Справа 2-7296/10
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
12 листопада 2010 року м. Шахтарськ
Шахтарський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Кобаль М.І.
при секретарі Коваленко О.Л.,
за участю позивачки ОСОБА_1, відповідачки ОСОБА_2, третьої особи ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Шахтарська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: служба у справах дітей Шахтарської міської ради про усунення перешкод щодо вільного спілкування та участі у вихованні онуків, суд -,
ВСТАНОВИВ:
21.09.2010 року позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, третя особа: служба у справах дітей Шахтарської міської ради про визначення місця проживання дітей, мотивуючи свої позовні вимоги наступним: відповідачка по справі – ОСОБА_2, колишня дружина сина позивачки – ОСОБА_4, шлюб між ними було розірвано 28.10.2009 року. Від шлюбу ОСОБА_4 та ОСОБА_2 мають двох дітей - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, останні є онуками позивачки та на теперішній час мешкають разом з матір’ю в АДРЕСА_1, що належить ОСОБА_4 на підставі договору купівлі-продажу. Син позивачки з відповідачкою не мешкають разом з 2009 р., бо через протиправну поведінку відповідачки, яку вона допускала відносно ОСОБА_4 та дітей, він був вимушений піти з дому. Відповідачка не дозволяє позивачці спілкуватися з онуками. Бабуся вважає що такими своїми діями вона в першу чергу завдає шкоди дітям, оскільки бабуся з самого народження спілкується з дітьми, дівчатка прихильні до неї, з задоволення з нею спілкувалися, вона їх вчила читати та писати. Позивачка мешкає разом з чоловіком, дідусем дівчаток, в упорядкованому будинку, де є сад, огород, і діти можуть там відпочивати. Крім того позивачка має достатньо часу аби займатися з онуками, а мати часто залишає дітей без нагляду, самих вдамо, часто на них кричить. Позивачка просила аби ОСОБА_2 не чинила перешкод в спілкуванні та вихованні ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, останні є онуками позивачки.
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити та визначити такі способи її участі у вихованні онуків: спілкування з онуками кожної середи з 14:00 до 20:00 год., в п’ятницю з 15:00 год. до 19:00 год. суботи, а також першу та третю неділю кожного місяця з 09:00 год. до 19:00 год. за адресою: АДРЕСА_2
Відповідачка в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення позовних вимог.
Представник третьої особи в судовому засіданні не заперечувала проти заявлених вимог.
Судом в межах заявлених позовних вимог і на підставі наданих доказів встановлено наступні обставини та визначені відповідно до них правовідносини.
28.10.2009 року між позивачем по справі – ОСОБА_4 та відповідачкою – ОСОБА_2, було розірвано шлюб ( свідоцтво про розірвання шлюбу серії НОМЕР_1 видане відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Шахтарську Шахтарського міськрайонного управління юстиції Донецької області, 28 жовтня 2009 року, актовий запис № 192. )
ОСОБА_4 є сином позивачки ( свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 видане бюро ЗАГСу м. Шахтарська Донецької області, 26 січня 1972 року, актовий запис № 65 ).
Від шлюбу сторони мають спільних дітей, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 ( свідоцтво про народження серії НОМЕР_3 видане повторно відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Шахтарську Шахтарського міськрайонного управління юстиції Донецької області, 1 вересня 2010 року, актовий запис № 262. ) та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 ( свідоцтво про народження серії НОМЕР_4 видане відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Шахтарську Шахтарського міськрайонного управління юстиції Донецької області, 23 січня 2007 року, актовий запис № 29), які є онуками позивачки.
Син з відповідачкою з вересня 2009 року не проживають однією сім’єю, ОСОБА_2 разом з дітьми мешкає за адресою: АДРЕСА_1., але відповідачка безпідставно не дозволяє позивачці спілкуватися з онуками.
Відповідно до ст.. 257 СК України баба, дід, прабаба, прадід мають право спілкуватися зі своїми онуками, правнуками, брати участь у їх вихованні.
Батьки чи інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні бабою, дідом, прабабою, прадідом своїх прав щодо виховання внуків, правнуків.
Якщо такі перешкоди чиняться, баба, дід, прабаба, прадід мають право на звернення до суду з позовом про їх усунення.
Зважаючи на те, що позивачка мешкає разом з чоловіком, дідусем дівчаток, в упорядкованому будинку, де є сад, огород, і діти можуть там відпочивати. Крім того позивачка має достатньо часу аби займатися з онуками а відповідачка не заперечує проти задоволення, таким чином суд вважає за можливе позов задовольнити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.57, 60, 208, 213, 214, 215, 217 ЦПК України, ст.. 257 СК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: служба у справах дітей Шахтарської міської ради про усунення перешкод щодо вільного спілкування та участі у вихованні онуків - задовольнити.
Зобов’язати ОСОБА_2 не чинити перешкод у спілкуванні, участі, вихованні ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 та визначити такі способи участі ОСОБА_1 у вихованні онуків – кожної середи з 14 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв.; в п’ятницю з 15 год. 00 хв. до 19 год. 00 хв. суботи а також першу та третю неділю кожного місяця з 09 год. 00 хв. до 19 год. 00 хв. за адресою: АДРЕСА_2.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Шахтарський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня його проголошення.
Cуддя: М.І. Кобаль