелітополі Запорізької області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії  за період з 09.06.2010 року по 01.12.2010 року задовольнити частково.

Визнати бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в м.Мелітополі Запорізької області щодо здійснення перерахунку та виплати підвищення пенсії  ОСОБА_1 відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 09 червня 2010 року по 01 грудня 2010 року  в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком - неправомірною.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в м.Мелітополі Запорізької області здійснити перерахунок та виплатити  ОСОБА_1 підвищення пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за період з 09 червня 2010 року по  01 грудня 2010 року  в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком з урахуванням різниці, яка була виплачена у цей період.

В іншій частині позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Мелітопольський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії цієї постанови.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв’язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов’язки.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

   

СУДДЯ:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація