Справа № 2-11836/10
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2010 року Кіровський районний суд м.Кіровограда
в складі головуючого судді – Кабанової В.В.
при секретарі - Штомпель О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кіровограді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до приватного підприємця ОСОБА_2, Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості про розірвання трудового договору,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача про розірвання трудового договору, укладеного з відповідачем 10 жовтня 2006 року, зареєстрованого 10.10.2006 року за реєстраційним номером 1946.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала та в обґрунтування зазначила, що між нею та відповідачем укладено трудовий договір, який зареєстровано відповідно до ст. 24-1 КЗпП України. Позивачка сумлінно виконувала свої обов’язки, але відповідачка не виконувала покладених на неї обов’язків, не сплачувала належних відрахувань. Де на даний час перебуває відповідачка невідомо. Відповідачка ухиляється від явки до Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості для розірвання трудового договору та зняття з реєстрації, чим порушує права робітника, оскільки зобов’язана сплачувати за неї визначені законом податки та збори. Проти заочного розгляду справи та винесення заочного рішення не заперечує.
Відповідач викликалась до суду, та була повідомлена про час та місце розгляду справи. В судове засідання не з’явилась, причини неявки суду не повідомила. Суд визнає неявку відповідача з поважних причин та у відповідності до ст.169,225 ЦПК України ухвалив розгляд справи без участі сторін, на підставі наявних матеріалів в справі, з постановленням заочного рішення.
Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Сторони перебувають в трудових правовідносинах з 10 жовтня 2010 року, що підтверджується трудовим договором між працівником та фізичною особою, який зареєстровано 10.10.2006 року за реєстраційним номером 1946.
Відповідно до п.п.6,7 Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України №260 від 08.06.2001 р., у разі закінчення строку трудового договору або припинення його дії достроково в трудовому договорі фізична особа робить запис про підстави його припинення з посиланням на відповідні статті КЗпП України, про що сторони сповіщають державну службу зайнятості, яка зареєструвала трудовий договір. Відповідальна особа центру зайнятості протягом трьох днів повинна зняти трудовий договір з реєстрації, про що робиться відмітка у книзі реєстрації трудових договорів.
Пунктом 17 трудового договору між працівником і фізичною особою передбачено обов'язкове підтвердження запису про розірвання трудового договору підписами сторін. Спеціаліст центру зайнятості повинен зняти з реєстрації вже розірваний трудовий договір. При цьому, відповідно до п. 7 Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, спеціалістом центру зайнятості в кожному екземплярі трудового договору робиться запис про зняття його з реєстрації.
Відповідно до п. п. 8, 9 Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою записи про реєстрацію та зняття з реєстрації трудового договору дають право фізичній особі внести записи до трудової книжки працівника про прийняття та звільнення його з роботи. Посадова особа центру зайнятості підтверджує особистим підписом записи, унесені фізичною особою до трудової книжки працівника, і засвідчує їх печаткою.
Відповідно до п.2.20.-1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок
працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.1993 р. №58, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.08.1993 р. за №ПО, трудові
книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізичних осіб-
суб'єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи з правом найму, та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов'язану з наданням послуг, зберігаються безпосередньо у працівників. Фізичні особи-роботодавці лише роблять записи до трудових книжок працівників про прийняття на роботу та звільнення з роботи відповідно до укладених трудових договорів, що зареєстровані в установленому порядку в державній службі зайнятості. Унесені фізичною особою до трудових книжок записи підтверджуються підписом посадової особи центру зайнятості, в якому зареєстрований трудовий договір, і засвідчуються печаткою центру зайнятості. У разі відсутності в центрі зайнятості однієї із сторін трудового договору (фізичної особи-роботодавця чи найманого працівника) додержатись порядку зняття з реєстрації трудового договору укладеного між фізичною особою-роботодавцем та найманим працівником без присутності однієї із сторін неможливо.
Зняття трудового договору з реєстрації в державній службі зайнятості, за відсутності однієї із сторін трудових відносин, можливе лише за умови, якщо до центру зайнятості буде подано рішення суду, яке набрало законної сили, щодо припинення дії такого договору або визнання його таким, що втратив силу (з зазначенням конкретної дати).
Трудовий договір не розірваний сторонами, не дає центру зайнятості права на зняття його з реєстрації. З даними вимогами сторони були ознайомлені, про що зазначено в п. 20 трудового договору.
Пунктом 10 трудового договору передбачено, що спори з виконання умов трудового договору розглядаються районним судом.
Згідно ст..39 КЗпП спори про дострокове розірвання трудового договору
вирішуються в загальному порядку, встановленому для розгляду трудових спорів.
П. З ч. 1 ст. 232 КЗпП визначає, що безпосередньо в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах розглядаються трудові спори за заявами керівника підприємства, установи, організації (філіалу, представництва, відділення та іншого відокремленого підрозділу), з питань звільнення, зміни дати і формулювання причини звільнення, переведення на іншу роботу, оплати за час вимушеного прогулу і накладання дисциплінарних стягнень.
Рішення суду по даній справі може вплинути на права та інтереси Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості, тому вважаю, що дана особа має бути залучена у якості третьої сторони без самостійних вимог на боці позивача.
Згідно ст.88 ЦПК України, суд стягує з відповідача 8,50 грн. держмита та 37 грн. витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи на користь позивача.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 24-1, 38, ч. 2 ст. 39, п. З ч. 1 ст. 232 КЗпП України, п. З Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 06.11.1992 р. «Про практику розгляду судами трудових спорів», п.п.6,7,8,9 Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 260 від 08.06.2001 р., ст. ст. 3,119,208 ЦПК, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до приватного підприємця ОСОБА_2, Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості про розірвання трудового договору задовольнити повністю.
Розірвати трудовий договір укладений 10.10.2006 року за реєстраційним номером 1946 між ОСОБА_1 приватним підприємцем ОСОБА_2.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 сплачені 8,50 грн. судового збору та 37грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи
На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Заочне рішення може бути переглянуто судом за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя Кіровського районного суду
м.Кіровограда підпис В.В.Кабанова
Згідно з оригіналом:
Суддя Кіровського районного суду
м.Кіровограда В.В.Кабанова
Рішення суду не набрало законної сили.
Секретар с/з Кіровського районного суду м. Кіровограда
- Номер: 2-в/227/6/2017
- Опис:
- Тип справи: на заяву про відновлення втраченого судового провадження
- Номер справи: 2-11836/10
- Суд: Добропільський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Кабанова Віринея Вячеславівна
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.03.2017
- Дата етапу: 29.03.2017