0555
Справа № 2-А-3284/2010
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2010 року суддя Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області Чернота С.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до пенсійного фонду в Ясинуватському районі про визнання бездіяльності Управління пенсійного фонду в Ясинуватському районі щодо відмови нарахування підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком як дитини війни неправомірною і зобов'язання нарахувати і виплатити недоплачену щомісячну соціальну допомогу «Дітям війни» ,-
В С Т А Н О В И В :
30.11.2010 р. позивач звернувся до суду з позовною заявою до Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області. Позивач звернувся до Управління пенсійного фонду в Ясинуватському районі про визнання бездіяльності Управління пенсійного фонду в Ясинуватському районі щодо відмови нарахування підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком як дитини війни неправомірною і зобов'язання нарахувати і виплатити недоплачену щомісячну соціальну допомогу «Дітям війни», вказавши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 він народився.
Відповідно до ст. 1 Закону України № 2195 – ІV від 18 листопада 2004 року «Про соціальний захист дітей війни» є дитиною війни. Згідно до ст. 6 даного закону з 01.01.2006 року повинна виплачуватися щомісячна соціальна допомога у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. У 2010 р. така допомога не виплачувалась.
Просить визнати бездіяльність відповідача - Управління пенсійного фонду в Ясинуватському районі щодо відмови нарахування їй підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком як дитини війни неправомірною. Зобов'язати Управління пенсійного фонду в Ясинуватському районі здійснити виплати підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України № 2195 – ІV від 18 листопада 2004 року «Про соціальний захист дітей війни» з урахуванням фактично здійсненних виплат за період з 13.03.2010 року і безстроково, ( відповідь з Управління пенсійного фонду в Ясинуватському районі отримав 13.09.2010 року ).
У судове засідання позивач не з'явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність, підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність, та заперечення на позов, у якому просить відмовити у позовних вимогах позивача, так як ОСОБА_1 знаходиться на обліку в управлінні ПФУ в Ясинуватському районі, отримує пенсію за віком, з неї 49 грн. 80 коп. державна соціальна надбавка як дитини війни, відповідно до п. 8 постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян".
Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.
Згідно ч. 1 ст. 41 КАС України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 народився позивач ОСОБА_1, знаходиться на обліку в управлінні ПФУ в Ясинуватському районі, отримує пенсію за віком, з неї 49 грн. 80 коп. державна соціальна надбавка як дитини війни, відповідно до п. 8 постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян".
Відповідно до вимог ст. 1 України № 2195 – ІV від 18 листопада 2004 року «Про соціальний захист дітей війни», який набрав чинності з 01 січня 2006 року, позивач набув статусу «дитини війни», а тому згідно зі ст. 6 Закону має право на підвищення пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком.
Крім того, Пенсійний фонд України діє у відповідності до Положення «Про Пенсійний фонд України» і здійснює свої повноваження на підставі п. 15 зазначеного положення через створені в установленому порядку територіальні управління. Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» рішення щодо призначення, донарахування перерахунок пенсії приймаються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів.
Таким чином, обов'язок по нарахуванню та виплаті доплати до пенсії позивача, передбаченої ст. 6 Закону покладено на відповідні територіальні управління за місцем проживання позивача.
Згідно ст. ст. 147,152 Конституції України, Конституційний Суд України вирішує питання про відповідність законів та інших правових актів Конституції України і дає офіційне тлумачення Конституції України та Законів України. Закони, інші правові акти або окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішень про їх неконституційність.
Рішенням конституційного Суду України за № 10 рп / 2008 пункт 41 розділу 2 «Внесення змін до деяких законодавчих актів України» Закону № 107 визнано таким, що не відповідає Конституції України і з моменту ухвалення цього рішення така редакція ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 р. за № 2195 втратила чинність, тобто з 22.05.2008 року відновлено дію статті в її первісній редакції.
Відповідно до ст. 8 Конституції України в Україні діє принцип верховенства права . Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України та повинні відповідати їй. Постанови, положення готуються на підставі законів України. Таким чином, нормативно-правові акти повинні відповідати актам вищої юридичної сили.
Згідно з частиною 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними нормативними актами при вирішенні даного спору застосуванню підлягають положення Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Таким чином, відмова відповідача у виплаті позивачу надбавки до пенсії як дитині війни не відповідає вимогам чинного законодавства.
Суд вважає, що необхідно визнати дії Управління пенсійного фонду в Ясинуватському районі протиправними щодо відмови нарахування щомісячної соціальної допомоги «Дітям війни» та зобов'язати Управління пенсійного фонду в Ясинуватському районі зробити перерахунок недоплаченої щомісячної соціальної допомоги «Дітям війни» відповідно до ст. 6 Закону України № 2195 – ІV від 18 листопада 2004 року «Про соціальний захист дітей війни» за період з 13.03.2010 року і безстроково, з урахуванням фактично здійсненних виплат.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку, у тому числі, органів державної влади.
Керуючись ст.ст.11, 41, 86, 159-163 КАС України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду в Ясинуватському районі про визнання бездіяльності Управління пенсійного фонду в Ясинуватському районі щодо відмови нарахування підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком як дитини війни неправомірною і зобов'язання Управління пенсійного фонду в Ясинуватському районі нарахувати і виплатити недоплачену щомісячну соціальну допомогу «Дітям війни» - задовольнити.
Визнати дії Управління пенсійного фонду в Ясинуватському районі протиправними щодо відмови нарахування ОСОБА_1 щомісячної соціальної допомоги «Дітям війни» відповідно до ст. 6 Закону України № 2195 – ІV від 18 листопада 2004 року «Про соціальний захист дітей війни».
Зобов'язати Управління пенсійного фонду в Ясинуватському районі зробити перерахунок недоплаченої щомісячної соціальної допомоги «Дітям війни» ОСОБА_1 відповідно до ст. 6 Закону України № 2195 – ІV від 18 листопада 2004 року «Про соціальний захист дітей війни» за період з 13.03.2010 року і безстроково, з урахуванням фактично здійсненних виплат.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відсутності особи, яка її оскаржує, протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя :
- Номер: б/н
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-3284/10
- Суд: Білопільський районний суд Сумської області
- Суддя: Чернота Сергій Васильович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.06.2015
- Дата етапу: 15.06.2015