Судове рішення #12807969

                                                                                                                                Справа 2-7915                                                                                                                          

                                                                                                                                   2010 рік  

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

7 грудня 2010 року                                                                                  м. Шахтарськ                                                                                                  

Шахтарський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого судді                                       Кобаль М.І.

при секретарі                                                Комісар С.А.,

за участю позивача ОСОБА_1,

 розглянувши у відкритому судовому засіданні  в залі суду м. Шахтарська цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до Шахтарської міської ради про визнання права власності на нерухоме майно та продовження строку для прийняття спадщини,

Встановив:

    Позивач 11.10.2010 звернувся до суду з позовом про до Шахтарської міської ради про визнання права власності на нерухоме майно та продовження строку для прийняття спадщини, мотивуючи свої позовні вимоги наступним: ІНФОРМАЦІЯ_1 померла бабуся заявника ОСОБА_2, після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з житлового будинку з надвірними спорудами та земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, але свідоцтво про право власності на житловий будинок ОСОБА_2 своєчасно не оформила. Спадкоємцями за законом є батько заявника – ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 мати – ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 та брат ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 жоден зі спадкоємців за законом

Своїх спадкових прав не оформив. Єдиним спадкоємцем за законом, що залишився, є заявник ОСОБА_1, але шестимісячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини позивач пропустив, оскільки вважав, що користуючись та розпоряджаючись спадковим майном фактично прийняв спадщину, крім того на момент смерті ОСОБА_2 заявник не міг знати, що право власності на неї не оформлено. За таких обставин він просив визнати право власності на АДРЕСА_1 та надати йому додатковий строк для прийняття спадщини.

    Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі. Просив їх задовольнити.

Представник відповідача до судового засідання не з’явився але до початку розгляду справи по суті надав до суду заяву з клопотанням справу розглядати за його відсутності. Проти задоволення позовних вимог не заперечувала.

           Судом, під час розгляду справи встановленні наступні факти та відповідні до них правовідносини: ІНФОРМАЦІЯ_1 померла бабуся заявника ОСОБА_2 ( свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 видане відділом реєстрації актів громадянського стану м. Шахтарська Донецької області, 20 квітня 1998 року, актовий запис № 386 ). Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з житлового будинку з надвірними спорудами та земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, але свідоцтво про право власності на житловий будинок ОСОБА_2 своєчасно не оформила, та право власності на вищезазначений будинок з надвірними спорудами та земельної ділянки підтверджується актом прийому індивідуального домоволодіння, зареєстрованого комітетом Шахтарської міської Ради народних депутатів від 16.09.1987 року № 362 від 16.09.1987 року.; технічним паспортом на житловий будинок розташований за адресою: АДРЕСА_1, виданого бюро технічної інвентаризації, за реєстровим № 756.

Спадкоємцями за законом є батько заявника – ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 ( свідоцтво про смерть серії НОМЕР_2 видане відділом реєстрації актів громадянського стану Шахтарського управління юстиції Донецької області, 14 травня 2002 року, актовий запис № 510); мати – ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 ( свідоцтво про смерть серії НОМЕР_3 видане відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Шахтарську Шахтарського міського управління юстиції Донецької області, 17 лютого 2007 року, актовий запис № 166) та брат ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 ( свідоцтво про смерть серії НОМЕР_4 видане Шахтарським міським відділом реєстрації актів цивільного стану Донецького обласного управління юстиції, 21 квітня 2004 року, актовий запис № 418). Відповідно до повідомлення Шахтарської державної нотаріальної контори після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, спадщину фактично прийняв її син – аркуша ОСОБА_6, що відомо нотаріусу зі спадкової справи заведеної після його смерті ІНФОРМАЦІЯ_2. Інші спадкоємці за законом своїх спадкових прав не оформили. Єдиним спадкоємцем за законом є ОСОБА_1, але шестимісячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини він пропустив оскільки вважав, що користуючись та розпоряджаючись спадковим майном фактично прийняв спадщину, крім того на момент смерті ОСОБА_2 заявник не міг знати, що право власності на неї не оформлено. За таких обставин він просив визнати право власності на АДРЕСА_1 та надати йому додатковий строк для прийняття спадщини.

            Згідно зі ст.1272 ЦК України позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити, йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

             Враховуючи, що продовження строку для прийняття спадщини має для спадкоємця важливе юридичне значення, оскільки дозволяє реалізувати належні йому права, і цей строк ніким не оспорюється суд, згідно ст. 1272 ЦК України вважає можливим задовольнити позовну заяву ОСОБА_1

Відповідно до ч. 2 ст.  331 ЦК України право власності на нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди, тощо) виникає з моменту завершення будівництва.  

               Керуючись ст.1272 ЦК України,ст.ст.10,60,208,213,215,ЦПК України, суд            

Вирішив:

          Позовну заяву ОСОБА_1 до Шахтарської міської ради про визнання права власності на нерухоме майно та продовження строку для прийняття спадщини – задовольнити.

    Визнати за його бабусею ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 право власті на  нерухоме майно розташоване за адресою: АДРЕСА_1.

        Визначити ОСОБА_1  додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини до Шахтарської державної нотаріальної контори, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, терміном шість місяців після набрання рішенням законної сили.  

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Шахтарський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня його  проголошення.

Суддя:                                                                      М.І. Кобаль        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація